Skocz do zawartości

Jaki Subwoofer do Heco Aurora 1000


Arkadiusz Uzdrowski

Recommended Posts

Witam. 

Chciałem się zapytać jaki subwoofer będzie pasował do moich preferencji. 

Posiadam Heco Aurora 1000 + Yamaha As-701 + (DAC FIIO kiedy źródło to TV), wszystkie Kable Melodika Purple, pomieszczenie 50m2 (salon otwarty na kuchnie).

Szukam subwoofera do filmow i muzyki 50/50, słucham głównie muzykę house, deep house, trance, vocal trance, często jeżdżę na koncerty w tych klimatach i chciałbym trochę poczuć się jak tam, jednak w obecnej konfiguracji brakuje mi trochę basu, co prawda kiedy kolumny mocno rozkręcę to bas jest i zaczyna go być czuć lecz jest wtedy zbyt głośno i nie da się tak oglądać filmu przez 1,5h czy długo słuchać muzyki, zaś na „średnim” poziomie, brakuje już tej energii, bass jest ale wydaje się być taki płaski bez siły, probuje się ratować potencjometrem od niskich tonów ale wtedy słyszę wyraźny spadek jakości średnich, w trybie pure direct brzmienie średnich dużo bardziej mi odpowiada. Przy filmach lub utworach z naprawdę niskim zejściem czasami jest tak, że kolumny grają takim pustym basem, głośnym ale zdecydowanie nie czuć go..😐 Mam nadzieje, że wyjaśniłem czego szukam i proszę o poradę czym To wyleczyć.  

Budżet 2500 zł - raczej myślę o używanym sprzęcie żeby kupić coś lepszego, a może coś znajdzie się nowego do tej kwoty 🤔 
 

Ps. Wiem, że był poruszany wątek już multum razy jednak nie znalazłem nikogo komu by doskwierał brak basu w Aurorach 1000. 

Dzięki za odpowiedzi i Życzę Wesołych Świąt Wszystkim  🎅🎁🎄 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

To fakt, raczej jest w nich go dużo. Nie myślałeś nad zmianą wzmacniacza do w/w kolumn?

A jaki by tu się sprawdził lepiej, bo zazwyczaj ten wzmacniacz tu na forum jest polecany do tych kolumn.
 

Mam jeszcze Pylony Sapphire 31 (obecnie na sprzedaż) i pod tymi kolumnami grał Xindak 06 Denon PMA 1510 i NAD 356BEE i obecna Yamaha i najbardziej mi odpowiadała brzmieniowo właśnie Yamaha z racji ze miała najbardziej energiczny bass lecz w pylonach zdecydowanie było go za mało i nie schodził tak nisko dlatego zmieniłem na HECO. 
Wzmacniacz chciałbym wymienić na końcu z racji ze kupiłem go kilka miesięcy temu nowego z ubezpieczeniem i szkoda mi sprzedawać ale chętnie się dowiem na co mógłbym zmienić w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

A jaki by tu się sprawdził lepiej, bo zazwyczaj ten wzmacniacz tu na forum jest polecany do tych kolumn.

To już pretensje nie do mnie, a do branży, która zrobiła z tego połączenia ideał, a właściwie z amplitunera R-N803 plus Heco.

Wzmacniacz A-S701 miałem trzy lata i powiem tak, żeby odpowiednio wysterować odpowiednio w/w kolumny, to jednak pary ma za mało.

Osobiście wolałbym szukać w przyszłości jakąś końcówkę mocy, zamiast wzmacniacza, która jeszcze lepiej wysteruje kolumny.

Powiedz, czy w/w przez Ciebie wzmacniacze były podpinane do kolumn Heco Aurora 1000 i jaki był efekt?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lysyrafal napisał:

To już pretensje nie do mnie, a do branży, która zrobiła z tego połączenia ideał, a właściwie z amplitunera R-N803 plus Heco.

Wzmacniacz A-S701 miałem trzy lata i powiem tak, żeby odpowiednio wysterować odpowiednio w/w kolumny, to jednak pary ma za mało.

Osobiście wolałbym szukać w przyszłości jakąś końcówkę mocy, zamiast wzmacniacza, która jeszcze lepiej wysteruje kolumny.

Powiedz, czy w/w przez Ciebie wzmacniacze były podpinane do kolumn Heco Aurora 1000 i jaki był efekt?

 

Heco grały tylko pod Yamaha z racji ze na pylonach szukałem odpowiedniego brzmienia i została yamaha. 
 

mozesz polecić jakaś końcówkę niekoniecznie musi być to popularna konstrukcja lub kompletnie inny zestaw  - tak przyszłościowo.
 

Nie pogardziłbym również radą czym można chociaż trochę uratować sytuacje doraźnie bo za około rok i tak będę zmieniał kompletnie zestaw z racji, że będzie jedną ścianę mniej i metraż jeszcze się zwiększy. Nie liczę na idealne rozwiązanie ale na chociaż trochę poprawy. 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale kupiłeś kolumny Heco dlatego, że tak było napisane na forum, o to mi chodzi. Piszesz, iż z kolumnami Pylon Audio daje radę A-S701 poza basem, a reszta jest ok. Warto może zostawić te kolumny i do nich szukać subwoofera, jako rozwiązanie doraźne. Co do większego pomieszczenia w niedalekiej przyszłości (szybko jakoś te zmiany) to mnie po prostu zbiłeś i nie wiem co Ci mam odpowiedzieć.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony grają bardzo ładnie lecz w obecnych warunkach zdecydowanie bardziej odpowiadają mi heco w zakresie który jest dla mnie najważniejszy grają lepiej, lecz nie jest to czego bym oczekiwał i wydaje mi się chyba ze łatwiej będzie pomoc HECO niż Pylonom ale nie jestem ekspertem dlatego jestem z Tym wątkiem tutaj, nie uważam, że zmiany raz na 2 lata to często, natomiast nie wiem co jest takiego niebywałego w remoncie domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proszę o doraźną pomoc gdyż jak napisałem po remoncie będę zmieniał oczywiście kompletne nagłośnienie i jakaś sugestia na co się zapatrywać w przyszłość tez miłe widziana ale wątek dotyczy tego co obecnie mogę  zrobić aby osiągnąć w jakimś stopniu zamierzony efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem jest tu bardziej złożony,

Pierwsza sprawa źrodło.

Piszesz że kiedy źródłem jest TV to masz Fioo. A kiedy nie jest? To co wtedy daje sygnał do AS 701?

Kolejna sprawa jeśli przy PMA 1510 i szafirach miałeś mało basu to znowu albo źrodło albo akustyka.

Czy możesz też pokazać jak obecnie stoją u Ciebie kolumny?

Na suba przyjdzie czas ale problemu szukał bym gdzie indziej,

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem problem jest tu bardziej złożony,

Pierwsza sprawa źrodło.

Piszesz że kiedy źródłem jest TV to masz Fioo. A kiedy nie jest? To co wtedy daje sygnał do AS 701?

Kolejna sprawa jeśli przy PMA 1510 i szafirach miałeś mało basu to znowu albo źrodło albo akustyka.

Czy możesz też pokazać jak obecnie stoją u Ciebie kolumny?

Na suba przyjdzie czas ale problemu szukał bym gdzie indziej,

Piotr

 

Dotychczas stary IPod Classic po kablu Y i yamaha wxad 10 

pomieszczenie 13,2m x 4 za głowa mam skos przez cała długość pomieszczenia. 

74323D2B-E303-4355-B994-5D4AA6ADBAEF.thumb.jpeg.4aaec3906774575422041b414195dd88.jpeg

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

Witam. 

Chciałem się zapytać jaki subwoofer będzie pasował do moich preferencji. 

Posiadam Heco Aurora 1000 + Yamaha As-701 + (DAC FIIO kiedy źródło to TV), wszystkie Kable Melodika Purple, pomieszczenie 50m2 (salon otwarty na kuchnie).

Szukam subwoofera do filmow i muzyki 50/50, słucham głównie muzykę house, deep house, trance, vocal trance, często jeżdżę na koncerty w tych klimatach i chciałbym trochę poczuć się jak tam, jednak w obecnej konfiguracji brakuje mi trochę basu, co prawda kiedy kolumny mocno rozkręcę to bas jest i zaczyna go być czuć lecz jest wtedy zbyt głośno i nie da się tak oglądać filmu przez 1,5h czy długo słuchać muzyki, zaś na „średnim” poziomie, brakuje już tej energii, bass jest ale wydaje się być taki płaski bez siły, probuje się ratować potencjometrem od niskich tonów ale wtedy słyszę wyraźny spadek jakości średnich, w trybie pure direct brzmienie średnich dużo bardziej mi odpowiada. Przy filmach lub utworach z naprawdę niskim zejściem czasami jest tak, że kolumny grają takim pustym basem, głośnym ale zdecydowanie nie czuć go..😐 Mam nadzieje, że wyjaśniłem czego szukam i proszę o poradę czym To wyleczyć.  

Budżet 2500 zł - raczej myślę o używanym sprzęcie żeby kupić coś lepszego, a może coś znajdzie się nowego do tej kwoty 🤔 
 

Ps. Wiem, że był poruszany wątek już multum razy jednak nie znalazłem nikogo komu by doskwierał brak basu w Aurorach 1000. 

Dzięki za odpowiedzi i Życzę Wesołych Świąt Wszystkim  🎅🎁🎄 

klipsch 115sw . mialem sb2000 pro i mimo ze drozszy zejsciem do klispcha nawet nie podchodzi . w filmach przepasc , w muzyce ja wolalem klipscha ....  dopiero jak bylo glosno to sb2000 gral lepiej  . ja osobiscie nie rozumiem zachwytu nad subami zamknietymi - w filmach slabo a w muzyce .... kto co lubi . ja np do muzyki dalem teraz 2x hts 10 polka , i gra duuuzo lepiej niz ten sb2000pro

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

Dotychczas stary IPod Classic po kablu Y

To akurat zrozumiałe w takim razie.

15 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

yamaha wxad 10

Czy tu jest jakkolwiek inaczej?

15 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

pomieszczenie 13,2m x 4 za głowa mam skos przez cała długość pomieszczenia. 

Wygląda na nieco puste.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To akurat zrozumiałe w takim razie.

Czy tu jest jakkolwiek inaczej?

Wygląda na nieco puste.

Piotr

Na streamerze jest gorzej moim zdaniem niż na iPodzie, tzn gdy słucham cicho to lepiej gra yamaha ale przy niższej głośności potencjometr jest rozkręcony bardziej i szybciej pojawiają się zniekształcenia i finalnie mocniej i głośniej kolumny grają na iPodzie, specjalnie kupiłem 2G który jest polecany (jako dość budżetowe rozwiązanie) na forach nawet do drogich słuchawek i jako źródło. 


W takim razie jeżeli zródło może być problemem to  czy są rozwiązania aby posłuchać swojego zbioru muzyki i mieć streamer w jednym? 

 

Wydaje się pusto bo stolik pod tv wyleciał bo nie pasował do kolumn i ta ściana jest ogromna TV ma 65” a wydaje się mały. 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sqter83 napisał:

Nie próbowałeś odsunąć kolumn dalej od ściany ?

Będziesz miał ciężko żeby znaleźć dobry bas w takim pomieszczeniu. Ja na początek bym próbował jakiś mocny w zamkniętej obudowie do elektronicznej muzyki.

Odsuwalem kombinowałem z różnymi ustawieniami lecz bez większych zmian. Najlepszy bas przed kolumnami jest wtedy gdy są jakieś 10 - 15 cm od ściany i przechylone lekko pod katem ku górze. Ściana za kolumnami jest z kartongipsu a w środku jest 20 cm wygłuszenia w postaci wełny mineralnej. 
 

a jaki sub będzie dobry według Ciebie? 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Stawiam na akustykę pomieszczenia.

Jak chcesz do stereo to REL seria T. Mamy moge Ci wypożyczyć do domu abyś sam sprawdził.

Jak tu będzie mało, nieodpowiednio to musisz coś najpierw zrobić z pomieszczeniem.

Piotr

 

Mieszczą się w budżecie 2500zł ? :D 

Pany , do takiego pomieszczenia trzeba budżet lekko przemnożyć żeby to miało sens ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kubakk napisał:

Mieszczą się w budżecie 2500zł ? :D 

Pany , do takiego pomieszczenia trzeba budżet lekko przemnożyć żeby to miało sens ;) 

Kolega szuka używanego. Myslę że nie będzie to od strzała ale dostanie.

17 godzin temu, Sqter83 napisał:

Kolega teoretycznie ma kolumny grające dobrym basem a jednak mu brakuje a wy polecacie jeszcze dwa suby i to do elektronicznej muzyki. Ewidentnie pomieszczenie nie sprzyja.

Basu pewnie będzie cała masa ale czy da radę tego słuchać  dłużej niż 10 min. 

 

 

Dnia 27.12.2021 o 07:47, S4Home napisał:

Stawiam na akustykę pomieszczenia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...