Skocz do zawartości

Pomocy! Pytanie do osób znających się na elektryce.


Recommended Posts

Panowie,

Mam zasilacz liniowy do mojego daca marki Sbooster. Sprzet swoje kosztował i dobrze się sprawował. Ale… jest on uniwersalny przez co w zestawie są końcówki DC różne wciskane na dwa bolce

W takiej technologii :

 

D97ECDA7-731D-48B1-B847-8C5A610CF358.jpeg
 

no i po czasie ta końcówka się poluzowała i dac zaczął sie wyłączać. Poszedłem do sklepu Rebel Electro gdzie ma swój zakład elektryk i pomyślałem, ze to nic prostszego: kupić taka końcówkę dc, przeciąć ten kabel przylutowac plus do plusa i minus do minusa, zarobić koniec.

Natomiast na miejscu pan elektryk (który bardzo przejął się tą naprawą) powiedzial, ze wszystkie takie końcówki są raczej chińskie i słabej jakości, tak samo kable zasilające i boi się, ze w przypadku urządzenia odpowiadającego za przesyl prądu w najlepszej jakości to się nie sprawdzi i lepiej uzyc tych, które dał producent. Dlatego zaproponował, żeby uzyc tego adaptera który się poluzował i do jego dwóch końcówek, które są solidne przylutowac ten kabel, odcinając tylko wejście adaptera na kablu, które się poluzowalo. Zgodziłem się.

 

po czym odbieram dzisiaj sprzęt i widzę coś takiego…

Solidne jak cholera, ale z filtra wystaje mi teraz taki kikut… zamiast kabelka, sztywny którego nie da się nawet zgiąć…żeby podpiąć do daca. Znaczy da się tuż przy samym filtrze go zgiąć do 90 stopni, ale boje się, ze ułamie kabel.

co teraz? 
uzywac tego tak? To markowy zasilacz i jakoś zle to wyglada, a ja się niepewnie z tym czuje… 

Myslalem może o kupieniu takiego przedłużacza, żeby wygodnie to podlaczyc, tylko boje sie, ze one są wątpliwej jakości i tez wpłynie to negatywnie na dźwięk psując efekt tego zasilacza. Czy jest ten zasilacz liniowy przefiltruj juz

prad to na prawdę jakość kabla na końcówce do daca i samej wtyczki ma znaczenie?
 

Czy może to uciąć i przylutowac jakiś nowy kabel i końcówkę? Tylko skąd takie wziąć wysokiej jakości? W internecie tylko chińszczyzna po 2 zł… Czy znacie może w okolicach Warszawy kogoś kto by to porządnie zrobił? 

A1BABF5F-2DD2-4D65-B8A4-773F09FDB5F3.jpeg

 

89EE2B52-F2D7-47A2-A524-546807266CD1.webp

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na stronie producenta daca, może można dokupić sam zasilacz. To 1 opcja. Druga to zlecić budowę zasilacza liniowego z odpowiednimi wtyczkami. Trzecia zrobić samemu. 2 i 3 zyskujesz na dźwięku, zrobione będzie na lata i koniec problemów z wtyczkami. Reasumując będzie lepiej lub dużo lepiej, ale może być drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...