Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamahy RX-V4A


Gerberski

Recommended Posts

WYmieniłem Denona CEOLa N9 na Yamahe RX-V4A. Z DENONA słuchałem na Dali Zensor 3 i było fajnie. Yamahe kupiłem ze względu na opcje sieciowe, musiccast.

Pytanie moje jest takie - warto upgradowac do Zensor 7 i głośnik centralny (jako satelity beda grały głośniki Misiccast 20 bo nie mam podciągniętych kabli), czy moze inne kolumny? Troche mi brakuje wyrazu po przesiadce z Denona... Na sprzęcie bede słuchał muzyki rockowej i oglądał TV. Myślałem jeszcze nad ELAC Debut Reference F5.

Cenowo do 6-7 tys za fronty.

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerberski napisał:

Pytanie moje jest takie - warto upgradowac do Zensor 7 i głośnik centralny (jako satelity beda grały głośniki Misiccast 20 bo nie mam podciągniętych kabli), czy moze inne kolumny? Troche mi brakuje wyrazu po przesiadce z Denona...

A w jakim zakresie pasma brakuje Ci wyrazu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś duży przeskok. Nowa jakość może być dla Ciebie "obca" dlatego ciężko Ci jest przyzwyczaić do mniej podbitego dźwięku.

Jeśli jednak, masz pewne potrzeby i ciężko Ci z tym jest. To rozważ może zakup dodatkowego subwoofera. Dostaniesz dużą dawkę basu i dowolnie go sobie wysterujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zrobiłeś duży przeskok. Nowa jakość może być dla Ciebie "obca" dlatego ciężko Ci jest przyzwyczaić do mniej podbitego dźwięku.

Jeśli jednak, masz pewne potrzeby i ciężko Ci z tym jest. To rozważ może zakup dodatkowego subwoofera. Dostaniesz dużą dawkę basu i dowolnie go sobie wysterujesz.

Dziekuje za odpowiedzi. A co z wymiana głosnikow np na te elac? Bedzie zauważalna poprawa?

Jakas propozycja suba ktorego nie bede musiał zmieniać przy ewentualnym upgrade glośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Gerberski

10 godzin temu, Gerberski napisał:

Pytanie moje jest takie - warto upgradowac do Zensor 7 i głośnik centralny (jako satelity beda grały głośniki Misiccast 20 bo nie mam podciągniętych kabli), czy moze inne kolumny?

Zmiana kolumn przyniesie dużo ale czy dobrego? To już zależy od tego jakie masz preferencje odsłuchowe i czy Ci spasują. Jeżeli masz trochę czasu wolnego to podjedź gdzieś na odsłuch i porównaj kilka modeli.

W założonym przez Ciebie budżecie spokojnie znajdziesz sporo ciekawych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2021 o 07:08, Gerberski napisał:

Dziekuje za odpowiedzi. A co z wymiana głosnikow np na te elac? Bedzie zauważalna poprawa?

Jakas propozycja suba ktorego nie bede musiał zmieniać przy ewentualnym upgrade glośników?

Zamiana na głośniki Elaca, wprowadzą Ci kilka zauważalnych zmian. Przede wszystkim uzyskasz odmienną barwę inną charakterystykę.

Może dobrym pomysłem byłoby pożyczyć od nas parę podłogowych i odsłuch u Ciebie w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon grał cieplej. To w stereo też była przeciętna jednostka.

Yamaha 4A niestety też taka jest. Ona w stereo gra po prostu słabo. Więc ja tego przeskoku nie dostrzegam.

To amplituner kinowy i do tego został stworzony.

Dokup centralny, tyły i suba i korzystaj z kina.

Jak nadal będzie ci brakować to wymiana na ELAC F5 może być ciekawą opcją.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...