Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chodzi mi o jak w temacie o słuchawki w granicach 1500zł. Słucham głównie rocka i metalu (Metallica, System of a Down, Guns 'n' Roses, AC/DC, Queen), ale też muzyki relaksacyjnej czy jak by tego nie nazwac (głównie ERA), elektronicznej/techno itp (Gigi D'Agostino, Scooter). Póki co sprzęt to Denon AVR2809 i DVD1800BD. Może kupię przedwzmacniacz słuchawkowy np. Vincent KVH-111. Moje typy to Denon AH-D2000, AKG K701, Sennheiser HD650 i może Beyerdynamic DT990. Dziś byłem na odsłuchu Denonów i powiem że jestem zachwycony, ale jeśli chodzi o dobre słuchawki to był pierwszy krok i duże zaskoczenie (dziś używam Pioneer SE-MJ5) może być spowodowane skokiem jakościowym. Chciałbym przeczytać wasze opinie i być może inne propozycje może coś z Audio Technici. Mieszkam w Wa-wie więc mogę robić odsłuchy wszystkeigo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 za słuchawki? To już przesionek "nieba".
Testy sluchawek często pojawiały sie w miesięcznikach HI-Fi i Muzyka oraz Audio.
Nie znam się. Nie mniej wiem tyle, że do słuchawek w tej cenie powinieneś mieć odpwiednią półkę wzmacniacza słuchawkowego... Bynajmniej nie to, co posiadasz obecnie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu i rocka, mimo nieco glebszego basu Sennheisera, zdecydowalem sie na Beyerdynamic dt - 880 z manufaktury - przestrzen, dynamika, lekkie podbicie basu. Sluchawki sä skladane recznie, wybrac mozna praktycznie kazdy element (material, kabel, kolorystyka, napis laserem itp). kosztujä 2 razy tyle, co seryjne, ale naprawde polecam, cena powinna sie zmiescic w 1500pln. To - jesli chcesz cos niepowtarzalnego. Jesli nie - seryjne dt - 880 na pewno sie sprawdzä. Ponizej link do manufaktury, mozesz mi wierzyc - male dziela sztuki icon_biggrin.gif . K - 701 odradzam - do tej muzy jednak troche za lekkie. pzdr.

http://shop.beyerdynamic.de/hifi/manufaktur/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Beyerdynamic DT990 PRO. Jestem zadowolony. To swietne sluchawki.
Tak jak doradzaja koledzy, sluchawki powyzej pewnej kwoty wymagaja pozadnego wzmacniacza sluchawkowego. Inaczej po prostu nie ma sensu. Sluchawki z wysokich polek maja zazwyczaj wysoka impedancje. Cos musi ruszyc te membrany.
Nie jetem "sluchawkowcem", ale slyszalem, ze dobry ponoc jest wzmacniaczyk Cayin (okolo 2kzl nowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można posłuchać jeszcze modeli AKG , ale tych tanszych. Masz możliwosc posłuchania w W-w prawie wszystkiego . Słuchawki droższe pokażą jak zrealizowane są niektóre płyty audio . Jak mozesz to posłuchaj wzmacniacza x-cans i np HD 650 , z tańszych opcji DAC z wzmacniaczem słuchawkowym Beresford 7510 podłaczonyn do twojego dvd .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytoteka to napewno, na wczorajszym odsłuchu tych Denonów np "Nic nie boli tak jak życie" Budki Suflera, brzmiało tragicznie, a np "Stadium arcadium" RHCP czy z innego rodzaju "szacunek ludzi ulicy" Slums Attack było super (chociaż ten ostatni trochę zabyt wiele basu). Odsłuch odbywał się bez wzmacniacza słuchawkowego tylko Denon AVR4308 + DVD3800BD (HDMI) i pomimo że słuchawki zamknięte to nie miałem problemu z "przegrzewaniem" głowy słuchałem >1h i było OK.
Skonfigurowałem sobie słuchawki na tej manufakturze Bayerdynamic i mam pytanie jaki wzmacniacz byłby najlepszy dla 600 ohm DT880. Czy ten Musical Fidelity X-Can byłby dobry czy raczej jeszcze coś mocniejszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - skonfigurowales Beyerdynamic? Nie bierz 600, tylko 250 Ohm. Bedä bardziej uniwersalne i nie bedziesz potrzebowal elektrowni do ich napedzenia. Kupujesz je, czy tylko "bawiles sie" konfiguratorem? Wierz mi - cala zabawa zaczyna sie przy rozpakowaniu icon_lol.gif Poprzednia seria sprzedawana byla w aluminiowej kasetce, teraz jest praktyczniej - walizeczka ze sztucznej sköry zapinana na zamek blyskawiczny (moze nie tak efektowne wizualnie, ale na pewno lepsze rozwiäzanie). Jesli jeszcze dodasz wymyslone przez siebie logo, rodzaj materialöw i kolor - masz jedyne w swoim rodzaju urzädzenie ktöre (moim zdaniem) warte jest swej ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem od 8:00 do ok 17:00 w szkole (codziennie oprocz piatku) wiec pozostaje mi czekanie do weekendu i też nie wiem czy znajdzie się ktoś chętny do wożenia mnie po salonach. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie najlepiej oglądać Bayerdynamic i Sennheiser czy AKG w Warszawie? Chodzi mi o obsługę itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Sytuacja non stop ewoluuje, właśnie kupiłem wzmak słuchawkowy Pro-Ject Head Box II i nie dawno dostałem gratisowe słuchawki (do sprzętu) Denon AH-D301, jak wiadomo nie jest to najwyższa półka, ale w porównaniu do moich starych Pioneerów SE-MJ5 to niebo, a ziemia. Przy okazji zakupu wzmaka odsłuchiwałem na nim Audio Technicę ATH- A700 i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia, dźwięk był zbliżony do tych Denonów (miałem je w salonie). Co byście doradzili w takiej sytuacji (chodzi głównie o posiadany wzmak) AKG K601 czy Sennheisera HD600?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD-600 - bardzo dynamiczne, przestrzenne, podbicie basu, szczegölowe, raczej do muzyki rockowej, pop, metal, techno itd.
K - 601(701) - wrecz kliniczni röwne w calym pasmie, bez podbarwien, wybitne wysokie tony, przestrzen, bas raczej powsciägliwy, moim zdaniem wspaniale do jazzu, klasyki, muzyki lekkiej.
BD - 880 (990) - pomiedzy AKG i Sennheiser, bardzo uniwersalne.

Wzmacniaczem sluchawkowym sie nie przejmuj - pociägnie. Po to miedzy innymi jest icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...