Skocz do zawartości

Yamaha MCR-N670D


TOMtor

Recommended Posts

Witajcie koledzy

Cały czas poszukuję "sprzętu" grającego i ostatnio moje poszukiwania stanęły na Yamaszce jak wyżej.

Opinie ma dobre , wygląda nieźle , funkcjonalność na full wypasie , komplet z fabrycznymi kolumnami do zaakceptowania cenowo.

Zastanawia mnie jedno.

Producent podaje moc 2 x 65W przy poborze prądu przez wzmacniacz 28W

I tak się zastanawiam czy z elektroniczno-elektrycznego punktu widzenia ma to rację bytu 🤔 ?

Perpetum mobile 😉

Może ktoś, kto z was posiada ten sprzęt (lub zna kogoś kto posiada) może powiedzieć czy można tym zagrać czasami "głośniej" w pokoju ok. 15-20 m2 ?

Wzmacniacz nie dostaje zadyszki ?

Na tyle na ile się "znam" na elektryce to wiem, że nie ma bezpośredniej korelacji z tym co na wejściu a tym co na wyjściu.

Ale inni (patrz poniżej) biorą prawie 2x więcej prądu a dają na wyjściu praktycznie to samo co Yamaha.

A może ta podawana moc Yamahy (2x65W) jest taka mocno "papierowa" 😀

PS

Na przykład taki Panasonic SC-PMX802 (2x60W ma pobór 43W) lub Denon CEOL 11 DAB (2x60W , pobór prądu 55W) lub mój stary Philips MZ-9 (2x50W , pobór 70W)

Lub Marantz MP5005 moc 2x55W i pobór 110W  - to rozumiem, to już ma moc i może zagrać.

I to już jest bardziej przekonujące.

W/w żrą więcej prądu ale napędzają coś w okolicach 2x60W w co jestem skłonny bardziej uwierzyć, dlaczego u Yamachy (teoretycznie najmocniejszej) jest taki mały pobór prądu w porównaniu z porównywalną konkurencją ?

 

Edytowano przez TOMtor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz w tym urządzeniu pracuje w klasie D stąd niski pobór energii.
Moc na papierze ma się nijak do rzeczywistej (co nie znaczy że taki zestaw nie nagłośni pomieszczenia około 15m kw )
Zestawy takie łączone są najczęściej z wysoko skutecznymi głośnikami, w zwrotnicy za wiele nie ma więc i straty są małe, więc i jakoś to gra.
Do małych pomieszczeń jak znalazł, a na moc nie patrz, a na to czy wystarcza Ci do codziennego słuchania i barwa dźwięku Ci odpowiada 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega wcześnniej, to wzmacniacz cyfrowy.

Spokojnie nagłośni Ci takie pomieszczenie. Ja kiedyś, na poprzedniku -  840 stce , przez kilka lat słuchałem w salonie 35 m2.

A 670 tkę zakupił ostatnio mój brat - salon też ma spory, i gra to przyzwoicie.

Proponowałbym tylko wymianę kolumn na trochę większe i wydajniejsze monitory - np. Dali Zensor  lub Oberon 3 lub też Elaki czy Kefy 350 i powinieneś być zodowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2021 o 21:34, terracan1929 napisał:

Tak jak pisał kolega wcześnniej, to wzmacniacz cyfrowy.

Spokojnie nagłośni Ci takie pomieszczenie.

 

Witajcie !

Pojawiła się nowa koncepcja :)

Zaczynam rozważać Yamaha R-N303D (~ 2000 pln)  + jakieś kolumny (np. Nota 260 X , która często jest dodawana jako zestaw do tego ampli) co razem da cenę ~ 3000 pln , czyli wyjdzie +/- tyle co za MCR-N670D.

Mam pytanie do osłuchanych kolegów: co lepiej zagra ?

W sensie że będzie miało więcej zapasu mocy i pary żeby czysto zagrać jak czasami "podkręcę" i przy normalnym słuchaniu ?

Ten MCR-N670 bardzo mi się podoba (i dodatkowo ma odtwarzacz CD) ale obawiam się że nie będzie miał tyle "zapasu" co R-N303D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...