Skocz do zawartości

Subwoofer do stereo


Polar

Recommended Posts

Kilka miesięcy temu też zadawałem tutaj na forum Twoje pytanie ..."Jaki sub do stereo"... 😀. W moim przypadku posłuchałem Piotra z S4 i postawiłem na REL-a T9i, i to był strzał w dziesiątkę 💪🤘. Wielkościowo mam niewiele większe pomieszczenie od Ciebie z małą różnicą że prawdopodobnie mam wyżej sufit 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Polar napisał:

Ciekawe że branża svs nie poleca. Czyżby do muzyki nie bardzo sie nadawal...?

nie to że nie poleca. Ale seria 1000 i 2000 nie jest jakaś wyjątkowa.

Modele SB w konstrukcji zamkniętej nie radzą sobie tak dobrze w muzyce jak REL serii T. Więc nie ma co narzucać. Ale im więcej sprawdzisz tym więcej będziesz wiedział.

15 godzin temu, stach_s napisał:

Nikt z branży nie odniósł się też do mojej wrzutki w tym wątku z pytaniem o nowe suby Lyngdorfa i Bluesound...

Jako jedni z nielicznych mamy Lyngdorfa w ofercie ale po prostu tego suba nie mieliśmy na stanie. Więc nie wiem. Nie piszę o produktach których nie znam

Jesli chcesz mogę postarać się załatwić jego wypożyczanie.

Dnia 23.12.2021 o 18:58, stach_s napisał:

Bluesound SUB+

Tego nie znam. Czy on nie jest sieciowy jak Sonos sub?

 

9 godzin temu, Aprox napisał:

Kilka miesięcy temu też zadawałem tutaj na forum Twoje pytanie ..."Jaki sub do stereo"... 😀. W moim przypadku posłuchałem Piotra z S4 i postawiłem na REL-a T9i, i to był strzał w dziesiątkę 💪🤘. Wielkościowo mam niewiele większe pomieszczenie od Ciebie z małą różnicą że prawdopodobnie mam wyżej sufit 😁

Prawda jest taka że REL serii T wyraźnie na plus odstaje od pozostałych.

Mozna jeszcze brać pod uwagę Velidyne z kalibracją. Ale tu REL po prostu spisuje sie na medal.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Prawda jest taka że REL serii T wyraźnie na plus odstaje od pozostałych.

Mozna jeszcze brać pod uwagę Velidyne z kalibracją. Ale tu REL po prostu spisuje sie na medal.

REL magicznie dostosuje się do modów pomieszczenia? Bardziej przekonuje mnie możliwość kalibracji EQ i wyeliminowanie ewentualnych peaków. Z mojego doświadczenia niskie częstotliwości są najbardziej kłopotliwe.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie to że nie poleca. Ale seria 1000 i 2000 nie jest jakaś wyjątkowa.

A jak wypada 3000 micro?

 

Jeszcze pytanie techniczne, żebym dobrze zrozumiał - z tego co widzę w przypadku REL jest pojedyncze wejście RCA więc konieczny będzie sumator kanałów (jak ktoś wspomniał wcześniej) do mojego wyjścią Pre-Out L+R we wzmacniaczu...? A w przypadku SVS normalnie podłącze 2RCA-2RCA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polar napisał:

REL magicznie dostosuje się do modów pomieszczenia? Bardziej przekonuje mnie możliwość kalibracji EQ i wyeliminowanie ewentualnych peaków. Z mojego doświadczenia niskie częstotliwości są najbardziej kłopotliwe.

No właśnie kalibracja.

Już ttuaj kolega na forum pokazał testował i wybrał Klipscha 115 SW w zamian na SB2000 PRO.

Velodyne ma lepsza kalibrację.

Zaznaczmy to uważnie. Nie w każdym pomieszczeniu kalibracja wniesie to co chcesz. To nie jest lek na całe zło. Testowaliśmy z Bogusławem Dirac na przykładzie mini DSP. Działa to urządzenie jak trzeba.

Ale moje mody były już ok jego też. wolimy dźwięk bez kalibracji. To samo tyczy się subwooferów.

8 minut temu, Polar napisał:

A jak wypada 3000 micro?

Nie wiem nie słuchałem.

Nie wiem jak pracują tu głosniki, czy to push pull, czy push push? To może być ważne przy tak małej masie.

11 minut temu, Polar napisał:

Jeszcze pytanie techniczne, żebym dobrze zrozumiał - z tego co widzę w przypadku REL jest pojedyncze wejście RCA więc konieczny będzie sumator kanałów (jak ktoś wspomniał wcześniej) do mojego wyjścią Pre-Out L+R we wzmacniaczu...? A w przypadku SVS normalnie podłącze 2RCA-2RCA?

Sub i tak jest mono.

Obojętnie czy podłączysz 2 na 1 w REL czy 2 na 2 w SVS

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

No właśnie kalibracja.

REL nie ma wbudowanej kalibracji tak jak SVS jeśli dobrze rozumiem? Czyli do REL-a potrzebuję kupić MiniDSP za tysiaka lub dwa tysie, a do SVS nie muszę.

6 minut temu, S4Home napisał:

Obojętnie czy podłączysz 2 na 1 w REL czy 2 na 2 w SVS

OK, ale w przypadku REL muszę mieć sumator kanałów, a w przypadku SVS nie muszę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polar napisał:

A jak wypada 3000 micro?

Też go rozważałem , ale poza wielkością do ustawienia miał gorsze opinie niż 1000.

Wczoraj obejrzałem nowego matrixa sub na custom (czyli seria) oraz po mojej kalibracji , co śmieszne mimo iż na custom miał podbicie 20-25dB poniżej 25Hz to grało słabiej niż po kalibracji , gdzie zrobił elegancką miazgę na granicy wzbudzenia pomieszczenia :) 

Jak ktoś nie mieszka w bloku i chce by z nami słuchał filmu/muzyki sąsiad powyżej 1 mieszkania obok , to klipsch itp. suby są spoko , mnie svs mniej stresuje ,że zaraz ktoś przyjdzie zapukać :) 

Nie jest to jakiś super sub , ale za ~2tysie jakie za niego dałem niech ktoś znajdzie coś podobnego nowego z dsp czy ogólnie :P

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Polar napisał:

REL nie ma wbudowanej kalibracji tak jak SVS jeśli dobrze rozumiem? Czyli do REL-a potrzebuję kupić MiniDSP za tysiaka lub dwa tysie, a do SVS nie muszę.

Nie ma i nic nie musisz dokupować. REL ma kompletnie inną bare którą inne suby w klasie D trzeba modyfikować. RELa nie trzeba.

22 godziny temu, Polar napisał:

OK, ale w przypadku REL muszę mieć sumator kanałów, a w przypadku SVS nie muszę?

Sumator?

To jest po prsotu inny rodzaj kabla.

chinch cinch albo chinch - 2x chinch. Są w tej samej cenie.

Albo Ci ktoś coś nagadał albo nie wiem.

SVS to klasa D a REL seria T to klasa AB.

I to słychać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, że REL-a podłącza się specjalnym kablem, który jest dołączony do subwoofera w zestawie. Nie wiem czemu nikt do tej pory nie napisał, że podłączę tym kablem i żebym już przestał truć dupe...

12 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma i nic nie musisz dokupować. REL ma kompletnie inną bare którą inne suby w klasie D trzeba modyfikować. RELa nie trzeba.

Nic nie zrozumiałem :) OK, nie ma co gadać, będę musiał go posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polar napisał:

Sprawdziłem, że REL-a podłącza się specjalnym kablem, który jest dołączony do subwoofera w zestawie. Nie wiem czemu nikt do tej pory nie napisał, że podłączę tym kablem i żebym już przestał truć dupe...

Albo czytasz niezbyt uważnie, albo masz "Mnie" w "ignorowanych". Pisałem o tym...

 

Dnia 28.12.2021 o 11:22, Chyba Miro 84 napisał:

A co z połączeniem poprzez funkcję "speakon cable" w subwooferach Rel? 

🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.12.2021 o 17:40, Kubakk napisał:

@Polar wypożycz svsa i rel-a , sprawdź który fajniej się zgra w stereo.
Mało osób zdaje sobie sprawę iż regulacją dsp można załatać parę dziur w pomieszczeniu i zgrać pasmo tak ,że bas nie przykrywa wokalu , mimo iż potrafi zacisnąć nam żuchwę ...

OK, mam T7x w domu. Jak mogę przetestować czy mody w pokoju nie podbijają pewnych częstotliwości? Nie mam mikrofonu do pomiarów. Próbować jakieś nagrania częstotliwości bass test z youtube? Czy są lepsze metody?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...