Skocz do zawartości

Monitory do Haiku Sol II SE


Rafał S

Recommended Posts

Dnia 27.12.2021 o 19:42, Rafał S napisał:

Dzięki. Podstawowe parametry zdecydowanie trafiają w obszar, który nakreśliłem. Dodaję do listy kandydatów. :)

Tylko czy Spliffy nie będą miały za mało basu (dużo mniej niż moje Silvery)?

Pisałeś, dzwoniłeś w sprawie tych monitorów AudioPhase SPLIFF

 

10 minut temu, S4Home napisał:

Przecież wypożyczysz Goldy od nas nie musisz ich kupowac :)

A posłuchać musisz.

Warto rozważyć posłuchanie tych monitorów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dominik Poślednik napisał:

Pisałeś, dzwoniłeś w sprawie tych monitorów AudioPhase SPLIFF

Tak, rozmawiałem z p. Tomkiem. Bardzo sympatyczny i konkretny człowiek. Szybko ustaliliśmy, że Spliffy (chociaż świetne) będą miały dla mnie za mało basu. Rekomendował mi Gato FM-15, wspomniane wyżej Studio 16 Hertz (które już wypożyczyłem, ale lokalnie), oraz - jako rezerwę - Goldy.

Po rozmowie z nim (i lekturze forum :)) niesamowicie nakręciłem się na Gato. Byłem bliski zakupu w ciemno. Dojrzałe, miękkie granie, obudowa redukująca efekt trudnej akustyki pomieszczenia i wreszcie: możliwość korekcji brzmienia za pomocą ustawień zwrotnicy. Oczywiście, na dzień dobry mogłyby być za ciemne do mojego systemu, ale myślę, że ogarnąłbym to kablami. Wymieniłbym Cello na, powiedzmy, Chorda Odyssey i zaraz otworzyłbym trochę górę i wzmocnił basowe uderzenie. To mogłoby wypalić, prawda? Ale czy z każdą płytą? Co z mocniejszym rockiem? Mogłoby się też skończyć na tym, że uzyskałbym poprawę w muzyce, która w zasadzie zawsze brzmi u mnie dobrze (jazz i blues), a stracił w rocku. Gdybym miał warunki na dwa zestawy, to w jednym z nich umieściłbym Gato, niczym limuzynę z przyciemnionymi szybami. Ale realia są takie, że muszę mieć jedno uniwersalne auto rodzinne z pojemnym bagażnikiem. ;) Konsultowałem się jeszcze w sprawie Gato z ich forumowym posiadaczem (MarcKrawczyk - dzięki :)) i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Gato na razie pozostaną w strefie moich marzeń.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Przecież wypożyczysz Goldy od nas nie musisz ich kupowac :) A posłuchać musisz.

Goldy już do mnie jadą. Będą najpóźniej w poniedziałek. Może jeszcze dziś po południu. Ale to niewygrzane fabryczne nówki, więc dam im trochę czasu, zanim wyrobię sobie zdanie. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rafał S napisał:

Canto Grand New Premium ze Studia 16 Hertz staną w szranki z Goldami. Jeśli je pokonają, to może zostaną u mnie na dobre. :)

OK

A myślałeś o tych CHARIO DELPHINUS MKII. Są łatwe do napędzenia przez wzmacniacz. 

https://dystrybucja.nautilus.net.pl/produkt/delphinus-mkii/

image.png.385689d34f4e2936a8e162eb6d844972.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dominik Poślednik napisał:

A myślałeś o tych CHARIO DELPHINUS MKII. Są łatwe do napędzenia przez wzmacniacz.

Dzięki - znów proponujesz ciekawy model. Ledwo kojarzyłem markę Chario. Recenzje zachęcające, Stryjecki wręcz pieje na ich temat  - zwykle bywa bardziej wstrzemięźliwy. Pomyślę. Faktycznie parametry obiecujące, chociaż bas gaśnie dość wysoko. Ale oczywiście pytanie, jak mierzą.

Gdyby tak dało się wszystko pożyczać lokalnie z jednego źródła... :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dominik Poślednik napisał:

Jak tam poszukiwania monitorów. Goldy już słuchałeś ?

Słuchałem, napiszę więcej, jak już podejmę ostateczną decyzję. Już teraz postanowiłem pozbyć się Silverów, bo wiem, że z tym wzmacniaczem można lepiej. Jednocześnie podtrzymuję zdanie, że Silvery w swojej cenie były naprawdę dobre. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...