Skocz do zawartości

NAD 388+Pylon saphire31


GregOn

Recommended Posts

Co powiecie na taki pomysł...kupię marantz pm8006. Zobaczę jak gra z moim podstawowym cd i kolumnami...jesli cd da radę to kupię sam streamer Na 6006 (3 tys w kieszeni) Jeśli nie to kupię Nd8006 z cd. Kolumny wystawię i za kilka miesięcy dokupię pylony diamond28. Mają mniejszą impedancję i lepsze parametry..

Jak to widzicie Szanowni Forumwicze🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GregOn napisał:

Co powiecie na taki pomysł...kupię marantz pm8006. Zobaczę jak gra z moim podstawowym cd i kolumnami...jesli cd da radę to kupię sam streamer Na 6006 (3 tys w kieszeni) Jeśli nie to kupię Nd8006 z cd. Kolumny wystawię i za kilka miesięcy dokupię pylony diamond28. Mają mniejszą impedancję i lepsze parametry..

Jak to widzicie Szanowni Forumwicze🙂

Tak zrób, bo to Ty  bedziesz tego słuchał, a nie żaden z forumowiczów, do tego jak byś miał możliwość posłuchania przed zakupem, to już w ogóle byłoby ok.

Te Pylony, to w jak dużym pomieszczeniu mają grać? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze chcesz wymienić wzmacniacz, jednak myślę że większy postęp w dźwięku uzyskasz wymieniając kolumny. To jednak sprowadza się do wymiany elektroniki również, przynajmniej po jakimś czasie. Zawsze wydawało mi się że awaryjne są te stosunkowo nowe wzmacniacze NAD-a pracujące w klasie AB. Te nowe impulsowe są zupełnie inaczej zbudowane. Duże rozmiary wzmacniaczy tzw klasycznych brały się z rozmiarów transformatora i sporych radiatorów. W konstrukcjach impulsowych zasilacze są zwykle również elektroniczne impulsowe i wielkość radiatorów jest zwykle dość symboliczna z powodu oddawania znacznie mniejszych ilości ciepła. Nie jest to oznaką braku solidności. Taki wzmacniacz moze być zbudowany solidnie i jego waga oraz rozmiary nie muszą być duże. Z drugiej strony dość ciężki wzmacniacz ze sporym transformatorem i radiatorami w klasie AB może być awaryjny.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

@J4Z @Kraft Nie wszyscy mają takie niezawodne egzemplarze jak Wy. Także bez urazy Panowie.

To ja jestem kolejny - u mnie NAD C320 BEE grał bezawaryjnie przez 12 lat i teraz żałuję, że go sprzedałem. Powinienem go sobie zostawić jako 2-gi zestaw. A nowy właściciel mnie wkurza i przesyła smsy, jaki to zadbany i zajeb***ie grający klocek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

A wystarczyłoby jakbyś napisał: Ty miałeś rację,, niepotrzebnie się przyczepiłem, i to jeszcze tak niegrzecznie. Przepraszam. Więcej nie będę. 

Otóż nie mam pewności, że Ty miałeś rację,  bo myślę, że sam tego nie jesteś pewien.

Dlatego prosiłem o potwierdzenie i źródło tej informacji, bo ty akurat nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD electronics powstał jako przedsiębiorstwo brytyjskie. Od początku byli nastawieni na elektronikę z półki cenowej ekonomicznej i nie przypominam sobie abym widział kiedykolwiek ich wzmacniacze wyprodukowane poza dalekim wschodem. Sama firma tym się nigdy specjalnie nie chwaliła i myślę ze trudno było by znaleźć informacje co do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, J4Z napisał:

Oby okazał się niezawodny. Tego mi życz. 

Tego Ci życzę i wszystkim użytkownikom, aby mieli sprzęt, który jest bezawaryjny. Pozdrawiam!

14 godzin temu, Piciu1975 napisał:

To ja jestem kolejny - u mnie NAD C320 BEE grał bezawaryjnie przez 12 lat i teraz żałuję, że go sprzedałem. Powinienem go sobie zostawić jako 2-gi zestaw. A nowy właściciel mnie wkurza i przesyła smsy, jaki to zadbany i zajeb***ie grający klocek. 

Cóż mogę dodać, dbałeś i sprzedałeś, a teraz to już po ptokach. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu wymiana obecnego amplitunera na NADA 388 przyniesie korzyść.

Raz że jest to znacznie lepiej grający wzmacniacz a dwa że on muzycznie podejdzie pod Twoje kolumny.

Inna sprawa czy problem nie lezy w samych kolumnach.

Dlatego moim zdaniem powinieneś wziąć takiego 388 czy też CXA 81 tylko dla próby na początek aby zobaczyć czy ten zamysł jest trafny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie z tymi NAD coś nie tak...ludzie kupują i zaraz sprzedają...😎

Znalazłem sklep w Zielonej Górze. To blisko mojego zamieszkania. Mają sprzęt i organizują odsłuchy. Może pi swìętach uda się posłuchać marantza pm 8006, yamahy s1200 i s2200 i dla swiętego spokoju Nad 388 z kolumnami takie jak moje czyli 8 omowe 140 watowe podłogówki do kwoty max 5 tyś. Mam takie stare patrzenie na sprzęt i podswiadomie eliminuje te wszystkie płaskie naleśniki choć wiem ze technologia pozwala upchać tam bardzo duzo dobrego. Ja jednak wolę duze grające pudlo 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje tego NAD 368. 

Mam go prawie dwa lata. Zero problemów od początku. 

Brzmienie niech każdy oceni sam. Ja przesiadłem się z Denona.  Modelu nie pamiętam. To skok jakościowy był ogromny. Serwisy streamingowe śmigają. 

Zapytacie czemu sprzedaję. Bo chcę więcej jak to jest w audio. Ale czy potrzebuję - niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Odliczam....

Do czego? Chcesz gdzieś wystartować? Apeluję o koleżńskie relacje i spokojne dyskusje. Czy to zbyt wiele? Za dużo oczekuję od Ciebie w tym temacie? Jeżeli masz jakieś sprawy z innym użytkownikiem do omówienia to jest kanał wiadomości. Komunikuj się przez ten kanał i nie zaśmiecaj tematów problemami twoimi z innymi użytkownikami, które raczej nikogo nie interesują. 

Jeżeli zaś w innym temacie ktoś Ci dokucza to daj znać. Nie śledzę wszystkich tematów. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...