Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

:) nie widać sukcesów bo głosów wołających na puszczy jest mało, duuuuzo za mało, ale to się zmienia, pomału ale siezmienia.

 PiS i jego ludzie są niestety uwstecznieni o jakieś 50 ~ 70 lat. To beton. Tkwią w socjaliźmie i nie chcą wyjść bo im tyłki przyrosły do stołków. Przykładem niech będzie https://www.rp.pl/prawo-karne/art36060891-dom-wyburzony-bez-wiedzy-wlasciciela-winni-byli-ale-zostali-uniewinnieni

 Moim zdaniem, bez względu kto wniósł sprawę, właściciel zburzonego domu powinien wygrać. Ale skoro sędzia siedzi na stołku od czasów kiedy komuna miała prawo własności za nic to po prostu nie mógł innego wyroku wydać. Wyrok był zgodny z wykładnią prawa sprzed ~50 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek4446 napisał:

Czepiasz się , a kto go niby miał poprzeć ! :)

No właśnie. Kto miałby poprzeć gościa, który nie potrafi nawet porządnie podrzeć kartki A4.

Obserwujmy jego karierę, bo warto. Będzie pierwszym w historii prezesem sądu,  który pójdzie do pierdla za niewykonanie wyroku sądu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Będzie pierwszym w historii prezesem sądu,  który pójdzie do pierdla za niewykonanie wyroku sądu!

Jarek ja Ci powiem , że w ogóle czarno widzę przyszły rząd po pis. Sytuacja na świecie dobra nie jest , budżet państwa leży i kwiczy , zadłużenie rekordowe , inflacja .Pieniądze powyprowadzane po za budżet, na cholera wie jakie fundacje. A w dodatku trzeba będzie wysupłać niezłe sumki na więziennictwo , bo klientów do odsiadki z dnia na dzień przybywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jarek ja Ci powiem , że w ogóle czarno widzę przyszły rząd po pis. 

Wiem. Ale ten powiew wiosny, zapachu kwiatów po rządach PIS jest dla mnie warty wszystkich pieniędzy. Wszystko tylko nie obecna stęchlizna. Błękitne niebo mogę kontemplować choćby w samych skarpetkach (w których niewątpliwie ten rząd nas puści).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jarek ja Ci powiem , że w ogóle czarno widzę przyszły rząd po pis.

Opozycja też to czarno widzi, dlatego tak naprawdę nikt nie pali się do władzy i każdy woli, żeby PiS samo się wykrwawiło. Ktokolwiek dojdzie do władzy po tej partii, zapłaci zapewne słoną ceną polityczną za porządki po PiSie - co jest istotnym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dzik napisał:

Ktokolwiek dojdzie do władzy po tej partii, zapłaci zapewne słoną ceną polityczną za porządki po PiSie - co jest istotnym problemem.

Aby wyjść z recesji po covidowej inflacji potrzebne są ograniczenia i zaciskanie pasa. inaczej skończymy z ogromnym bezrobociem jak Hiszpania ,która do dzisiaj wychodzi z kryzysu, lub Grecja. Osoba która powie , że nie będzie kolejnych czternastek , osiemnastek dla emerytów, a zostanie wyłącznie rewaloryzacja , lub , że 500 + będzie ograniczone do osób naprawdę potrzebujących i redystrybuowane nie przez rząd a Ośrodki Opieki Społecznej będzie musiała mieć naprawdę duże poparcie społeczne. 

Kurna , to wszystko już było , było 20 % bezrobocie , ludzie chodzący " po śmietnikach" , zadłużanie się w czynszach , mediach , eksmisje z braku środków na życie . Doprowadził do tego schemat identyczny jak obecnie , czy nikt tego już nie pamięta ? Jak wczoraj słuchałem wypowiedzi jakiegoś posła pis , że inflacji nie ma , bo są przecież towary na półkach ....... no dobra są Święta nie będę bluźnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2022 o 09:45, Fafniak napisał:

 

Jasne. "Wyrzynanie watahy" nie zaistniało ;) to jest wręcz język miłości 

 

AFAIR „dorzynanie”, nie „wyrzynanie”..

Dla tych, którzy uważali na lekcjach polskiego, to po prostu cytat z Sienkiewicza. Oczywiście, pisowcy propagandyści, ponoć też wychowani w narodowej tradycji, to wypierają. 

Dnia 12.04.2022 o 23:54, Dzik napisał:

Przez "boga" mam oczywiście na myśli każdego niewidzialnego gościa wymyślonego przez człowieka - Jahwe, Allaha, Buddę, Iśwara i innych, 

E, no co ty?

Allah, to właśnie Jahwe.

A Budda nie był i nie jest bogiem. Przynajmniej wg własnych wyznawców

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2022 o 12:57, soberowy napisał:

Pytanie pozostało bez odpowiedzi :)

Nieważne. 

Wedlug mnie TVP info szkodzi obozowi zjednoczonej prawicy. 

Pytanie, czy bez TVP Info mieliby takie większościowe poparcie?

Dnia 13.04.2022 o 14:18, elektron6 napisał:

Generalnie nie wierzę w nic w czym maczali swoje paluchy ruskie. Katyń to też nie oni, pamiętamy. Bucza tak samo...można by było długo wymieniać. Głupi ten kto wierzy w szczerość rosyjskiej machiny propagandowej...

W Gagarina też nie wierzysz?

Dnia 13.04.2022 o 14:44, elektron6 napisał:

Józef Piłsudski o Rosjanach.
 

No, ok.

Ale to ma być dowód na Zamach Smoleński?

Litości!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2022 o 10:49, Dzik napisał:

wklejasz linki do jakichś prawicowych szczujni, 

No, tutaj to chciałbym zaprotestować. Rzepa to całkiem obiektywna i solidna, raczej centroprawicowa, albo nawet centrowa gazeta.

Co do reszty - pełna zgoda.

17 godzin temu, Kraft napisał:

Komuniści i złodzieje, kanalie, gorszy sort, coś tam umysłowi...

… Oni (znaczy się, niepisowcy) stoją tam, gdzie stało ZOMO.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAtomicus napisał:

Allah, to właśnie Jahwe.

A Budda nie był i nie jest bogiem. 

1. Chyba jednak nie.

2. Technicznie nie nie jest, a jednak mam jego figurkę.

12 minut temu, TAtomicus napisał:

Rzepa to całkiem obiektywna i solidna, raczej centroprawicowa, albo nawet centrowa gazeta.

 

To był link do artykułu sprzed ponad 10 lat - od tego czasu trochę się niektórym dziennikarzom zmieniło. Odłamem Rzeczpospolitej było Uważam Rze; Wildstein chyba do dzisiaj współpracuje z TVP, a Ziemkiewicz zrezygnował stosunkowo niedawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dzik napisał:

1. Chyba jednak nie.

2. Technicznie nie nie jest, a jednak mam jego figurkę.

To był link do artykułu sprzed ponad 10 lat - od tego czasu trochę się niektórym dziennikarzom zmieniło. Odłamem Rzeczpospolitej było Uważam Rze; Wildstein chyba do dzisiaj współpracuje z TVP, a Ziemkiewicz zrezygnował stosunkowo niedawno.

1. Jak nie, jak tak.

2. Mój dziadek mial figurkę Piłsudskiego…

Co do Rzepy zaglądam jeno do wersji online. Powyższych autorów nie zauważyłem.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TAtomicus napisał:

1. Jak nie, jak tak.

2. Mój dziadek mial figurkę Piłsudskiego…

Co do Rzepy zaglądam jeno do wersji online. Powyższych autorów nie zauważyłem.

1. No nie, faktycznie są to nazwy własne bogów dwóch różnych religii.

2. Co nie zmienia faktu, że Piłsudki nie był świętym i całkowicie oświeconym znawcą wszechświata.

Ale to chyba bardziej do offtopicu się nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TAtomicus napisał:

AFAIR „dorzynanie”, nie „wyrzynanie

Fakt, mój błąd 

6 godzin temu, TAtomicus napisał:

po prostu cytat z Sienkiewicza

To że ktoś używa cytatu w konkretnych okolicznościach zmienia znaczenie całości wypowiedzi w tym przypadku? Biorąc pod uwagę wiele wypowiedzi Sikorskiego raczej wątpię.

Co do rzepy to zatrudnianie jednego czy dwóch dziennikarzy "prawicowych" nie powoduje że cała gazeta jest taka sama. Nie powoduje też że artykuły nie są warte przeczytania i nie powoduje że są kłamliwe. Podejrzewam że Dzik nawet nie przeczytał całości. 

 

Dla mnie EOT 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TAtomicus napisał:

Pytanie, czy bez TVP Info mieliby takie większościowe poparcie?

W Gagarina też nie wierzysz?

No, ok.

Ale to ma być dowód na Zamach Smoleński?

Litości!

Czy wierzę w Gagarina? Tak wierze i wierze również w rosyjskie kondensatory pio k40y. Nie wierzę natomiast w nic w czym ruskie maczali swoje wstrętne paluchy jeśli chodzi o zniszczenie, tragedie i smierć. W tych tematach ten naród wie jak zagrać i jak zwalić winę na innych. Oni zawsze byli niewinni. Natomiast widać ze w Polsce nadal komunistyczne układy mają sporą ilość zwolenników… nawet tutaj na forum. Cóż 50 lat działaności rosyjskich wyzwolicieli swoje zrobiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Co do rzepy to zatrudnianie jednego czy dwóch dziennikarzy "prawicowych" nie powoduje że cała gazeta jest taka sama. Nie powoduje też że artykuły nie są warte przeczytania i nie powoduje że są kłamliwe. Podejrzewam że Dzik nawet nie przeczytał całości. 

Ile jeszcze zamierzasz wisieć na tym, co napisałem o jakieś gazecie, miast odnieść się do meritum? Czepiasz się rzeczy mało istotnych.

Tak się składa, że jest mi już bliżej do „tradycyjnych wartości” niż do nowego wspaniałego świata liberalnej lewicy, w którym ludzi wyklucza się za złe poglądy, złe książki pali, a James Bond jest transseksualną Murzynką lesbijką. Wolę już Polskę katolicką, chociaż plwam na religię.

Swoją drogą, nie wiem, czy to nie w tym problem i zagadka sukcesu prawicowych populistów na świecie.

Przed chwilą, elektron6 napisał:

Nie wierzę natomiast w nic w czym ruskie maczali swoje wstrętne paluchy jeśli chodzi o zniszczenie, tragedie i smierć.

No ale przecież Polska prowadziła własne śledztwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomek4446 napisał:

Aby wyjść z recesji po covidowej inflacji potrzebne są ograniczenia i zaciskanie pasa. inaczej skończymy z ogromnym bezrobociem jak Hiszpania ,która do dzisiaj wychodzi z kryzysu, lub Grecja. Osoba która powie , że nie będzie kolejnych czternastek , osiemnastek dla emerytów, a zostanie wyłącznie rewaloryzacja , lub , że 500 + będzie ograniczone do osób naprawdę potrzebujących i redystrybuowane nie przez rząd a Ośrodki Opieki Społecznej będzie musiała mieć naprawdę duże poparcie społeczne. 

Kurna , to wszystko już było , było 20 % bezrobocie , ludzie chodzący " po śmietnikach" , zadłużanie się w czynszach , mediach , eksmisje z braku środków na życie . Doprowadził do tego schemat identyczny jak obecnie , czy nikt tego już nie pamięta ? Jak wczoraj słuchałem wypowiedzi jakiegoś posła pis , że inflacji nie ma , bo są przecież towary na półkach ....... no dobra są Święta nie będę bluźnił.

 Teraz wyobraź sobie - PiS przegrywa wybory, następny rząd "prostuje" sytuację ile się da...

 PiS aż kwiczy z radości jak to on sobie dawał radę.

 

edit

 bo nie wierzę że ta trzoda nie wykorzysta sytuacji

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
9 minut temu, misiek x napisał:

W Hadze średnio 2,35 euro

O stary , słyszałem od niejakiego Morawieckiego , że łupią Was tam strasznie. :) 

A tak z ciekawości , ile to literków , można kupić za dniówkę lub za pensję ?

8 minut temu, lpomis napisał:

Tankowałem jak zawsze za stówkę i tyle zapłaciłem.

Chyba się przeniosę na Pomorze ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...