Skocz do zawartości

Wymiana wysłużonego już stereo na nowe


Piniolk

Recommended Posts

Witam.

Po wizycie u znajomego i posłuchaniu jego nowego sprzętu postanowiłem, że przyszedł czas na zmianę. Aktualnie posiadam zestaw B&O (Beocenter9000+ Beovox S45-2)

Salon to tzw otwarty salon - czyli czesc salonowa, jadalna +otwarta kuchnia - według mnie całkiem dobrze ustawny (załączam plan pomieszczenia wraz z opisem)

Część nazwijmy to "odsłuchowa"  to prawie kwadrat ok 22 m kw, , cały salon to ok 32m2 + otwarta kuchnia i schody na góre - odsłuch głównie z sofy

Jeśli chodzi o muzykę to po za disco polo, niemalże wszystko jednakże z naciskiem raczej na spokojną instrumentalną muzykę + dobry rock i generalnie muzyka lat 80 i 90 tych

....... aaaaa i żona uparłą sie ze zestaw ma być CZARNY :) to tyle od niej :)

Generalnie wytypowałem już sobie jakieś 2 zestawy - bardziej na zasadzie opinii z internetu niż po osłuchu i tak:

1. Yamaha R-N602 + Tesi 561

2. NAD C338 + Heco Aurora 700

Generalnie Tesi 561 sluchalem wlasnie u znajomego i bardzo mi sie podobaja (co prawa na  ONKYO  bodajże TX-8270 - też wchodzi w grę)

Boję sie natomiast ze Tesi 561 mogą myć nieco za małe do mojego salonu stąd pomysł na zestaw 2.

Prośba o opinię ewentualnie jakąs alternatywę dla wyżej wymienionych zestawów. (amplituner chciałbym jednak sieciowy ze Spotify), używki raczej odpadają - budżet 5-6 tys

 

 

 

Plan salonu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 minuty temu, Piniolk napisał:

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi !!! (Jakby ktoś nie dostrzegł - to sarkazm) Wasze wskazówki były bezcenne, znajomy polecił mi to forum, ale niestety zawiodłem się na maxa.

Na dzień dzisiejszy, lepiej się wstrzymaj ceny są z kosmosu. Sytuacja pewnie potrwa ze dwa lata, chyba że znów wymyślą jak zepsuć świat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie ma co się obrażać ;) 

Chyba zdążyłeś się zorientować (??), że na temat klocków, które sobie wytypowałeś, zostało napisane już dość sporo, żeby nie powiedzieć, że wszystko. Co do tego czasu udało Ci się przeczytać na ich temat? A co ważniejsze, co udało Ci się już odsłuchać przez te prawie 2 miesiące? 

Nie dziw się, że niektóre tematy (zwłaszcza powstające na chwilę przed świętami) zostają przemilczane, jeżeli ich "problem" pojawia się praktycznie w co drugim temacie. 

W sumie co do Twoich oczekiwań do nowego sprzętu, nie napisałeś wiele, poza jego kolorem, nic nie wspomniałeś, czego brakuje Ci w obecnie posiadanym sprzęcie i jakie masz oczekiwania przy nowych wyborach. Warto też było dopowiedzieć, w jakich warunkach gra to u kolegi, że masz takie obawy wobec swojego pomieszczenia. 

Poza tym koledzy mają rację, świat zwariował i ceny nowych sprzętów bywają absurdalne. Sama wymieniona przez Ciebie 803 zjada jakieś 2/3 górnej granicy Twojego budżetu (i jest w ogóle niedostępna), a gdzie reszta?! 

ps. i upychanie kolumn tak pomiędzy meblami nie jest najlepszym rozwiązaniem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...