Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

2 minuty temu, nowy78 napisał:

A czy naprawdę uważacie, że jest jakaś różnica pomiędzy TVP a TVN, jeżeli wziąć pod uwagę obiektywizm przekazywanej treści? 

Zdecydowanie tak. TVN do pewnego stopnia wpisuje się w linię politycznej poprawności, ale absolutnie każde media na świecie są do pewnego stopnia uprzedzone, natomiast TVP prezentuje standardy północnokoreańskie.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nowy78 napisał:

A czy naprawdę uważacie, że jest jakaś różnica pomiędzy TVP a TVN, jeżeli wziąć pod uwagę obiektywizm przekazywanej treści? 

Oczywiście, że obecnie jest. TVN punktuje rząd PiS, ale wcześniej to samo robiło z rządami dzisiejszej opozycji. Przed przejęciem TVP przez PIS rząd punktowała również telewizja publiczna (pamiętam obszerne materiały o aferze hazardowej w obu telewizjach). To, że jakaś telewizja jest nastawiona antyrządowo, to dla nas nawet lepiej. O to właśnie chodzi w demokracji. Mają sprawować kontrolę, szukać, dociekać, wietrzyć spiski, patrzeć na ręce itd. To właśnie zadanie czwartej władzy.

Czy naprawdę nie dostrzegasz zagrożenia związanego z tym, że będziesz miał dostęp jedynie do informacji, które chce ci przekazać rząd? Rosja, Białoruś, Korea Północna. Mówi ci to coś?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nowy78 napisał:

A czy naprawdę uważacie, że jest jakaś różnica pomiędzy TVP a TVN, jeżeli wziąć pod uwagę obiektywizm przekazywanej treści? 

Piotr, rozumiem, że rzadko ogladasz telewizję 😜

TVP bezczelnie kłamie, indoktrynuje i manipuluje. TVN jedynie mocniej akcentuje pewne fakty, informacja i zjawiska. Oczywiście tak jak wzmacniacze nigdy nie są w 100% transparentne tak i TVN nie jest w 100% obiektywna, ale mimo to dzieli je przepaść! 

24 minuty temu, misiek x napisał:

Pamiętam dziennik telewizyjny za komuny, dzisiejsze wiadomości w TVP kropka w kropkę

No nie wiem. Jakoś komunistyczne kłamastwa wyglądały na zgrabniejsze. Obecnie to jest taka żenad...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

No nie wiem. Jakoś komunistyczne kłamastwa wyglądały na zgrabniejsze. Obecnie to jest taka żenad...

Bo były wiarygodniejsze i mniej bezczelne. PiS wprowadził do polityki już czystą abstrakcję - jakby ktoś jadł na twoich oczach cukierka i tłumaczył ci, czemu go nie je, jednocześnie oburzając się, że mu jedzenie tego cukierka zarzucasz.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxredaktor napisał:

Problem w tym, że oni zawsze biorą udział w wyborach, a 45 - 50 proc. społeczeństwa te wybory olewa. I jest, jak jest.

Ten problem to efekt półwiecznej tresury komuny. I ci aktualni, jako jej nieodrodni potomkowie, doskonale to wykorzystują.

A jest jeszcze gorzej bo wykorzystują to oficjalnie drwiąc... Kiedy słyszę "przejęzyczenie" typu "ataki hakerskie, srakerskie" to... no nie ma takich słów w słowniku ludzi kulturalnych...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxredaktor napisał:

Problem w tym, że oni zawsze biorą udział w wyborach, a 45 - 50 proc. społeczeństwa te wybory olewa. I jest, jak jest.

To niestety nie jet takie proste. Polaryzacja jest podobna również wśród tych nieaktywnych wyborczo. Ostania rekordowa frekwencja niestety nie zmieniła wyników wyborów. Wydaje się, że większość społeczństw jest bezideowa, czyli łatwy materiał do manipulacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja jednak mam większy dystans do tego co widzę w moim domowym okienku na świat. TVN też ma właściciela ;) Razi Was forma przekazu w TVP? Mnie też, jest wręcz infantylna. Jestem jednak przekonany, że nie opracowali jej debile. Po prostu treści skierowane są do innego targetu. W świecie, w którym wystarczy o czymś pomyśleć, żeby zobaczyć to na ekranie swojego podręcznego telewizorka z informacją jak to zdobyć, nie ma miejsca na nieprzemyślane działania w tak wielkoskalowym przedsięwzięciu. 

2 godziny temu, Kraft napisał:

Rosja, Białoruś, Korea Północna. Mówi ci to coś?

A Tobie co mówi? Byłeś tam? Rozmawiałeś ze zwykłymi ludźmi? Wiesz jak naprawdę żyją, jakie mają problemy? 

A zresztą... Niepotrzebnie się odezwałem.

Dodam tylko, że równie bardzo nie podobają mi się kłody rzucane mi pod nogi przez obecną władzę, jak i mierność opozycji. Jako przedsiębiorca mam wielki stres, jak tylko słyszę, że władza ma nowy pomysł jak mi pomóc. Tyle, że w świecie wszechobecnego kłamstwa, nie bardzo wiem, kto tak naprawdę tą władzę sprawuje. 

A teraz idę założyć moją czapeczkę od Jana Niezbędnego 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slaw0001 napisał:

T Ostania rekordowa frekwencja niestety nie zmieniła wyników wyborów. Wydaje się, że większość społeczństw jest bezideowa, czyli łatwy materiał do manipulacji.

Aż taka rekordowa ona nie była - 61,8 proc. A co do reszty - tak jest ze społeczeństwem niewyedukowanym, nieoczytanym. Rzeczywiście są podatni na manipulacje. Już Mark Twain napisał, że znacznie łatwiej oszukać ludzi niż udowodnić im, że zostali oszukani.

3 minuty temu, nowy78 napisał:

Cóż, ja jednak mam większy dystans do tego co widzę w moim domowym okienku na świat. TVN też ma właściciela ;) Razi Was forma przekazu w TVP? Mnie też, jest wręcz infantylna. Jestem jednak przekonany, że nie opracowali jej debile. Po prostu treści skierowane są do innego targetu. W świecie, w którym wystarczy o czymś pomyśleć, żeby zobaczyć to na ekranie swojego podręcznego telewizorka z informacją jak to zdobyć, nie ma miejsca na nieprzemyślane działania w tak wielkoskalowym przedsięwzięciu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nowy78 napisał:

A Tobie co mówi? Byłeś tam? Rozmawiałeś ze zwykłymi ludźmi? Wiesz jak naprawdę żyją, jakie mają problemy? 

Tak. Byłem i rozmawiałem. Nawet żyłem. Sporą część życia spędziłem w PRL. Nie chcę powtórki.

5 minut temu, maxredaktor napisał:

Już Mark Twain napisał, że znacznie łatwiej oszukać ludzi niż udowodnić im, że zostali oszukani.

Moje stare motto z forumowej stopki;)

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nowy78 napisał:

Cóż, ja jednak mam większy dystans do tego co widzę w moim domowym okienku na świat. TVN też ma właściciela

Wszystko ma właściciela.

Dystans to dobre podejście, ale jak odejdziesz za daleko to tracisz ostrość widzenia. Uważam, że TVN jest stronniczy pod kątem różnych idei, ale stawianie go w jednej lidze z TVP jest absurdem do n-tej potęgi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Karaluch napisał:

IMO Internet jeszcze bardziej.

Szczególnie FB, podobno mają takie algorytmy żeby szczuć + cenzura, ale że cały internet od razu ????

No weź, to gdzie ja mam się podziać ?

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Sqter83 napisał:

Nie oglądamy Tv 

Nie oglądam programów informacyjnych i jestem jakoś szczęśliwszy :)

A tak dla zobrazowania tuby propagandowej :

1. Przedstawicielki rządu Finlandii / Pani Premier i Panie Minister/

2. Przedstawicielki rządu Polski / B.Pani Premier i B. Panie Minister/

3 . Byłe przedstawicielki rządu polski wg. TVP Info

MPLG0705.JPG

MWHT3651.JPEG

PKJK5810.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy spojrzymy wstecz, na wszystkie powojenne zrywy to zauważymy, że nie walczyliśmy o wartości lecz o "kiełbasę" . Owszem zryw lat 80 miał komponentę wartości w postaci Mazowieckiego i jemu podobnych, na szczęście. Nie przerobiliśmy, z różnych względów, Oświecenia do tego doszedł tischnerowski homo sovieticus i mamy co mamy.

Pierwsze PISu zwycięskie wybory parlamentarne (2015) moglibyśmy uznać za wypadek przy pracy (młoda demokracja, uczymy się dobrze wybierać i takie tam) ale następne, gdy już wiadomo kto zacz ...  I co?

Obiecają następne ..set plus w sosie narodowym, zrobią ukłon w stronę płaskoziemców i nie będą musieli fałszować wyborów. Nawet nie wiecie jak bardzo chciałbym się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, misiek x napisał:

40 lat temu ludzie żyli bez internetu i z jedną TV i jakoś potrafili obalić komunizm

Moim zdaniem dlatego, że gospodarczo szorowaliśmy wówczas po dnie. To był główny powód. A teraz, dzięki działaniom poprzednich rządów i unijnym funduszom, nasza gospodarka jeszcze się trzyma. Pytanie, jak długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sqter83 napisał:

Szczególnie FB, podobno mają takie algorytmy żeby szczuć + cenzura, ale że cały internet od razu ????

Przecież wszystko w Internecie kręci się dzisiaj wokół mediów społecznościowych albo stron o społecznościowym charakterze. Internet to już nie ten sam dziki zachód jak jeszcze we wczesnych latach dwutysięcznych. W ogólnym rozrachunku nic nie dzieli bardziej od treści zawartych w sieci - tuby i nośnika najgłupszych idei, nośnika nieweryfikowalnych informacji potwierdzających dowolną tezę. Jak komuś się wydaje, że jest "mniej zmanipulowany", bo nie ogląda TV, to gratuluję naiwności.

Ludzie dzielą się dzisiaj na takich, co jedzą niezdrowo albo bardzo niezdrowo, a jeśli chodzi o informacje, to można być niepoinformowanym albo zdezinformowanym - w mniejszym lub większym stopniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slaw0001 napisał:

No nie wiem. Jakoś komunistyczne kłamstwa wyglądały na zgrabniejsze.

Przede wszystkim "komuna" - oczywiście ta późna - pozwalała (w pewnych granicach) by ludzie się z niej śmiali. Wyobrażacie sobie, by rząd puścił dziś w TVP takie rzeczy, jakie przechodziły wtedy? Bareja, Kabaret Olgi Lipińskiej... W latach 80-tych nie było takiej cenzury jak dziś.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...