Skocz do zawartości

Zakup zestawu do 4500-5000 zł


Pawelkrk

Recommended Posts

Witam poszukuje zestawu maksymalnie do 4500-5000 zł. Pomieszczenie które chce nagłośnić to salon, dołączyłem zdjęcie na którym jest zrzut tego pomieszczenia długość 6metrów, szerokość około 5 metrów, wysokość 2,60-2,70m. Na czerwono zaznaczyłem gdzie miałyby stać kolumny, na zielono oznaczona jest szafka TV która już tam stoi, na żółto narożnik, przed nim jest niski stolik kawowy, więc salon nie jest zagracony, co oznacza sporą przestrzeń, odległość od kolumn do narożnika to około 4-4,5m.

Źródłem dźwięku będzie głównie laptop, chce też na pewno podpiąć TV do amplitunera, oraz konsolę. Sprzęt w głównej mierze będzie służyć do słuchania muzyki (ja lubię rock, heavy metal, żona niestety wszystko), później oglądanie TV, granie na konsoli i dopiero na końcu filmy. Proszę o pomoc jaki komplet sprzętu mógłby się potencjalnie sprawdzić przy takiej konfiguracji pomieszczenia i moich wymaganiach. Wiem że bez odsłuchu się nie obędzie, ale nie chciałbym iść na sucho do salonu bez jakiejkolwiek wiedzy. z góry dzięki za pomoc, jestem świeży w temacie jak diabli, więc proszę o wyrozumiałość. Rozumiem również że przy moich wymaganiach, zestaw 5.1 powinienem sobie odpuścić?

Czy amplitunery pokroju Denon DRA 800H, lub Yamaha R-N602, będą się nadawać do takiego zestawu?

DSC_0037 (2).JPG

Edytowano przez Pawelkrk
Błąd w tytule.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pawelkrk changed the title to Zakup zestawu do 4500-5000 zł

Zestaw zapewne bardzo dobry, lecz wzmacniacz to 2400zł, kolumny 3600, a audio link 500, co daje 6500 zł, na ten moment suma poza moim budźetem, są inne opcje skomponowania takiego zestawienia żeby miało to sens to tych max 4500-5000 zł? Czy może na razie sobie odpuścić i dozbierać na coś porządniejszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Szkice napisał:

Proponowałbym kradzież, S4home ma słabe zabezpieczenia, nocą do ogarnięcia na spokojnie. Tylko to ejst wynoszenie na czuja, co weżmiesz to masz

Hmm nie wiem co ci powiedzieć kolego na ten jakże pomocny komentarz.

 

@S4Home Macie może jakieś podpowiedzi dla mnie? Chętnie posłucham, czy jest sens pchać się w ten budżet, czy może jeszcze dozbierać i dopiero zacząć poszukiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2021 o 19:40, Szkice napisał:

Proponowałbym kradzież, S4home ma słabe zabezpieczenia, nocą do ogarnięcia na spokojnie. Tylko to ejst wynoszenie na czuja, co weżmiesz to masz

Yyyyy

alarm, kamery są. Ale jak się coś przytrafi to wiemy gdzie szukać :) Dzieki :)

Dnia 19.12.2021 o 20:00, Pawelkrk napisał:

@S4Home Macie może jakieś podpowiedzi dla mnie? Chętnie posłucham, czy jest sens pchać się w ten budżet, czy może jeszcze dozbierać i dopiero zacząć poszukiwania.

Możesz oprzeć system na DRA 800 i RN 602 ale wtedy albo nie zmieścimy się w budżecie albo wybierzemy nieco słabsze kolumny.

3 godziny temu, Pawelkrk napisał:

Jadę w dniu dzisiejszym na odsłuch do AudioMix w Krakowie, podzielę się wrażeniami po powrocie, w końcu będę mógł się realnie odnieść do jakiegoś zestawu.

Daj znać jak poszło. Ewentualnie jeśli czegoś nie mieli  wtedy zapraszam do nas. Co Ci najbardziej spasowało co najmniej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, posłuchałem, na wstępie mogę powiedzieć że obsługa bardzo miła i pomocna :) A teraz do meritum, posłuchałem paru zestawów i w moim odczuciu najbardziej podobała mi się konfiguracja CAMBRIDGE AUDIO CXA61 + MONITOR AUDIO MONITOR 300, grało to bardzo fajnie :) Mega fajny dźwięk,, to czego oczekiwałem tak naprawdę, zawiedziony jestem natomiast połączenia różnych kolumn z  DENON DRA 800H, dźwięk dawał odczucie takich ciepłych kluch, zero pazura. Budżet przekroczony, ale raczej będę kierować się w tym kierunku.

Słuchałem jeszcze połączenia w/w wzmacniacza Cambridge z kolumnami MONITOR AUDIO BRONZE 500, ale nie odczułem aż takiej różnicy żeby dopłacać 2000 zł za kolumny, wolę w takiej sytuacji dokupić sobie subwoofer w tej kwocie i skomponować sobie fajnie grające 2.1

Plusem Cambridge Audio CX A61 jest też to że mogę podpiąć go do laptopa za pomocą USB, nie mam w laptopie gniazda optycznego. Laptop będzie moim głównym źródłem z którego będę odtwarzać, no chyba że są inne rozwiązania które pozytywnie wpłyną na odtwarzanie.

Pytanie czy w podobnym już powiększonym budżecie jest coś jeszcze wartego uwagi?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę oficjalnie zakończyć temat poszukiwań, dzisiaj byłem na drugim odsłuchu porównywałem już tylko dwa wzmaki Cambridge CXA61 vs Camridge CXA81. Wygrał CXA81, uwiódł mnie dźwięk który dawał zestaw Cambridge Audio CXA81+ Monitor Audio 300, kable Wireworld Soltice 8 RCA, z wtykami bananowymi. Wzmacniacz jest już podpięty do laptopa za pomocą kabla Wireworld Chroma 8 USB. Jest mięso, jest głębia, jestem zadowolony, czekam aż kolumny się wygrzeją w 100%, wtedy powrócę z ostateczną recenzją, na ten moment mogę powiedzieć że ten zestaw bardzo fajnie ze sobą współpracuje.

Na ten moment gram za pomocą Bluetooth, który w moim zdaniem daje lepszy dźwięk, niż podpięcie za pomocą kabla USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...