Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Przed chwilą, Sqter83 napisał:

To za Po nie było pedofilii ?? Pojawiła się dopiero za PiS ? Dlaczego akurat teraz w całej Europie pojawiła się pedofilia w kościele ?

Papież się zmienił?

Ludzie w końcu dorośli i przestali się bać tykać "świętych"?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sqter83 napisał:

Rozwiń , masz jakieś zdanie dlaczego teraz ?

Moze ja odpowiem :

 Ponieważ temat kościelnej pedofilii duużo wcześniej rozwinął się na świecie ( vide Sinéad O’Connor w 1992 roku ), ale dopiero niedawno dotarł do Polski.

 A i to nie byłoby tak głośno w PL, gdyby nie nagonka na Jana Pawła 2...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gienas napisał:

Moze ja odpowiem :

 Ponieważ temat kościelnej pedofilii duużo wcześniej rozwinął się na świecie ( vide Sinéad O’Connor w 1992 roku ), ale dopiero niedawno dotarł do Polski.

 A i to nie byłoby tak głośno w PL, gdyby nie nagonka na Jana Pawła 2...

 

Wyszło w 1992 a dopiero w tym roku w całej Europie zaczęto powoływać komisje do spraw pedofilii w kościele ??? Dobrze zrozumiałem ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sqter83 napisał:

Wyszło w 1992 a dopiero w tym roku w całej Europie zaczęto powoływać komisje do spraw pedofilii w kościele ??? Dobrze zrozumiałem ??

W latach 90. to o tym dopiero zaczynało się mówić, bo nadal był to temat bardzo niewygodny. W Irlandii o od momentu ujawnienia pierwszych skandali do opublikowania finalnych raportów minęło jakieś 20 lat - bo przecież samo ujawnienie nie oznacza udowodnienia i skazania winnych. Kościół w Polsce skutecznie sabotuje próby rozliczania zboczeńców i nie chce udostępnić swoich archiwów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misiek x napisał:

Napisz co Ty o tym sądzisz, bo już wyczuwam spiskową teorie dziejów.

Oczekujesz odpowiedzi?

Gdyby poczytał kilka książek, to by wiedział.  Wystarczy też wspomnieć aferę w Irlandii, w Polsce zaczasow pana Karola W. też wiele się działo i tylko przykościelne przydupasy i instytucje twierdzą, ze Karol nic o tym nie wiedział.

Polecam "Niemy Krzyk Raport o polskich księżach pedofilach", książka z serii Prawidziwa historia Kościoła. 

Jest jeszcze kilka choćby "Mrok Chwały  Cienie pontyfikatu Jana Pawła II" ta sama seria jak wyżej, książki dziś trudne do zdobycia, warto poszukać na aukcjach.

Pzdr

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Są jakieś dokumenty na tuszowanie lub "nic nierobienie", obojętność, bezczynność w sprawach pedofilskich za kadencji JP II?

Tak, są. 

Poszukaj też w internecie Komisja Ryana, dotyczącą pedofilii za jego pontyfikatu, akurat dotyczy tego co działo się w Irlandii, Francji i chyba Stanach jak dobrze pamiętam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi777 napisał:

Są jakieś dokumenty na tuszowanie lub "nic nierobienie", obojętność, bezczynność w sprawach pedofilskich za kadencji JP II?

Nie, a przynajmniej nikt do takich dokumentów nie dotarł. Są jedynie poszlaki.

Oczywiście mówię o samym papieżu, a nie o tym, co inni robili za jego kadencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sqter83 napisał:

Wyszło w 1992 a dopiero w tym roku w całej Europie zaczęto powoływać komisje do spraw pedofilii w kościele ??? Dobrze zrozumiałem ??

Źle zrozumiałeś. Po prostu teraz sam o nich usłyszałeś... Po drugie "cała Europa" to trochę więcej krajów niż tylko Polska :) ...

Te komisje w Europie powstały lata temu, teraz o nich jest głośno poprzez wygrane sprawy sądowe. Sprawy które ciągnęły się latami.

 

Choć myślę że temat ciągniesz z przekory ;)  .

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

Policzcie procentowo,gdyby odpowiednio wprowadzić taki podatek w Polsce , liczba katolików spadłaby o kilkadziesiąt procent. 

Niedawno o tym rozmawiałem z koleżanką mieszkającą od lat w Niemczech. Jest protestantką , tak Ona jak i członkowie jej zboru sami opodatkowali się na rzecz wspólnoty , mimo , że i tak obowiązuje państwowy podatek na kościół. Pastor jest wybierany przez zgromadzenie na kadencję i to wierni decydują kto nim zostanie. Kasa jest rozliczana co do centa i każdy ma wgląd w księgi rachunkowe. 

Wyobrażacie sobie taką transparentność w kościele katolickim ?

Kościół w tej formule jak teraz odchodzi w niebyt. W Polsce jeszcze jakieś dwa pokolenia , pod warunkiem , że zmieni się władza. Czarnek sam takich głupot w programie nauczania nie wymyśla , jak sobie poczytacie to program jest podwaliną pod nowych wiernych. Rozpaczliwie szukają kolejnych przymusów dla rodziców by nie wypisywali dzieci z religii ,a ten proces jest już powszechny. Wszyscy moi młodsi znajomi wypisali dzieciaki, mimo , że wpakowano specjalnie religię w sam środek dnia lekcyjnego, a etykę na koniec. Kościół chce przetrwać za wszelką cenę i nie chodzi o wiarę. To olbrzymia korporacja z olbrzymimi pieniędzmi i wpływami. Setki tysięcy pracowników , nieruchomości , banki , udziały w wielu firmach i zamordyzm niespotykany nawet w krajach totalitarnych. Tak łatwo się nie poddadzą , to ponad 2 tys. lat doświadczenia.

 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem dlaczego przez tyle lat udawało się to tuszować a ostatnimi laty nie.

Chyba kościół jako instytucja stał się na tyle słaby że nie jest w stanie tego dalej tuszować.

U nas chyba jeszcze będą lawirować zanim się wszystko wyjaśni. Jeszcze kilka lat.

Ale pamiętajcie że kościół jako wspólnota mocno jednoczył ludzi w walce z komuną.  I jednoczył ludzi podczas odbudowy kraju po komunie.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sqter83 napisał:

Ale pamiętajcie że kościół jako wspólnota mocno jednoczył ludzi w walce z komuną.  I jednoczył ludzi podczas odbudowy kraju po komunie.

Tak sobie myślę, czy to nie właśnie przez to JP II ma taki wizerunek wśród Polaków. 

Tych troszkę starszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sqter83 napisał:

Właśnie nie wiem dlaczego przez tyle lat udawało się to tuszować a ostatnimi laty nie.

 

Ale pamiętajcie że kościół jako wspólnota mocno jednoczył ludzi w walce z komuną.  I jednoczył ludzi podczas odbudowy kraju po komunie.

AD 1

Nie są w stanie zatuszować takiej ilości spraw sądowych.

AD 2

 Wróg był wspólny, cele inne :)

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sqter83 napisał:

Ale pamiętajcie że kościół jako wspólnota mocno jednoczył ludzi w walce z komuną.  I jednoczył ludzi podczas odbudowy kraju po komunie.

Mam dwóch znajomych księży , jeden jeszcze tyra , drugi na emeryturze. Jeden był wysoko , jako sekretarz biskupa miał władzę o której niejeden kacyk w Afryce może tylko marzyć. Spotykamy się trzy , cztery razy w roku na imprezach . Ten od biskupa jest koronnym przykładem jak władza deprawuje. Nie zapomnę jak po przejściu na emeryturę zrobił imprezę i po kolejnym kielichu rzecze do mnie tak : " Tomek , powiedz , Ci wszyscy ludzie to się na mnie obrazili , czy co ? Pytam , o co chodzi ? No bo wiesz , kontynuuje , nie dzwonią , nie przychodzą , a przecież rok temu / było to przed faktem wykopania go ze stanowiska , przyszedł do diecezji nowy biskup / to stała do mnie kolejka. Dawali zaproszenia na koncerty , premiery oper , fundowali wycieczki zagraniczne , a teraz cisza. Co się stało ? " Normalnie nie wierzyłem. Ale to jeszcze nic , chciał by moja żona go leczyła , zaproponowała , że może skorzystałby z prywatnej służby zdrowia skoro problem pilny. I słyszę coś takiego : " Jak to z prywatnej ? Przecież tam będę musiał płacić ? " Ten skurczybyk jak się okazało , przez 30 lat dostawał full pakiet medyczny, za który nie płacił złotówki , nadmienię , że fundatorem nie był kościół . Wielokrotnie słyszałem podczas imprez , że największym błędem kościoła było obalenie komuny. To za komuny  i obecnie kościół był na piedestale . Komuna to pełne kościoły i olbrzymie rzesze wiernych , obecnie - władza jaką nie miał w Polsce od czasów międzywojennych. Z obaleniem komuny to nie chodziło o ideologię tylko szanse / zresztą zrealizowaną / na odzyskanie nieruchomości, a przede wszystkim olbrzymich połaci ziemi w całej Polsce . Jak było widać kościół radzi sobie w każdych warunkach :) Ja osobiście żałuję , że z wiarą ma coraz mniej wspólnego. 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pirlo81 napisał:

Miał taki wizerunek. Wszystko się zmienia. Jeszcze kilka lat temu sądziłem, że dożyje czasów, w których niszczone będą pomniki Wojtyły. Warto dodać, że polska młodzież jest najbardziej sekularyzującą się młodzieżą na świecie. Ludzie otwierają oczy, większy dostęp do informacji i są tego pozytywne efekty. "Edukacja" Czarnka ten proces tylko przyspieszy. 

Świetną robotę zrobił Smarzowski, bracia Sekielscy i autor reportażu Don Stanislao.

Afery pedofilskie w kościele wypływały już dawno ale były zamiatane pod dywan i winni są temu wszyscy. Od sld poprzez psl, po, pis i całą resztę. Społeczeństwo musiało do tego dojrzeć. 

ale nic im tak nie zaszkodziło jak obecne faworyzujące ich na każdym kroku rządy ;) za komuny lepiej sobie radzili

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adi777 napisał:

Są jakieś dokumenty na tuszowanie lub "nic nierobienie", obojętność, bezczynność w sprawach pedofilskich za kadencji JP II?

Hm, jaja sobie robisz?

A są jakieś dokumenty wskazujące na jakaś aktywność w zwalczaniu pedofilii w Kościele w tamtych czasach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2022 o 11:44, TAtomicus napisał:

Hm, jaja sobie robisz?

A są jakieś dokumenty wskazujące na jakaś aktywność w zwalczaniu pedofilii w Kościele w tamtych czasach?

Może warto te informacje zweryfikować :  (nie wiem nie siedze w tym, ale chyba warto przeczytać? Jak ktoś będzie miał wątpliwości to przecież mozna to zweryfikować. Podane są daty i konkretne numerki)

https://jp2online.pl/publikacja/jan-pawel-ii-a-pedofilia;UHVibGljYXRpb246OTA=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fafniak napisał:

aha... 

 

Rozumiem że przeczytałeś i zweryfikowałeś ?

szybki jesteś

Przecież sam tego nie przeczytałeś i nie zweryfikowałeś.

... Co akurat nie jest zarzutem, bo nawet dziennikarze śledczy nie dotarli do wszystkich faktów i nie wyjaśnili wielu wątpliwości, stąd kwestia wiedzy JPII o nadużyciach wzbudza tyle kontrowersji.

Rzucasz linkiem do jakiejś strony, która raczej nie jest bez-stronna, i co? Oczekujesz, że ktoś się pochyli nad tymi wszystkimi informacjami, których nie sposób zweryfikować i uznać za kompletne? Jak na tak "obiektywną" osobę masz dość niepoważne zachowania.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...