Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Wypływają kolejne rewelacje na temat osób, które PIS inwigilował Pegasusem. Jestem chyba zbyt moralny, bo do głowy mi nie przyszło, że PIS wykorzysta tę antyterrorystyczną broń do ataku na swoich. A jednak. Według doniesień prasowych podsłuchiwani byli także niedawni prominenci PISu. Były członek rodziny Kaczyński, dawny rzecznik partii Adam Hofman, członek rodziny Szydło, były minister skarbu Dawid Jackiewicz oraz żona agenta "Tomka", byłego członka rodziny Kamiński. Czyżby zachodziła obawa, że nie będą przestrzegać zasad omerty i trzeba było szukać na nich adekwatnych haków?

Jakby ktoś przeoczył, to przypominam, że Pegasusa kupiono z pieniędzy przeznaczonych dla OFIAR przestępstw. Osoby poszkodowane, oczekujące pomocy, zostały pozbawione należnych im środków dla tak niskich i podłych celów rządzących.

Było coś o wstawaniu z kolan. Tylko, czy ośmiornica ma kolana?

 

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsłuchiwanie byłego rzecznika PIS-u Hofmana, kosztowało minimum 500 000 zł. Te 500 000 to pieniądze, które nie poszły na pomoc dla bitych kobiet, czy dla dzieci z problemami. Ostatnio PIS zaprzestał finansowania Telefonu Zaufania 116 111, na który mogły dotąd dzwonić dzieci znajdujące się np. w depresji. Telefon został na szczęście uratowany. Internauci wpłacili w kilka godzin 350 000 zł zapewniając jego dalsze funkcjonowanie. Tylko od tego nie są internauci. Od tego są rządzący. Ale oni mają jak widać ważniejsze wydatki.  

  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wśród osób na zasiłkach nie ma bitych kobiet i dzieci z problemami???

Na Pegasusa poszły właśnie pieniądze, które im się ustawowo należały. Dokładnie 33 miliony. To kasa, których Ziobro z Kamińskim ich pozbawili. Mówisz, że to ich nie obchodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potwierdzą się „doniesienia prasowe” i nadużycia zostaną udowodnione (a nie tak jak w przypadku Amber Gold: wielka szopka a sprawcy poza zasięgiem), to obecną aferę spokojnie można porównać do Watergate, która dokładnie 50 lat temu kompletnie skompromitowała tamtą ekipę. Zobaczymy jak zareaguje społeczeństwo polskie na niemal bliźniaczą sytuację.

Oddzielnym sprawą jest, że moim zdaniem nie ma za bardzo obecnego rządu na kogo wymienić. Starych schodzonych skarpet nie chciałbym ponownie ubierać.

Pytanie co przez taki szmat czasu zrobiła opozycja… było go wystarczająco dużo aby powołać do życia nową konstelację polityczną, moim zdaniem najlepiej o programie centroprawicowym z naciskiem na „centro” aby łączyć a nie dzielić. A dlaczego „prawo” a nie „lewo”? Bo „lewo” się przez 70 lat powojennego świata kompletnie nie sprawdziło (vide obecna sytuacja w Skandynawii, Niemczech, BeNeLux-ie, rządy Obamy, itd, itp).

Otóż opozycja woli zajmować się pierdołami typu fochy, gierki, podjazdy, tupanie nóżką… czy co gorsze (i niewybaczalne) inwestowanie energii w kolejny generator afer jak KOD.

Edytowano przez sonique
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sonique napisał:

Oddzielnym sprawą jest, że moim zdaniem nie ma za bardzo obecnego rządu na kogo wymienić. Starych schodzonych skarpet nie chciałbym ponownie ubierać.

Otóż opozycja woli zajmować się pierdołami typu fochy, gierki, podjazdy, tupanie nóżką… czy co gorsze (i niewybaczalne) inwestowanie energii w kolejny generator afer jak KOD.

Czyli lepiej już niech zostanie to co jest? Dobrze zrozumiałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to tak, że opozycja nam wyborcom nie pomaga w wyborze. I że wielu jej przedstawicieli stać na więcej inwencji niż tylko odgrzewanie starego kotleta.

Marzę sobie, że kiedyś nadejdzie dzień kiedy zagłosuję w tym kraju na kogoś a nie przeciwko komuś. Naprawdę chciałbym to kiedyś zrobić z pełnym przekonaniem. To musi być przyjemność.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sonique napisał:

Marzę sobie, że kiedyś nadejdzie dzień kiedy zagłosuję w tym kraju na kogoś a nie przeciwko komuś. Naprawdę chciałbym to kiedyś zrobić z pełnym przekonaniem. To musi być przyjemność.

Też bym tak chciał, może jeszcze tych czasów dożyje, ale dopóki nie będzie zmieniona metoda wyborcza, nie zanosi się na to. 

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mam wrażenie, że takiej politycznej mielizny jak dzisiaj to za mojego „wyborczego życia” jeszcze nie było. Kiedyś te spory były bardziej merytoryczne. Partie i osoby bardziej wyraziste. Dzisiaj już nie ma nieskompromitowanych. Są jedynie bardziej lub mniej. Ale to dlatego, że do polityki nie dopuszcza się młodych tak jak to ma miejsce w innych krajach. Odcinających kupony od „sławy” aktorów powinno się co jakiś czas wymieniać bo już niczego nie spłodzą.

Dla porównania wiek liderów ośmiu liczących się partii w Szwecji (od najmłodszych do najstarszych): 35, 37, 39, 44, 51, 53, 55, 59. W pozostałych krajach skandynawskich jest bardzo podobnie. Tam nie ma mowy o starych schodzonych skarpetach. Nie ma na nie miejsca w polityce.

 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Oddzielnym sprawą jest, że moim zdaniem nie ma za bardzo obecnego rządu na kogo wymienić. Starych schodzonych skarpet nie chciałbym ponownie ubierać.

Pytanie co przez taki szmat czasu zrobiła opozycja… było go wystarczająco dużo aby powołać do życia nową konstelację polityczną, moim zdaniem najlepiej o programie centroprawicowym z naciskiem na „centro” aby łączyć a nie dzielić. A dlaczego „prawo” a nie „lewo”? Bo „lewo” się przez 70 lat powojennego świata kompletnie nie sprawdziło (vide obecna sytuacja w Skandynawii, Niemczech, BeNeLux-ie, rządy Obamy, itd, itp).

Nowy twór polityczny masz - Hołownię i jego ruch. Tyle że mnie oni kompletnie nie przekonują. To już wolę te stare skarpety, może i znoszone, ale przynajmniej wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegasus - inforamcje o kolejnych podsłuchach to zasłona dymna, po to, żeby nikt nie wpadł na pomysł podważenia wyborów. Bo przecież podsłuchiwanie szefa sztabu największej partii opozycyjnej w trakcie kampanii wyborczej to nic takiego i te informacje na pewno nie zostały użyte do budowania przekazu dnia i programu agitacyjnego partii rządzącej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bahzell napisał:

Pegasus - inforamcje o kolejnych podsłuchach to zasłona dymna, po to, żeby nikt nie wpadł na pomysł podważenia wyborów.

A po co były zmiany w Sądzie Najwyższym? Teraz skargi wyborcze rozstrzyga nowa, obsadzona nominatami PISu z pomocą neo KRS,  Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych*. O podważaniu wyborów możemy zapomnieć. 

* Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził w wyroku z dnia 8/11/2021 r., że Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych nie jest sądem ustanowionym z mocy prawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj posiedzenia Komisji Senackiej i zrozumiałem już o co tak naprawdę toczy się bój :) W skrócie by nie siedzieć. NIK przedstawił konkretne kwity podpisane imieniem i nazwiskiem . Z tego po zmianie władzy i przy normalnej prokuraturze nie da się wywinąć. A najbardziej rozbawiło mnie stanowisko ministerstwa sprawiedliwości . Najpierw jeden gość na zarzuty NIK-u pisze , że są niezasadne. Potem po jakimś czasie drugi pisze , że ok. zasadne są. Bo niby ta kasa to jednak nie powinna iść z tego funduszu , ale on to widzi tak , że te 25 baniek to niski uszczerbek dla budżetu i w ogóle niska szkodliwość społeczna. Zaleca nie przejmowanie się pierdołami i nie wszczynanie śledztwa. Mało tego , okazało się , że księgowa która jakoś musiała tą forsę przesunąć , w ogóle nie miała żadnych dokumentów dających jej taką podstawę tylko kartkę od jednego z urzędników ministerstwa , że tak będzie dobrze :) 

Panie i Panowie , a szczególnie osoby prowadzące firmę , wiecie chyba , że jak się pomylicie w księgowości o 20 zł. to US będzie Was ścigał do siódmego pokolenia włącznie. Wczoraj się okazało , że jesteśmy / firma/ winni od trzech lat jakiejś Spółce 3 gr. i afera jest straszna , a 25 mln. to niska szkodliwość , jutro normalnie biorę kredyt na 25 mln. i .....mogą mi potem skoczyć. :) Precedens wszak jest.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sonique napisał:

 A dlaczego „prawo” a nie „lewo”? Bo „lewo” się przez 70 lat powojennego świata kompletnie nie sprawdziło (vide obecna sytuacja w Skandynawii, Niemczech, BeNeLux-ie, rządy Obamy, itd, itp).

Hm, nie wiem, co masz do Skandynawii, Niemiec, czy Beneluksow, czy rządów Obamy.

Moźe zapodaj przykłady jakichś prawicowych rządów, które są dla ciebie wzorem? Chodzi ci o Węgry? Czy o Trumpa?

Nawiasem mowiąc, w Niemczech od lat rządziła głównie centroprawicowa chadecja.

Ja to żałuję, że stronnictwo Jana Kazimierza i KK wygrali. Moglbyśmy być dziś częścią Królewstwa Szwecji.

Edytowano przez TAtomicus
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sonique napisał:

 A dlaczego „prawo” a nie „lewo”? Bo „lewo” się przez 70 lat powojennego świata kompletnie nie sprawdziło (vide obecna sytuacja w Skandynawii, Niemczech, BeNeLux-ie, rządy Obamy, itd, itp).

Otóż opozycja woli zajmować się pierdołami typu fochy, gierki, podjazdy, tupanie nóżką… czy co gorsze (i niewybaczalne) inwestowanie energii w kolejny generator afer jak KOD

I jeszcze: gdzie (może poza Skandynawią) lewica rządziła przez 70 lat? Może w USA? Czy ty się dobrze czujesz? I co miał wspólnego Obama z lewicą?

No i proszę o przykłady afer, które wygenerował KOD.

Nie rozumiem, jak można takie rzeczy wygadywać. No chyba, że po oglądaniu TVP albo Korwina.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie identyfikuj. Ja uważam, że robili i robią dobrą robotę.

Może zacznij od tego: KOD

Co do Mateusza Kijowskiego, to istotnie skompromitował się jako lider KOD, ale jednoznacznie bym go nie potępiał. To zdaje się, mimo wszystko ideowiec jest.

W sprawie jego alimentów nawet ziobrowa prokuratura umorzyła sprawę. W dużej mierze jego wizerunek, to efekt PISowej propagandy. Pamiętam, jak pokazywano jego zdjęcia pstryknięte w TKMaxie z podpisem, że ścigany za alimenty szef KOD robi zakupy w luksusowym butiku. Czy jakoś tak.

 

 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TAtomicus, wyluzuj. To forum audio. Ten wątek jest tylko dodatkiem. Włącz sobie Cohena i odpocznij. A jak nie pomoże to Kitaro. Uda się…

„Po owocach poznacie ich” - napisano w pewnej książeczce. A przysłowie księgarzy brzmi „nie oceniaj książki po okładce” ;) Co z tego, że dana partia (czy polityk) uważa się za prawicową jak działa lewicowo lub nawet lewacko. Tak jest z CDU i PO (np  polityka migracyjna), tak jest z PiS (rozdawnictwo i socjal) itp., itd.

Napisałem jednak, że życzyłbym sobie w Polsce partię centroprawicową z naciskiem na „centro” bo każdy od centrum krok w bok dzieli. A my wystarczająco już podzieleni jesteśmy, o czym ten wątek z „wygwiazdkowanym” tytułem świadczy. A Ty się tego „prawo” tak uczepiłeś. Pudło…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...