Skocz do zawartości

Problemy i dylematy - TV, wzmacniacz, głośniki i inne


pvredny

Recommended Posts

Szanowni forumowicze, mam problem. Otóż uwielbiam muzykę i to co mam w tej chwili nie spełnia moich oczekiwań. W związku z tym, że budżetu też specjalnie nie mam za dużego na wszystko, muszę sprawę zamknąć jak najbardziej optymalnie pod względem cashflow ... Zastanowić się co kiedy wymieniać i czy w ogóle jest sens. 

Aktualnie posiadam

- TV starą plazmę Panasonica P50V20E ... nadal działa i co najważniejsze ma RCA

- Wzmacniacz Myryad z240 

- Głośniki AVANCE Wiking V28

Do tej pory muzykę puszczałem z telefonu (spotify) po BT na jakiś prosty odbiornik BT (bodaj logitech) z wyjściem RCA na wzmacniacz. Druga opcja to z TV na wzmacniacz. Przy sterowaniu z telefonu chciałbym pozostać ale jakość muzyki no powiedzmy .. pozostawia wiele do życzenia. Z racji tego że na tyle na ile się orientuje, stwierdziłem że wzmacniacz jest w miarę ok z głośnikami potrafi fajnie zagrać to zainteresowałem się źródłem dźwięku i teraz tak:

1. Pomyślałem, że dobrze by było dać coś podłączonego bezpośrednio pod wzmacniacz i ze względu na budżet wybór mi padł na ten moment na RPI4 z nakładką Hifiberry Dac2 Pro

2. Chciałbym docelowo wymienić TV bo jest dość mały (50 cali, a z narożnika jest do niego w okolicach 4-5 metrów). Zdarza się nam siedzieć przy stole i też oglądać coś w TV, a wtedy napisów już na pewno nie zobaczymy. Jakiego TV bym nie wybrał to te dzisiejsze nie mają już RCA, a raczej wyjście optyczne (którego mój wzmacniacz nie obsłuży :(). Gdybym zrealizował pkt 1 to znowu mam gap w postaci jakiegoś przejścia na wzmacniacz, a pkt 2 na pewno będzie do zrealizowania maksymalnie po świętach. Swoją drogą, jakie macie TV :) ? Ciągle nie mogę się zdecydować czy jakiś oled lg pokroju c1 czy jakis dobry nano led (głównie netflix i hbogo z domieszką telewizji, nie mam konsoli).

W kwestii muzyki która słuchamy to najczęściej muzyka popularna, klubowa, jazz czy r&b. Wpadają też czasem remixy. Klasyki bardzo mało/brak.

W kwestii pomieszczenia, to aktualnie jest to salon po podłodze 28m2 (tak twierdzi odkurzacz), więc biorąc pod uwage miejsca w które się nie zapuszcza to może być 30m2.

Telewizor z glośnikami na niebiesko. pod telewizorem znajduje się wzmacniacz. Na zielono narożnik. Brązowe okrągłe to stół jadalniany z krzesłami. Brązowe kwadratowe to biurko do pracy. Telewizor stoi z głośnikami we wnęce. Po ich lewej stronie jest kominek od podłogi do sufitu zabudowany. Za biurkiem znajduje sie puste zabudowane pomieszczenie/schowek.

image.png.f8300593c271e630c148d0b3a48d94ce.png

 

Jak to dobrze zorganizować? Budżet? jak najmniej ... raczej jestem fanem rozwiązań optymalnych czyli, w każdej dziedzinie jest pewien próg powyżej którego już trzeba dodawać w tysiącach nie setkach by odczuć wyraźną różnicę. Tak samo chciałbym podejść do tego tematu czyli tak zorganizować całość by z telefonu puścić fajną muzykę, obejrzeć dobry film z fajnym obrazem i dźwiękiem na TV. Pomieszczenie idealne nie jest i nie ma żadnych możliwości jego reorganizacji (wyjęcie głośników z wnęki - żona/pies)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pvredny napisał:

Swoją drogą, jakie macie TV

W zeszłym tygodniu kupiłem Sony XR-75X94J, koszt całkowity 6672zł w promocji w jednej z sieciówek. Kilka tygodni rozglądałem się za TV, to nie był raczej strzał w ciemno czy sugestia handlowca w sklepie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, J4Z napisał:

Sony xf90, żałuję że nie wziąłem oleda. 

A ja nie. Na kino w ciemności z wysokim kontrastem to u mnie przewidziany jest projektor. Gdybym się nie niego nie decydował to faktycznie OLED brałbym pod uwagę. Zwykły TV za dnia i do zabawy dla dzieciaków. Przynajmniej się nie wypali od statycznych obrazów w grach i ma większą jasność. No i połowa ceny OLED w tym rozmiarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Khedron napisał:

OLED wykaze przewage na QLED tylko przy porownaniu bezposrednim w ciemnym pomieszczeniu. Nawet jesli sie nie wypali to po trzech latach i tak straci kilkadziesiat procent jasnosci. Kolejna sprawa to cena, ktora w OLEDach powyzej 65 cali rosnie zastraszajaco. 

Jesli chcesz cos z swietnym obrazem i doskonala obsluga to prosze :

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-qled-qe75q95t-smarttv-model-2020-10229870845

Mozna tez znalezc wersje Q90T bez oneconnect za to duzo taniej. Tylko MatrixMedia akurat nie polecam bo choc firma porzadna to obecnie korzystaja z kuriera o zasluzonej opinii totalnego dna - rozwalaja sprzet, nie wywiazuja sie z terminow itp. 

 

Oled wygra z Qledem obrazem tylko w ciemnym pomieszczeniu? Bzdura totalna. Jakbyś napisał, że będzie gorzej w nasłonecznionym pomieszczeniu to ok. To na pewno. Ale żaden tv wtedy dobrze nie wygląda. Przerobiłem pare tv i sobie porównałem, bo miałem taką możliwość. Z wypaleniami to faktycznie różnie. Ja mam już chyba 3,5 roku i zero problemu. Wiedziałem co i do czego kupuję. Zrobiłem profesjonalną kalibrację. Wycisnąłem z niego wszystkie soki. I mam zajebi.. obraz. Oglądam o każdej porze dnia. Jestem bardzo zadowolony i mam dobre doświadczenie z tą technologią. Ale jak kolega wyżej napisał, dla dzieciaków do grania i duży rozmiar nie wziąłbym oleda. Trzeba po prostu racjonalnie do tego podejść. I pisać głupot nie trzeba. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Khedron napisał:

Po pierwsze - nie zaczynaj rozmowy z kims z kim sie nie zgadzasz od "argumentow" w rodzaju bzdura czy glupoty. To swiadczy o braku kultury osobistej. Mozesz jej nie miec, ale chociaz tak sie z tym nie afiszuj. Po drugie, takie slowa swiadcza tez o braku jakichkolwiek argumentow poza wlasnymi pelnymi dziecinnych, niekontrolowanych emocji odczuciami. Po trzecie , czytaj ze zrozumienim bo "ma w jakichs aspektach przewage" to zupelnie cos innego niz "wygrywa". Dobra rada - zanim rzucisz sie ze swoimi emocjami  i brakiem merytorycznych argumentow na kogos z kim sie nie zgadzasz, wez oddech, daj sobie czas na myslenie i dopiero pozniej sprobuj. 

No emocjonalny to akurat twój wpis jest. Nie wypisuj bzdur i będzie dobrze. Bez odbioru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oled LG nie chciałbym innego jeśli by mnie było stać to brałbym nawet panasa tez Oleda  budżet miałem w maju 6000 znalazłem tylko BX 65 cali , jakby były nowe to bym dopłacił nawet do CX , niestety tylko powystawowe ,wypalen się nie boje bo tv oglądam sporadycznie mnie interesuje tylko wieczorami Netflix/Apple tv lub jakieś filmy z wypożyczeń na iTunes ,byłem posiadaczem plazmy panasa i zmieniłem na Sony flagowy LCD 9505 i odrazu go oddałem bo mi oczy wypalał ,oglądam wieczorami rzadko w dzień ,ale musze powiedzieć ze przy ciemnych scenach LG trochę kuleje HDR /dolby vision , odwdzięcza się kolorami i czernią 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pvredny napisał:

Szanowni koledzy/żanki, bardzo dziękuję za dotychczasowy wkład w temat dotyczący samego TV, ale co z audio?? bo na dzień dzisiejszy to tego mi najbardziej brakuje.

 

Dnia 20.12.2021 o 20:12, pvredny napisał:

Wrzucam jak to wygląda ze strony narożnika.

salon.png

O matko! Takie ustawienie tego systemu jest tragiczne.

Prawdę mówiąc nie wiem co masz zrobić.

Podłogowe odpadają.

Monitory? Chyba najmniejsze zło. Ale tylko używane tanie. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyjąłem dziś głośniki przed wnękę. Grają o niebo lepiej. Pytanie co dalej. Decyzje co do TV praktycznie podjałem - LG B1/C1. Co ze streamerem, RPi jeszcze nie kupiłem, czekam aż się pojawi 3b+, ponoć gra lepiej niż 4. Pytanie tylko jak to wtedy zorganizować by wszystko miało ręce i nogi. Myślałem o HiFi Berry  DAC2 Pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...