Skocz do zawartości

NAD 388+Pylon saphire31


GregOn

Recommended Posts

Z Nad mam taki mianowicie problem,że pooglądalem sobie kanał youtube na ktorym elektronik naprawia ten sprzęt w hurtowych ilościach...po 5 latach to szrot. Wymienił 40 kondensatorów i rezystorów. Zimne luty itp...generalnie wolałbym większą skrzynkę. Budzet max do 6-7tyś. 

Te kolumny mają 8 om i 140 W. Czy wzmacniacz 70-80W przy 8 Om da im radę? Mam na myśli np Marantz pm 8006

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem, bo przecież sam wybrałeś ten wzmacniacz, ale nieważne. Z tego co mi wiadomo, to NAD-y serii BEE borykają się takimi problemami, a w/w wzmacniacz gra w klasie D. 

5 godzin temu, GregOn napisał:

Te kolumny mają 8 om i 140 W.

To są dane katalogowe i one nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Impedancja na pewno jest niższa, niż ta deklarowana przez producenta.

5 godzin temu, GregOn napisał:

Czy wzmacniacz 70-80W przy 8 Om da im radę? Mam na myśli np Marantz pm 8006

Będzie grało, aczkolwiek moim zdaniem można lepiej, jeśli chodzi o wysterowanie kolumn.

Do odsłuchu np. wzmacniacz NuPrime IDA-16 i tu pary nie powinno brakować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac ten post byłem na tak w temacie NAD 388. Pozniej pooglądałem filmy z napraw i zapał znikł.

Szukam integry dużej  ciężkiej ba.... jakby  miala wskazniki wycieraczki.. pomarzyć. Z nowości  chciałbym tylko bluetooth. 

Jezeli zestaw  marantza pm8006 plus odtwarzacz cd razwm za 15 tys zł jest za słaby do tych kolumn to moze taniej będzie te kolumny wyrzucić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie ma problemu. A możesz mi powiedzieć z czym obecnie współpracują te kolumny tzn. wzmacniacz tudzież inna elektronika?

Wzmacniacze z wycieraczkami to np. Advance Paris, Yamaha, Teac, Accuphase, Luxman, McIntosh i pewnie jeszcze wiele innych.

Wzmacniacze dosyć wydajne z Bluetooth to np. Rotel RA-1572 lub RA-1592, ale słuchanie bezprzewodowe to marna jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilka lat uzywam maszynki do mielenia onkyo  tx8150 i cd 7030. Podstawowy zestaw ktory od jakiegoś czasu mi zbrzydł. Stąd moje próby kupienia czegoś lepszego. Jestem starej daty dlatego podobają mi się sprzęty takie jak onegdaj. duze i cięzke..z tych ktore wymieniłeś wiekszośc już odrzuciłem za bylejakosc wykonania (advance) złe opinie(teac) cenę poza zasięgiem accuphase i mcintosh. Zerkam na yamahę s1200 (w zasięgu cenowym i zostaloby na streamer) ale yamaha ma parametry podobne do marantza pm8006 a jest dużo droższa. I podobnie jak marantz do tych kolumn srednio dopasowana. Natomiast yamaha s2200 to juz gorna granica budzetu. 

Bluetoth potrzebny tylko do sluchania radia przy sniadaniu do czasu zakupu streamera. 

Moze zestaw marantza pm8006 plus wszystkomające cd tej firmy. Zestaw ok 15 tyś...a za rok jak doskładam funduszy, zmiana kolumn..sam nie wiem.

 

Uzywany sprzet mnie nie interesuje. Wolę klasę niżej ale nowe z gwarancją i wsparciem. Poza tym za uzywki wlasciciele chcą tyle co za nowe.. bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z @Kraft Nie wszyscy mają takie niezawodne egzemplarze jak Wy. Także bez urazy Panowie.

@GregOn Po prostu dramat, po raz kolejny bardzo duże i puste pomieszczenie. Kupując nawet droższą elektronikę, ale nie robiąc nic z akustyką, możesz nie być w pełni zadowolony. Warto wypożyczyć jakiś system i go sprawdzić, w tych bardzo trudnych warunkach akustycznych. Przynajmniej nie tracisz kasy, a będziesz wiedział w czym tkwi największy problem.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraft napisał:

NAD nigdy nie stosował "starej" produkcji. Od początku robili go Chińczycy. NAD był pod tym względem prekursorem. 

A to coś nowego. 

Znaczy, że NAD od zawsze był produkowany w Chinach?

😂

 

27 minut temu, GregOn napisał:

Jak zauważyłeś jestem laikiem w tej dziedzinie. Oglądam. Pytam. Chcę dobrze wydać pieniądze. Przede wszystkim chciałbym posłuchac muzyki z dobrego jakosciowo źródła. 

Jak jesteś laikiem, to tylko nie bierz wszystkiego za pewnik, co pisze kraft,  bo wyjdziesz na tym, że hoho.

17 minut temu, Kraft napisał:

NAD kolumn chyba nie robi;)

Chyba jednak jakieś popełnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Podtrzymuję to, co napisałem. Jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to niech się najpierw nauczy, zanim będzie chciał prubować komuś coś wytknąć. 

To niby do mnie ten tekst?

Zatem poproszę o link do I formacji, iż NAD electronics od początku swojej działalności produkował w Chinach.

Bo co do kolumn, to zakładam, że wiesz, wszak tak dobrze znasz działalność firmy, więc problemu być nie powinno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tak, ten tekst jest dokładnie skierowany do Ciebie. Jak chcesz się czepiać, to się lepiej przygotuj.

Czyli jak zwykle, nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, nie potrafisz wskazać źródła,  które potwierdziłoby twoje tezy o produkcji w Chinach i to od samego początku istnienia firmy.

Zatem to ty nie jesteś przygotowany, ja tylko chcę się dowiedzieć, czy twoje teorie można potwierdzić,  nic więcej.

 

1 godzinę temu, GregOn napisał:

Mi nie pomagacie kłócąc się☻

Kraft bardziej szkodzi niż pomaga nowym adeptom audio, odwiedź kilka wątków, to się przekonasz, że to nie tylko moje zdanie.

Dla niego wszystkie wzmacniacze grają tak samo, a lampowe są gorsze od tranzystorowych, mniej dynamiczne itp. bzdury.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Nic nie pisałem, że wczesne wzmacniacze NAD-a (w tym mój z 1978 r.) produkowano w Chinach. Napisałem, że robili je Chińczycy. I tak było w istocie. 

59f3937357c88f1f58ec7cb5.thumb.jpg.a01b7bc875c7d84b4d73a7cd3fa70f01.jpg

Widzisz na tabliczce napis "Taiwan"? Jakbyś nie wiedział, to wyspę tę zamieszkują Chińczycy. Nawet samo państwo nazywa się Republika Chińska lub Chińskie Tajpej.

A o kolumnach napisałem, że NAD ich nie robi, a nie, że ich nie robił. Kolegę interesuje sprzęt nowy, więc to była istotna w tym przypadku informacja.

 

Twoje czepialskie, nic nie wnoszące posty stały się już uciążliwe. Jak nie masz do napisania nic merytorycznego, to lepiej w ogóle nie pisz. Taka koleżeńska rada.

 

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...