Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

4 godziny temu, Kraft napisał:

Tylko, czy te przekręty PO to fakt, czy tylko propaganda PiS. 

Pamiętacie te metry wydruków, ile to PO nakradła? I co? Mimo upolitycznionej prokuratury, ile tych "wałków" zamieniło się w akty oskarżenia? Jeden  Nowak, ale nie za to, co robił w PO, ale już za to, co robił na Ukrainie. Stawiam tezę, że poprzednie rządy były niestety ogólnie uczciwe. Wylecieli za głupie ośmiorniczki (kolejny nielegalny pisowski podsłuch) i za podniesienie wieku emerytalnego (sensowne). Powinniśmy ich przeprosić. 

Kolejny nielegalny PiSowski podsłuch :) mocne oskarżenia. Dobrze, wiesz, że gdyby to były podsłuchy PiS to Platforma by tą sprawę raz dwa załatwiła. Miała wtedy wszelkie dostępne do tego środki. 

Pamiętaj, że w naszym kraju działają służby i nie tylko polskie. Resztę sobie sam dopowiedz. 

 

3 godziny temu, pirlo81 napisał:

Napisałeś, że zniesiono oplaty za wwóz oleju napędowego więc nie logiczna i pozbawiona sensu jest zamiana jego nazwy na olej gazowy przed wwozem. 

Ale nie drążę. Być może jest tak jak piszesz. Nie neguję, nie kłócę się. 

Tylko zastanawiam. Skoro to taki szemrany interes to dlaczego pis z tym nie walczy? Prokuratura nikogo nie oskarżyła a sąd nikogo nie skazał? Może nie chcą drążyć bo mają jakiś w tym interes...

Przecież napisał Ci, że zrobili tak aby to było legalne.

 

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, soberowy napisał:

Pamiętaj, że w naszym kraju działają służby i nie tylko polskie. Resztę sobie sam dopowiedz

Ja bym nie zaryzykował stwierdzenia że nasze działają, raczej są.

A pamiętacie "seryjnego samobójcę" za czasów PO ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem nazywany PiSiorem bo umiem w moim odczuciu obiektywnie ocenić politykę podzielę się moimi wyborami.

A więc głosowałem tak

2005 PO

2007 PO

2011 Nowa Prawica JKM

2015 KORWiN

2019 Konfederacja

A teraz się zacznie łączenie PiS z Konfedrencją bo to jedno i to samo.

Jeśli chodzi to poziom wzbogacenia się Polaków to uważam, że teraz Polacy są zamożniejsi jak w latach rządów PO-PSL. Mogę mieć takie zdanie? A co najważniejsze Polacy nie muszą jeździć zbierać stonkę na zachodzie ponieważ w Polsce są miejsca pracy, bezrobocie znacznie niższe jak za rządów PO-PSL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, soberowy napisał:

Kolejny nielegalny PiSowski podsłuch :) mocne oskarżenia.

A na czyje zamówienia polityczne i za czyje pieniądze kręci teraz filmiki Latkowski? I kto mu chroni tyłek?

15 minut temu, soberowy napisał:

Jeśli chodzi to poziom wzbogacenia się Polaków to uważam, że teraz Polacy są zamożniejsi jak w latach rządów PO-PSL. Mogę mieć takie zdanie? 

Możesz, ale to demagogiczny argument. PKB wzrasta nam nieprzerwanie od 89 r., więc za każdego rządu Polacy są bogatsi niż za poprzedniego. Na tej samej zasadzie można wykazać, że PO lepsze, bo za ich rządów staliśmy się bogatsi niż za pierwszych rządów PiSu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, soberowy napisał:

A więc głosowałem tak

Kiedy się nauczymy , że nie ważne kto popiera jaką partię lub popierał , nie ważne jak dana partia się nazywa, ważne co robi gdy obejmuje władzę. Rozliczajmy ludzi których jesteśmy pracodawcami , jak zaczynają nam kraść kasę to ich wypieprzmy w kolejnych wyborach . Jak słucham , że a tamci to ..... to już wiem , że nie ma sensu kontynuować dyskusji. Czy ktoś rozlicza pracownika który został zwolniony 6 lat temu ? Nie , On już został te 6 lat temu rozliczony i widocznie się nie nadawał skoro go zwolniliśmy. Dlaczego w firmach prywatnych to takie proste , jak ktoś wydaje moją forsę bez sensu i firma traci to się go wywala i pociąga do odpowiedzialności materialnej. Dlaczego ta zasada jest przez 30% społeczeństwa lekceważona , kurna powtarzam te wszystkie kary , niegospodarność , napędzenie inflacji poprzez dodruk pustego pieniądza , rozdawnictwo , spadek notowań Sp. Skarbu Państwa to nasza kasa. To tak jakby codziennie ktoś odbierał coś naszym dzieciom i wnukom  i 30% ludzi to akceptuje ? To chore , jak słuchałem tej radnej śpiewającej " Bogurodzice " to tak pomyślałem normalnie średniowiecze , bo jak taki poziom reprezentuje radna to jak wygląda reszta mieszkańców ? To samo mówią o nas na zachodzie, jak ambasador Polski chodzi z tłumaczem , bo nie zna nawet angielskiego , jak tak wygląda ich reprezentant to kurna jak wygląda reszta narodu ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, soberowy napisał:

Jeśli chodzi to poziom wzbogacenia się Polaków to uważam, że teraz Polacy są zamożniejsi jak w latach rządów PO-PSL.

W roku 1981 emerytura zwykłego Kowalskiego wynosiła 2300 zł.

W tym roku to jest równe 40 lat temu - co Ty na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Karaluch napisał:

Niektórzy mylą memy z wykopu z rzeczywistością.

Nie wiem jakie to memy z wykopu. Twoja rzeczywistością ?

Ja mam takie pytanie do was ? Możecie polecić jakichś publicystów, dziennikarzy komentatorów niezależny, tak żeby mieć pogląd. Ostatnio nie śledzę na bieżąco.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta narracja to jest klasyka gatunku.

Kiedy tylko politykowi PiS zada się niewygodne pytanie, to najpewniej odpowie na zasadzie "ale za PO to było to i tamo...". To tak jakby złapanego na gorącym uczynku złodzieja zapytać o usprawiedliwienie i usłyszeć coś w stylu "aaa wie pan, że tu w bloku taki Kowalski to prąd z piwnicy kiedyś ciągnął?".

Nikt tu w temacie nie określił się jako jakiś wielki fan PO czy Tuska, który nie ma temu środowisku nic do zarzucenia. Pytanie więc, czemu za każdym razem, kiedy pojawiają się tu pewni użytkownicy, dyskusja zostaje natychmiast przekierowana na opozycję, podczas gdy konkretne zarzuty wobec bohaterów wątku zostają zignorowane lub zbagatelizowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sqter83 napisał:

Nie wiem jakie to memy z wykopu. Twoja rzeczywistością ?

Ja mam takie pytanie do was ? Możecie polecić jakichś publicystów, dziennikarzy komentatorów niezależny, tak żeby mieć pogląd. Ostatnio nie śledzę na bieżąco.

Obserwuj cyfry bo nie ma niezależnych...

Data fotki 17-12-2021

88840_by_jotem02_piekielni_pl.jpg

Edytowano przez gienas
data
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

są miejsca pracy, bezrobocie znacznie niższe jak za rządów PO-PSL.

Tylko za PO po 2008 mieliśmy jako nieliczni dodatnie pkp w europie. A bezrobocie to kwestia światowej koniunktury a nie decyzji Pis. Nie miałby na 500+ gdyby ktoś tej kasy wcześniej nie zarobił!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj PiSowy minister ogłosił reformę szpitalnictwa. Boję się nawet pomyśleć co z tego wyjdzie, ile nas będzie to kosztowało i jak się skończy. Jeżeli tak jak reforma sądownictwa to będzie płacz i szlochanie.

Mimo braku optymizmu z mojej strony trzymam kciuki mając nadzieję, że kasa którą mi zakoszą od stycznia na składkę zdrowotną będzie dobrze wykorzystana. 

Hehehe ale ja naiwny jestem 😂

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariuszZ napisał:

Boję się nawet pomyśleć co z tego wyjdzie,

Mariusz , reforma już trwa. Słuchałem ministra zdrowia , lubię gościa :) Najpierw wykończył szpitale jednoimienne , czytaj specjalistyczne powiatowe, które nie zostały wpisane do sieci szpitali. Teraz tworzy kolejną dziwną strukturę mającą ratować resztki szpitali. Ja się pytam ratować przed czym ? Wychodzi mi , że oni chcą ratować szpitale przed skutkami własnej reformy ?  Lubię gościa .... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pirlo81 napisał:

Logika na poziomie bilboardowego hasła: ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. 

Pamietasz ceny paliw w 2013 i 2014 r i średnie zarobki? 

2 godziny temu, slaw0001 napisał:

Tylko za PO po 2008 mieliśmy jako nieliczni dodatnie pkp w europie. A bezrobocie to kwestia światowej koniunktury a nie decyzji Pis. Nie miałby na 500+ gdyby ktoś tej kasy wcześniej nie zarobił!

Minister finansów za PO mówił że nie mamy na socjale.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Mariusz , reforma już trwa. Słuchałem ministra zdrowia , lubię gościa :) Najpierw wykończył szpitale jednoimienne , czytaj specjalistyczne powiatowe, które nie zostały wpisane do sieci szpitali. Teraz tworzy kolejną dziwną strukturę mającą ratować resztki szpitali. Ja się pytam ratować przed czym ? Wychodzi mi , że oni chcą ratować szpitale przed skutkami własnej reformy ?  Lubię gościa .... :) 

Po co nam tyle szpitali, wystarczy bodajże 130 na cały kraj.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, soberowy napisał:

Po co nam tyle szpitali, wystarczy bodajże 130 na cały kraj.

Powiedz to mojej koleżance czekającej pół roku na operację ortopedyczną. 

27 minut temu, soberowy napisał:

Minister finansów za PO mówił że nie mamy na socjale.

Bo nie mieliśmy i nie mamy obecnie. To co jest obecnie to nie żaden socjal ,  tylko rozdawnictwo forsy, która winna być w odpowiedzialnym kraju przeznaczona na rozwój , czytaj inwestycje. Nie ma takiego kraju na świecie , który żyje z konsumpcji. Obecnie mamy taką sytuacje , że część narodu przejada kapitał wypracowany przez drugą część , to chyba niezbyt normalne ? Od opieki socjalnej są odpowiednie Ośrodki Pomocy, a nie kurna rząd z jego rozdawaniem naszej forsy bez żadnych kryteriów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pirlo81 napisał:

A pamiętasz ile kosztowało paliwo i mleko w 1988r.? Ja też nie pamiętam i nie bardzo mnie to interesuje.

Mamy dwa dni do 2022r. i cenę paliwa w stosunku do średnich zarobków jedną z najwyższych w Europie. Inflację też mamy jedną z najwyższych. 

Ja pamiętam jak zimą na przełomie 2013 i 2014r. ceny paliw były na poziomie 5.5zl a przez chwilę 6zl. W tamtych czasach to było naprawdę sporo. Nadal jest drogo i przeciętny Polak zatankuję znacznie mniej litrów od przeciętnego Luksemburczyka czy Szwajcara. 

Może się powtórzę, ale co mi tam. Jeśli chcecie zmiany w Polsce to idźcie na wybory. Nie namawiajcie ludzi do głosowania antyPiS, nie bluzgajcie. Po prostu oddajcie ważny głos. Te marsze, gwiazdki, Marty, Kapele, Spurki i inne postaci nie przyciągają potencjalnego wyborcę. A z tego co wiem według sondaży jest spora grupa wyborców niezdecydowanych.

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Powiedz to mojej koleżance czekającej pół roku na operację ortopedyczną. 

Bo nie mieliśmy i nie mamy obecnie. To co jest obecnie to nie żaden socjal ,  tylko rozdawnictwo forsy, która winna być w odpowiedzialnym kraju przeznaczona na rozwój , czytaj inwestycje. Nie ma takiego kraju na świecie , który żyje z konsumpcji. Obecnie mamy taką sytuacje , że część narodu przejada kapitał wypracowany przez drugą część , to chyba niezbyt normalne ? Od opieki socjalnej są odpowiednie Ośrodki Pomocy, a nie kurna rząd z jego rozdawaniem naszej forsy bez żadnych kryteriów.

Czekaj, a te socjale to na zachodzie czy Skandynawii nie występują ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soberowy napisał:

Nadal jest drogo i przeciętny Polak zatankuję znacznie mniej litrów od przeciętnego Luksemburczyka 

Uwielbiam takie porównania od czapki. Może, jak tylu Polaków będzie miało wyższe wykształcenie, co Luksemburczyków, to i powodzić się nam będzie porównywalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soberowy napisał:

Nie namawiajcie ludzi do głosowania antyPiS

Czemu nie? Bo np. ja nie poczytuję głosowania na tzw. mniejsze zło za głupotę, tylko racjonalną kalkulację.

Sam nie wiem, na kogo zagłosuję. Jak opozycja pójdzie w jednym bloku, to nie będę miał dylematu, ale póki co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że emocjonujemy się nie zupełnie tym co trzeba a sprawa szyta nićmi o wiele grubszymi. Nie na lini PO - PiS znajduje się też pole bitwy. 

PiS to zderzak. Prawdziwi autorzy tego bałaganu znajdują się poza strefą zgniotu. I począwszy już od rządów Millera coraz więcej zagarniają władzy.

Chroni ich też prawo. Nie wolno ich obrażać ani nawet ich uczuć. Znakują swój teren symbolami aby Ci spoza klubu wzajemnej adoracji pamiętali kto tu rządzi. Symbole są wszędzie. Najbardziej bolą w neutralnych co do charakteru miejscach: instytucjach państwowych, szkołach.

PiS bez ogromnego poparcia tego „sektora biznesu” nie byłby tą samą partią. Teraz spłacają zaciągnięte długi wprowadzając wrażliwe społecznie ustawy bez konsultacji z ludem. Bo i po co. Nie społeczeństwu przecież służą.

A PO bezmyślnym trwonieniem swojego politycznego potencjału sama sobie PiS wyhodowała.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kraft napisał:
29 minut temu, soberowy napisał:

Nadal jest drogo i przeciętny Polak zatankuję znacznie mniej litrów od przeciętnego Luksemburczyka 

Uwielbiam takie porównania od czapki. Może, jak tylu Polaków będzie miało wyższe wykształcenie, co Luksemburczyków, to i powodzić się nam będzie porównywalnie. 

To nie jest porównanie z czapy.

Niemiec z swoją średnią krajową zatankuje więcej niż Polak za średnia krajową w Polsce. 

Tutaj chodzi o korelacje zarobków do cen paliwa i co za tym idzie ile zatankujesz za swoją pensje, a ile zatankuje Niemiec za swoją, czy inny Europejczyk.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiek x napisał:

Obecne, hehehe dobre. 

Też się ubawiłem , może cofniemy się od średniowiecza ? Lub inaczej , kiedy kościoła nie było w polityce ? Nawet o ile pamiętam w czasie drugiej wojny światowej hitlerowcy dostawali się do Argentyny za pośrednictwem Watykanu , bo mniej kościołowi przeszkadzali ludobójcy niż komuniści. Ot , taka polityka na przetrwanie za wszelką cenę :) 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sonique napisał:

Prawdziwi autorzy tego bałaganu znajdują się poza strefą zgniotu. (...) Chroni ich też prawo. Nie wolno ich obrażać ani nawet ich uczuć. Znakują swój teren symbolami aby Ci spoza klubu wzajemnej adoracji pamiętali kto tu rządzi. Symbole są wszędzie.

Czyli.... kto? Jaszczury z kosmosu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...