Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Przed chwilą, Karaluch napisał:

Rzucasz linkiem do jakiejś strony, która raczej nie jest bez-stronna, i co? Oczekujesz, że ktoś się pochyli nad tymi wszystkimi informacjami, których nie sposób zweryfikować i uznać za kompletne?

Dlaczego odbierasz to źle? Z założenia?

Powtarzam jeszcze raz - masz zebrane daty/tytuły/numery - można to zweryfikować - tylko dlatego to podałem

Co zrobicie wasza sprawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Fafniak napisał:

Dlaczego odbierasz to źle? Z założenia?

Z założenia, że strona założona pod patronatem episkopatu może nie być obiektywna. Pod akapitem "Partnerzy" też widzę instytucje, które w przeszłości wykazywały się stricte politycznymi motywacjami.

48 minut temu, Fafniak napisał:

masz zebrane daty/tytuły/numery - można to zweryfikować - tylko dlatego to podałem

Jak niby mam te informacje zweryfikować i na jakiej podstawie mam je uznać za kompletne, skoro nawet dziennikarze, którzy jeżdżą do Watykanu nie doszli do jasnych/niepodważalnych konkluzji? Każdy może sobie wpisać w google "Jan Paweł II coś tam" i wkleić link z tekstem, z którym się nie zapoznał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Możesz napisać z jakich źródeł informacje uważasz za takie których nie trzeba sprawdzać i uznajesz je za wiarygodne?

Co do za zasady żadnych informacji nie uznaję za wiarygodne ("wiarygodne" nie mylić z "na 100% prawdziwe"), zwłaszcza jeśli pochodzą od zainteresowanych stron (jak oskarżany o co najmniej bierność wobec zjawiska pedofilii w kościele episkopat).

Za wiarygodne uznaję informacje będące np. konsensusami naukowymi czy informacje, które zostały w sposób bezstronny i kompetentny zweryfikowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Tylko powiedz mi dlaczego z góry zakładasz niewiarygodność tych informacji i nie możność ich sprawdzenia.

Ani nie zakładam ich niewiarygodności, ani niemożności ich sprawdzenia - nie zakładam z góry ich wiarygodności i nie zakładam możności ich wiarygodnego sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki google. Poza tym, nawet prawdziwe informacje można przedstawić w sposób stronniczy czy manipulacyjny (np. z pominięciem kontekstu czy innych informacji).

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Może warto te informacje zweryfikować :  (nie wiem nie siedze w tym, ale chyba warto przeczytać? Jak ktoś będzie miał wątpliwości to przecież mozna to zweryfikować. Podane są daty i konkretne numerki)

https://jp2online.pl/publikacja/jan-pawel-ii-a-pedofilia;UHVibGljYXRpb246OTA=

Pierwsze co się rzuca w oczy to obniżenie kar za pedofilię 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pirlo81 napisał:

Mnie najbardziej bawi, gdy prezentuje się Wojtyłę jako jednego najwiekszych filozofów, wybitnego teologa, poliglotę, znakomitego przywódcę jednego z najbardziej wpływowych państw na świecie. A z drugiej strony był to starzec, który nie wiedział co dzieje sie na jego podwórku i przed którym ukrywano fakty dla niego niewygodne.

Nie znalazłem nigdzie informacji jakoby Karol Wojtyła był jednym z największych filozofów.

Z pewnością jednak był wybitnym teologiem, poliglotą, i znakomitym przywódcą jednego z najbardziej wpływowych państw tego świata (w ocenie jego mieszkańców). I tak jak wielu innych przywódców, premierów, prezydentów - nie miał pojęcia o wszystkim co dzieje się w państwie jak i o wszystkich działaniach watykańskich służb specjalnych.

No i jeszcze jedno: nie zawsze był starcem;)

I jak każdego z „wielkich” - osądzi go historia. 

Można go nielubić bądź się z nim nie zgadzać, ale zaszedł za skórę zbrodniarzom komunistom jak mało który władca. Za to chociaż i przez pryzmat tego głównie, szczególnie my Polacy, powinniśmy go szanować. Bo z pracy jego, Reagana, Tatcher - korzystają dzisiaj na równi i wierzący i ateiści. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sonique napisał:

I jak każdego z „wielkich” - osądzi go historia. 

Albo i nie, bo nie żyjemy na świecie, gdzie prawda zawsze (a może nawet często) zwycięża. Kościołowi nie jest potrzebny Lance Armstrong, zwłaszcza, że mógłby pojechać razem z nim (ten polski w szczególności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś cicho w temacie, a sprawa poważna. Pegasus. Tajne służby kupują sobie za 25 milionów sprzęt z pieniędzy przeznaczonych dla ofiar przestępstw, a potem wykorzystują go w brudnej grze politycznej, podsłuchując nielegalnie osoby, które uważają za zagrożenie dla swoich interesów. Co to ma do KN być? I to wszystko w poczuciu całkowitej bezkarności (bo czy ktoś ma najmniejszą choćby nadzieję, że u nas też ktoś za ten nie mieszczący się w pale szwindel odpowie?).

I jeszcze jedno. Czy urzędnik państwowy może kłamać? Nie polityk - do tego wszyscy są przyzwyczajeni (niestety) - ale urzędnik, na etacie, który opłacamy z naszych pieniędzy. Jak to jest, że w sprawie Pegasusa ministrowie i inni urzędnicy przez miesiące nas (czyli swoich pracodawców) okłamywali i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. To tak można? ja jestem za w........... tego towarzystwa na zbity pysk. Dyscyplinarnie. Bez odprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kraft napisał:

Jakoś cicho w temacie, a sprawa poważna. Pegasus.

Jarek , co Ty się tak unosisz , po co te nerwy ? Wiadomości nie oglądasz czy jak ? Wiesz gdzie suweren ma Pegasusa i nielegalny podsłuch w czasie kampanii wyborczej ? Jarek , wszystkie zrywy tzw. narodowościowe były o " michę " a nie ideologię , praworządność , tak jesteśmy skonstruowani. Gdyby podsłuchiwali i podglądali 37 mln. Brejzów to co innego . A tam trzy , cztery osoby , o co kruszyć kopię. Powiem Ci tak z najnowszej historii , gdyby cukier nie podrożał o 3 zł. to cała nasza zasłużona Solidarność jak bierzemy pod uwagę działaczy skończyła by tak, jak obecnie nauczyciele , służba zdrowia , kobiety z ich protestem . Pospacerowali by trochę po stolicy i ....tyle. Tylko ekonomia jest w stanie wyprowadzić ludzi na ulice , ideały , autorytety już dawno są dla młodego pokolenia tak iluzoryczne jak marsjanie, a może nawet bardziej. Ta władza pokazała , że walka o WIELKĄ POLSKĘ już się skończyła , teraz jest walka o władzę i kto ma największe środki na propagandę. A suweren jak mu się znajdzie wroga wewnętrznego , czy zewnętrznego to łyknie wszystko. Zresztą nie jestem chyba pierwszy , bo przede mną wpadł już na to nasz ukochany premier " U Sowy " .

Kaczyński już powiedział , że obecne problemy to .....wina opozycji .... można ? I jak myślisz , ile ludzi to " łyknie" a jaki procent pomyśli , że ku...a opozycja przecież nie rządzi ?

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem. Tylko chciałem powiedzieć, że nie ma na to mojej zgody. Tak jawnie, żeby nie musieli mnie podsłuchiwać. Bo wiesz, licencja na jeden podsłuch to nawet 1 000 000 zł. Nie chcę, żeby z mojego powodu znowu musieli okradać ofiary przestępstw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo skąd te autorytarne dążenia. Przypomnę, że za pierwszych Piastów władca był właścicielem (dosłownie) całego państwa. Wszystkich jego ziem, wód i bogactw. Był wodzem sił zbrojnych, prawodawcą i najwyższym sędzią. Rozdawał też wedle uznania urzędy dworskie i kościelne.

Wszystko jasne. 

PS ale czy on się przypadkiem od przodków jednak nie odcinał? Pamiętacie "spieprzaj dziadu"?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie ceny gazu? 

Tu jeden specjalista tłumaczy w bardzo przystępny sposób. 

Dla większości i tak jest mało istotne czy to wina Tuska czy usuniętego bezpiecznika Tuska. Ponieważ się o nim mówi to jest zamieszany, a jak zamieszany to ponosi odpowiedzialność. Co tam Sasin, Naimski, Kowalski z Kaczyńskim na czele? Chcieli dobrze, a że nie wyszło... Mam wrażenie, że Sasin czego się nie dotknie to... 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...