Skocz do zawartości

Kolumny do FineArts v3


Marcin Smoliński

Recommended Posts

Witam wszystkich. Po przestudiowaniu forum, zmieniłem marantza pm44 na Grundiga V3 z resztą wieży (Cd, kaseta, tuner, pilot). Wzmacniacz odbieram bardzo pozytywnie, poprawiło się również brzmienie na moich tanich jbl mk 1000, Ale jak już mam taki zestaw to i je trzeba wymienić na coś lepszego.

Tutaj pada pytanie do was, Jakie kolumny podłogowe do 25-30m2 będą odpowiednie ? Czytałem że Dali 350, 450 dosyć dobrze odnajdują się z tym wzmacniaczem. Jeśli chodzi o moje brzmienie to , lubię ciepły niemęczący wciągający szczegółowy dźwięk z względnie dobrą sceną. Do słuchania cicho i przyjemnie Jazzu oraz z wykopem Rocka i Elektronicznej. Natomiast nie lubię buczącego, rozlazłego basu, wycofanej  średnicy, i metalicznej ostrej góry, Więc szukam kolumn dość uniwersalnych, dużych z klasą ale mocnych. Bez konieczności dokładania subwoofera ( do jbl musiałem go dokupić bo basu było mało, ale brakuje mi w nim dynamiki i dokładności)

Budżet ? Powiedzmy 1000zł. Dali 350 chyba odpadają z racji metrażu, 450 ostatnio zdrożały i są trochę ponad zakładany budżet. Znalazłem dali 606 niedaleko w niezłej cenie, ale nie wiem czy mają coś wspólnego z 450, to raczej starszy model gorszych 6006 ? Jakie są wasze propozycje ? Alternatywy ?   Dziękuję za przeczytanie wątku i życzę miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...