Skocz do zawartości

CHORD QUTEST


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć.  

W tym wątku, jak sama nazwa wskazuje, napiszę parę zdań o przetworniku Chorda - Qutest. 

Około dwa lata temu zakupiłem w fajnej cenie (4kzł) ex demo Qutesta, niestety był wadliwy, na niektórych wejściach nie grał wcale, na innych grał jakby miał czkawkę... Z tego doświadczenia zapamiętałem tylko sprężyste niskie tony i bardzo kontrowersyjny wygląd. Oddałem go i Qutest miał się u mnie już nigdy więcej nie pojawić. 

Ostatnio zmieniłem wzmacniacz z Cyrusa (dokładnie były to Cyrus 8.2 DAC plus zasilacz Cyrus PSX r2) na wzmacniacz Naim Nait XS3. Czy jestem tą zmianą zachwycony? Mając w głowie brzmienie droższych Naima Supernait 3, Trigona Exxceed, Heeda Lagrange ale i podobnie do XS3 wycenionych moich Cyrusów radość była umiarkowana. Była, bo coś się zmieniło, coś małego, wyglądającego jak zabawka sprawiło, że zacząłem inaczej odbierać mój obecny system. 

Zarówno Nait XS3 jak i Qutest są urządzeniami fabrycznie nowymi. Nie za bardzo wierzę w długie wygrzewanie wzmacniaczy, DAC-ów o kablach nie wspominając, moim zdaniem 48 godzin powinno być w sam raz. No ale, że inni audiofile wierzą w 150-300 godzinne wygrzewanie wzmacniaczy i przetworników dam swoim zabawkom  jeszcze tydzień rozgrzewki, żeby nie było....

Co ciekawe, o ile kupując XS3 byłem bardzo, baaardzo podniecony, o tyle zakup Chorda Qutest był dla mnie jak zakupy w Biedronce, zero podniety, zero radości. Za to wnioski końcowe z odsłuchu  obu w/w zakupów zapowiadają się zupełnie nieproporcjonalnie do towarzyszących ich zakupom moim emocjom... Zabawne :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo napiszę. Jeden z najgorszych cd jakie znam. Już uzasadniam dlaczego. Oszukuje ceną. Wydawałoby się, że można coś od niego wymagać. Co dostajemy w zamian. Obietnicę. Gra kanciasto, kwadratowo z oszukaną rozdzielczością, która jest zachwianiem równowagi tonalnej. Na 3 filtrze cokolwiek zaczyna dziać się z barwą ale zaczyna siadać dynamika... 

MisiekX nawet nie wiesz jak się ucieszyłem jak dorwałeś M. Pomyślałem, jak dobrze, chłop się tak długo męczył, zasłużył na odpoczynek ;)))

Mam nadzieję, że nabrałeś już do E07 dystansu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To smutne, że nie można w spokoju opowiedzieć co się słyszy, nie narażając się zaraz na kpinę i prześmiechy.

Otóż to

Wielu z Nas bywa zmęczona , mało słucha , także nie odczuwa żadnych zmian , bo tak to jest. A są tacy co po 10-12h dziennie słuchają i słyszą , bo tak to jest.

2x "tak to jest" = tak to jest :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2021 o 11:03, misiek x napisał:

Miałem tego DACa u siebie , porównywałem go 1 do 1 z  wbudowanym DACkiem w Esoteric K07 , niczym mnie nie zachwycił i zagral w niektórych aspektach gorzej . Po jakiś 2 miesiącach znalazł nowego właściciela.

Mieć Chorda to jedno, a wykorzystać jego pełne możliwości to drugie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2021 o 10:03, kaczadupa napisał:

Co ciekawe, o ile kupując XS3 byłem bardzo, baaardzo podniecony, o tyle zakup Chorda Qutest był dla mnie jak zakupy w Biedronce, zero podniety, zero radości. Za to wnioski końcowe z odsłuchu  obu w/w zakupów zapowiadają się zupełnie nieproporcjonalnie do towarzyszących ich zakupom moim emocjom... Zabawne :)

Jak tam nowe zabawki? 😋 mnie się tam Chord podoba, ma coś fajnego w brzmieniu. Co do tego pierwszego, zebanego, zabawne ale ktoś mi wspominał kiedyś że kupił taką padaczkę. Może wyleczyli tak parę osób z chęci posiadania go 😂

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...