Skocz do zawartości

Monitory do NAD 356bee


Piotr Orchowski

Recommended Posts

Witam, 


Bardzo proszę o pomoc w doborze monitorów (dwudrożne) do sprzętu jak w tytule.
Gatunki muzyczne, które najczęściej będą słuchane to: R&B, Rap, Jazz głównie z winyli.
Kolumny będą stały blisko ściany, także wylot basu pasuje mieć do przodu.
Pomieszczenie - salon 50m2.


Rozważam modele (nadal jestem przed odsłuchem):
1. Diva 262
2. Elac dbr62


Budżet ~3 tysiące.


Z góry dziękuje za wskazówki.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Orchowski napisał:

Kolumny będą stały blisko ściany, także wylot basu pasuje mieć do przodu.
Pomieszczenie - salon 50m2.


Rozważam modele (nadal jestem przed odsłuchem):
1. Diva 262
2. Elac dbr62

Wg. mnie nie istotne jest jakie monitory wstawisz , bo przy tej kubaturze pomieszczenia o basie możesz zapomnieć i gdzie jest umieszczony wylot bass reflexu jest Twoim najmniejszym zmartwieniem. Najlepiej przekonaj się sam wypożyczając kolumny do domu , odsłuch w Salonie nic Ci nie da. Znam za to kolumny które idealnie wpasowują się w taki metraż , ale niestety nie są monitorami i nie kosztują 3 k. to Dali Grandy. Zgaduję , że dlatego monitory i dlatego blisko ściany , bo masz szafeczkę RTV na całą szerokość ściany pod TV ? A i jeszcze jedno , jak monitory to na standach , jak na standach to zajmują podobną ilość miejsca jak podłogówki , więc może jednak ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

Dla uściślenia, dokładnie to jest 45m2, wysokość tez spora bo 3.5m.

Niestety z podłogówkami nie jest tak prosto, gdyż, nie mam po prostu na nie miejsca przez szafkę RTV.

Ok, widzę, ze mój budżet musze przedefiniować, a taki secik ?: 

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

do tego dokupić suba w przyszłości:

Bowers & Wilkins ASW610

Co uważacie ?

dzięki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotr Orchowski napisał:

Dzięki Panowie,

Dla uściślenia, dokładnie to jest 45m2, wysokość tez spora bo 3.5m.

Niestety z podłogówkami nie jest tak prosto, gdyż, nie mam po prostu na nie miejsca przez szafkę RTV.

Ok, widzę, ze mój budżet musze przedefiniować, a taki secik ?: 

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

do tego dokupić suba w przyszłości:

Bowers & Wilkins ASW610

Co uważacie ?

dzięki.

 

Z całym szacunkiem, ale rozmowa typu "co myślicie o" to strata czasu i droga do nikąd. Wróżenie z fusów. Co jak zagra determinuje Twoje pomieszczenie. Musisz się przede wszystkim zorientować jak cokolwiek gra u Ciebie. Wizyta w salonie lub kontakt z branżą na formu z zapytaniem co Ci moga pożyczyć. Najlepiej dwa zestawy monitory i podłogówki. Zobaczysz różnicę a może i nie, ale będziesz wiedział w jakim kierunku pożądać. Co jest fajne a co Ci przeszkadza i na tej podstawei można już coś doradzić.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Orchowski napisał:

iestety z podłogówkami nie jest tak prosto, gdyż, nie mam po prostu na nie miejsca przez szafkę RTV.

Ożeniłeś się z tą szafką ? To jakiś zabytek ? Pamiątka rodzinna ? Stanowi konstrukcje budynku ? Bo jak nie i to tylko płyta wiórowa pokryta płytą meblową to po prostu wypieprz tą szafkę i kup węższą.

Ludzie zacznijcie wreszcie dostrzegać to co jest wam potrzebne do realizowania pragnień !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Ożeniłeś się z tą szafką ? To jakiś zabytek ? Pamiątka rodzinna ? Stanowi konstrukcje budynku ? Bo jak nie i to tylko płyta wiórowa pokryta płytą meblową to po prostu wypieprz tą szafkę i kup węższą.

Ludzie zacznijcie wreszcie dostrzegać to co jest wam potrzebne do realizowania pragnień !!!

Nie, nie ożeniłem się :), po roku męczarni skończyłem spory remont domu, wprowadzając się miesiąc temu - nie zamierzam rozwalać co dopiero zamontowanej szafki ... i przyznaje, przy całym tym rozgardiaszu, nie przygotowałem odpowiednio miejsca pod HIFI...

Przed chwilą, Piotr Orchowski napisał:

Nie, nie ożeniłem się :), po roku męczarni skończyłem spory remont domu, wprowadzając się miesiąc temu - nie zamierzam rozwalać co dopiero zamontowanej szafki ... i przyznaje, przy całym tym rozgardiaszu, nie przygotowałem odpowiednio miejsca pod HIFI...

I nie jest to plyta wiórowa :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Orchowski napisał:

I nie jest to plyta wiórowa

Nawet jak byłby to Ludwik XVI czy dębina ręcznie rzeźbiona ,to masz tylko jedno wyjście. Albo patrzeć na ten mebel i cieszyć się codziennie że on tam stoi i słuchać muzyki idąc na kompromis , albo go wywalić i wydać forsę na coś co naprawdę dobrze zagra.

Z czasem ta szafeczka Ci się opatrzy , muzyka cieszy przez całe życie. Zrobisz oczywiście co będziesz chciał ;) Ale wcześniej czy później ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sytuacja wymusza wstawienie kolumn podstawkowych, to do NADa można spróbować kolumn z Triangle model Borea BR03, ewentualnie jak możesz trochę naciągnąć budżet to Esprit Comete, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę na nie. Obie kolumny oferują bardzo naturalne odtwarzania średnich tonów, górne pasmo lekko wyeksponowane, ale nie dominuje całości grania i jest przyjemne w odbiorze. Główna przewaga Comete, to głośnik wysokotonowy i co za tym idzie, scena jest zwłaszcza lepiej budowana w głąb, na plus także lokalizacja źródeł pozornych i ich separacja, szczegółowość. Ewentualnie z kolumn jaśniej grających i niżej schodzącym dołem, warte rozważenia są kolumny od Klipsch RP-600M, mają bass reflex z tyłu, więc konieczne odsunięcie od ściany. Jak jest przestrzeń to tak samo w przypadku wylotów z przodu, warto spróbować ustawienia dalej o ściany. Zapraszam do naszego salonu, na miejscu będzie można porównać ze swoim wzmacniaczem jak grają te kolumny, a te które najbardziej przypadną do gustów oczywiście będzie można wypożyczyć do sprawdzenia w swoim pomieszczeniu lub do kontaktu z naszym sklepem w sprawie kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...