Skocz do zawartości

Porada Używane stereo 2300zl


Caladin87

Recommended Posts

Witam wszystkich

Chciałbym zakupić UŻYWANY sprzęt stereo do kwoty max 2300
Metraż 19 metrów.
Muzyka, elektro, deep, hip-hop, rock
Z racji tego że będę też oglądał często filmy netflix itp, a posiadam już subwoofer klipsch r-120sw spadek po bracie :(...,fajnie by było żeby amplituner stereo/wzmacniacz stereo
Miał wyjście na subwoofer. Nie chcę kina domowego....
Moje sugestie np 

Onkyo tx 8050
HK 3480

Kolumny
Heco victa 701
Magnat 1002 - może być za dużo basu w filmie z sub???
Monitor audio 300 - mam na oku 
Jamo 607
Pylon pearl 25
Klipch rf52 - nie wiem czy budżet pozwoli 

Ogolnie jeśli doradzicie wzmak to pewnie bede musiał dokupić jakiś  Google chromecast audio?

Posiadam jeszcze kable głośnikowe melodika 2.5 mm oraz kabel od suba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdecydowałem się na zestaw używany. 

Oczywiscie musiałem troszkę dołożyć ale uważam że było warto!!

A więc 

-Amplituner stereo harman kardon 3490 koszt 800 zł 

-klipsch rf52 koszt 1350 zł 

-subwoofer klipsch r-120sw - już miałem 

-kable melodika już miałem 

-Google chromecast audio kupiony wczesniej. 

Ogólnie w filmach np netflix efekt końcowy, banan od ucha do ucha, miazga... Bas w amplitunerze na pozycję 0 :) naprawdę jest moc. 

W muzyce jak to woli mi akurat klipsch się podoba:) góra dość wyeksponowana ale basu o dziwo te maleństwa mają sporo, specyficzne granie, pewnie nie każdemu przypadnie do gustu. 

Testowałem 

Kolumny 

Klipsch rf82 - okazały się za duże do mojego pomieszczenia, jeśli miałbym być szczery to te rf52 tak jakby na takim metrażu dają więcej, wiadomo rf82 grały głośniej itp ale efekt końcowy na tak małym metrażu jest na plus rf52. 

Monitor audio monitor 300

W muzyce ogólnie może, hmmm więcej detali, szczegółów, więcej środka? Ale w filmach klipsche je rozjechały. 

Heco Victa 701- grały w porównaniu do wyżej wymienimy kolumn jakoś dziwnie? Były dość basowe ale ten dzięki był jakby to powiedzieć taki ani góra nie wyeksponowana ani środek, może zbyt duże do moich 19 metrów? Dźwne bo trzeba było zrobić głośniej żeby był efekt ale to już się nie dało wytrzymać :)

Pylon pearl 25

tutaj miałem zagwostke bo grały fajnie, było mniej basu ale ten dzwi3k był taki jakby kompletny, czysty. Jednak po dłuższym słuchaniu oraz oglądaniu wybór padł na klipsch, nie wiem poprostu ten specyficzny dzwiek klipsch  mnie oczarował. 

Z ampli testowałem 

Yamaha rn500 dzwiek był tak jakby neutralny, ładny ale to nie to czego szukałem. 

Onkyo tx 8050 - trafiłem może na jakiś felerny egzemplarz, gdyż głośność swirowala i potrafił się sam zgłosić, ściszać.... Nie mogłem ze spokojem tego przetestować. 

Najpierw miał byc hk 3390 jednak on nie ma wyjścia opttcznego, więc  wybór padł na hk3490

I tu odrazu bez podkręcania, dzięk był taki ciepły, basowy odrazu przypadł mi do gustu a że jeszcze wizualnie pasował no to został już u mnie. 

Audiofilem nie jestem, dlatego jest to moja i tylko moja subiektywna ocena, w tych pieniądzach uważam że jest to bardzo udany zestaw:) 

Uwazam również że do filmów,  jest wskazany subwoofer. Mega potęguje doznania. Do muzyki, hmm jak kto woli, do elektro używam, zaś np budka Suflera, perfekt, już nie. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez Caladin87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...