Skocz do zawartości

Grand PianoCraft MusicCast MCR-N670D + Bowers & Wilkins 706 S2


Maciej Dawid

Recommended Posts

2 godziny temu, Maciej Dawid napisał:

Zapomnialem ze do zestawu jest podlaczony subwoofer Focal Cub 3 , poszukuje zestawu do kazdego rodzaju (od elektronicznej przez hip hop do clasycznej) w którym slychac szczegoly I soczysty bas w glebi wiem ze ciezko o cos takiego ale sprobujmy.

Najlepiej zabrać ów sprzęt dos alonu i umówić się na odśłuch poszczególnych kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Dawid Kolumny, które sobie upatrzyłeś, wymagają wydajnego wzmacniacza i niestety Twoja wieża nie wykorzysta ich potencjału. Moim zdaniem, zakup taki ma sens, w przypadku wymiany elektroniki w przyszłości. Oczywiście zmiana będzie na plus w porównaniu do oryginalnych kolumn z zestawu, tu nie ma nawet o czym rozmawiać. Powiedz jaką powierzchnię ma pomieszczenie w której obecnie gra ten zestaw?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lysyrafal napisał:

@Maciej Dawid Kolumny, które sobie upatrzyłeś, wymagają wydajnego wzmacniacza i niestety Twoja wieża nie wykorzysta ich potencjału. Moim zdaniem, zakup taki ma sens, w przypadku wymiany elektroniki w przyszłości. Oczywiście zmiana będzie na plus w porównaniu do oryginalnych kolumn z zestawu, tu nie ma nawet o czym rozmawiać. Powiedz jaką powierzchnię ma pomieszczenie w której obecnie gra ten zestaw?

Ok25m2 , tak myślę w przyszłość o wymianie elektroniki na lepsza . Kroczkami to robie. Przy obecnych glosnikach odczuwam niedosyt jezeli chodzi o jakosc ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie spore jak na kolumny podstawkowe, aczkolwiek jakość dźwięku zdecydowanie się poprawi. Kwestia, czy Ci takie połączenie, tzn. Yamaha z B&W przypasuje i tu się kłania odsłuch. Przewody głośnikowe i chinch masz te które były w zestawie, czy zaopatrzyłeś się w coś innego?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lysyrafal napisał:

Pomieszczenie spore jak na kolumny podstawkowe, aczkolwiek jakość dźwięku zdecydowanie się poprawi. Kwestia, czy Ci takie połączenie, tzn. Yamaha z B&W przypasuje i tu się kłania odsłuch. Przewody głośnikowe i chinch masz te które były w zestawie, czy zaopatrzyłeś się w coś innego?

Przewody do glosnikow musze wymienic tu tez prosba o pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody dobieramy na końcu, aby doszlifować brzmienie. Można również wypożyczyć ze sklepów i sprawdzić u siebie w domu.

Supra Classic 4.0 daje głęboki i twardy bas oraz ma szczegółową górę, a średnica jest chłodna. Gra bardzo czysto i przestrzennie. Jest dosyć giętki, a tym samym łatwo się układa.

Real Cable TDC 300 F daje miększy bas, cieplejszą średnicę, góra pasma spokojna. Bezpieczny wybór, że się tak wyrażę. Ten przewód jest niestety bardzo sztywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posiadam Yamacha 870d a więc model wyższy z głośnikami z Bowers & Wilkins 606 S2. 

Oryginalne głośniki z zestawu to się nadają do grania w garażu - od razu je sprzedałem. 

W domu posiadam 2 zestawy głośników : B&W 305 podłogówki o czułości 91 dB i   Bowers & Wilkins 606 S2 88 dB

Jak podłączyłem 305 o wysokiej czułości to jak podkręciłem głośność to podłoga się trzęsła - mały sprzęcik ale dzięki temu że stare 305 mają wysoką czułość to dał radę je bardzo dobrze nakarmić - gdyby to że nie mam miejsca na podłodze to bym je zostawił do zestawu.

Podłączone 606 S2 to niebo a ziemia między tym co było w zestawie z yamachą - zmiana na jeszcze lepsze 706 na 100% dadzą Tobie uśmiech na twarzy. Pamiętaj że te z zestawu to 13,5 cm głośniki a 706 16,5 cm więc samo to da więcej pary.  Jestem bardzo zadowolony ze zmiany i tobie też polecam. 

Jak koledzy pisali wyżej te nasze yamaszki to słabe wzmacniacze i nie oddadzą pełnej krasy tych głośników ale jeżeli kiedyś zmienisz sprzęt na lepszy to głośniki już będą jak znalazł.  Sam widzę jak gram na czułych 305 to na połowie mocy jest bardzo głośno a jak podłączam 606 które mają czyłość 88 dB - czyli  3 dB mniej  to musze dać prawie 1/3 więcej żeby uzyskać zbliżoną głośność.  Ale nawet mimo to  - 606 s2 grają świetnie a gdy zapodamy coś z tidala w porządnej jakości to banan nie schodzi z twarzy.

Bowers & Wilkins 706 S2 to świetne głośniki sam chciałem je kupić ale niestety ciut za  drogie dla mnie. 

Kable z zestawu od razu do wymiany.  Ja nie kupiłem żadnych cudów ale myślę ze lepsze niż z pudełka.

KLOTZ AC106 INTERKONEKT 2x RCA Cinch NEUTRIK 0,5 m - na allegro 

Głośnikowy niedrogi Sommer SC-Orbit kabel głośnikowy 2 x 2,5mm

Gra to wszystko przyzwoicie, co ważne dźwięk nie jest męczący i nawet ciepły wbrew temu co piszą o połączeniu yamachy z B&W.

Generalnie zmiana głośników daję poważną odczuwalną różnice choć przydało by się kilka Watów więcej na wzmacniaczu.  

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podłączanie serii 7 do tej Yamahy nie bardzo.

O ile ta jednostka ma potencjał i warto pomienić na inne kolumny o tyle uważam ze 7ki jeśli juz komuś podchodzą to wymagają innej elektroniki.

Cieplejszej i wydajniejszej.

Ale jesli odsłuchasz tak z 6-8 godzin i taki dzwiek będzie Ci odpowiadał to jak najbardziej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Laser Clip napisał:

Bowers & Wilkins 706 S2 to świetne głośniki sam chciałem je kupić ale niestety ciut za  drogie dla mnie. 

Dobra kolumna tylko PC670d będzie wąskim gardłem dla tego połączenia. Natomiast jeżeli autor planuje zmianę elektroniki w późniejszym czasie to próbować można. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...