Skocz do zawartości

KEF R3 + kupno używanego wzmacniacza i używanych gratów. Rezygnacja z nowego Arcama AS30!


lukluk71

Recommended Posts

Będzie to kontynuacja tematu w którym miałem w planach przeznaczyć na wzmacniacz 10K pln kupując w salonie. Troszkę posłuchałem troszkę poczytałem i doszedłem do wniosku że jednak w mojej perspektywie to będzie przerost formy nad treścią. Po pierwsze nie widzę sensu kupowania wzmacniacza droższego od kolumn,  JAKIEŚ różnice w odsłuchu często są, ale to są przeważnie tak minimalne smaczki w których nie widzę sensu wydawać aż takiego majątku na nowy wzmacniacz, i wolałbym nawet zaoszczędzone pieniądze zostawić na wymianę kolumn w których słychać największe różnice pod względem dźwięku. Dopiero odsłuchy uświadomiły jednak że to kolumny dają największe zmiany w dźwięku i tu na tym najbardziej warto się skupić. Choć KEF R3 obecnie mi baardzo odpowiada, więc na razie nie będzie w tym kierunku wymian.  Postanowiłem też tak angażować się w odsłuchy po salonach jeśli chodzi o wzmacniacze, to taka troszkę strata czasu i gonienie króliczka, zamiast biegać i szukać IDEALNEGO klocka w tym czasie można spędzać czas z muzyką i po prostu słuchać, czy robić cokolwiek praktycznego. 

I dlatego że posiadam już kolumny które dźwiękowo mi się bardzo podobają, a wizualnie są dla mnie MEGIA. to postanowiłem skupić się na elektronice która godnie zastąpi moją Yamahę 803. Między innymi miałem okazję posłuchania Cambridge cxa81, niestety był to salon, nie mój pokój w którym słucham i nie było też R3. I całokształt tego wzmacniacza, uniwersalność, bardzo mi odpowiadało. Ale nie będę kupował nowego, poszukam jego starszego brata CXA80 którego obecnie można kupić używanego za 3000zł.  Są też Azury 851A używane w cenach po 3,500zł (często się pokazują na portalach aukcyjnych).  Do tego chciałbym bluesounda którego można wyrwać używanego do 2000zł (choć tu może skuszę się na nowego, bo różnica w cenach używany VS nowy nie jest jakaś duża) gdzie będzie pewnie używany DAC z tego urządzenia, a później jak się zapoznam z zewnętrznymi DAC'ami to będę czegoś szukał.  Ewentualnie będę szukał Streemera do 3,000zł zamiast bluesonda. Tak żeby był święty spokój z jakimiś DACAMI, bo jak już wspomniałem, chcę słuchać muzyki a nie bawić się w ciągłe układanie i przekładanie klocków. Akustyka, akustyką, mam takie warunki a nie inne, niestety nie mogę z salonu gdzie korzystają domownicy zrobić typowego pokoju odsłuchowego. Jest dywan, są zasłony, są graty w pokoju i meble, to na razie wystarcza, w przyszłości (w następnym roku) będzie remont i może zacznę zabawę z panelami akustycznymi. 

Mam nadzieję że dobrze robię, a jeśli ktoś ktoś uważa że NIE - to chętnie wysłucham sugestii.  Też jestem otwarty na pomysły czego szukać w używanym sprzęcie, mieszcząc się tak do 6,000zł

Jedynie czego obawiam się w wymianie mojej Yamahy 803, to fakt że pozbędę się takiej opcji jak Ypao VOLUME która podczas wieczornych odsłuchów fajnie podbija dźwięk.

I zostawiam temat wcześniejszy jakby ktoś chciał zapoznać się z moimi "rozterkami" 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Uważam że robisz dobrze.

A takiej szukasz?

Na pewno do KEFa? Cambridge z czym słuchałeś bo on do Cieplych nie należy a Ci odpowiadał.

Szukaj CXA 80, 851A, Roksan K2, Caspian M2, Yamaha AS 2000,

Piotr

 

Dzięki. No chciałbym tylko spróbować coś cieplejszego, bardziej melodyjnego. Ale nie wiem czy dobrze zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lukluk71 napisał:

Dzięki. No chciałbym tylko spróbować coś cieplejszego, bardziej melodyjnego. Ale nie wiem czy dobrze zrobię.

Wydaje mi się, że ciepły wzmak tym kolumnom zrobi niezbyt dobrze. Możesz też sprawdzić marantza pm8005. U mnie grał jego brat ki pearl lite z kefami r3 i było naprawdę ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...