Skocz do zawartości

Jakie lampy 12au7?


Recommended Posts

Potrzebuję porady jak w temacie.

Dzwoniłem do sklepu lampy elektronowe i pani poleciła mi Full Music Gold za 620 zł para. W innych sklepach można kupić już za około 450  zł. Skąd taka różnica?

Czy w tej cenie 400-600 zł za parę można lepiej?

Obecnie są SILVANY. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Potrzebuję porady jak w temacie.

Dzwoniłem do sklepu lampy elektronowe i pani poleciła mi Full Music Gold za 620 zł para. W innych sklepach można kupić już za około 450  zł. Skąd taka różnica?

Czy w tej cenie 400-600 zł za parę można lepiej?

Obecnie są SILVANY. 

Tutaj masz sklep, który posiada duży wybór lamp. Jest oficjalnym dystrybutorem na Polskę lamp Full Music i Psvane

https://www.4hifi.pl/lampy.html

Ja używam tych lamp:

https://www.4hifi.pl/ps-art-12au7-s_8515.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 1Ender napisał:

Więcej dołu, dociążenia, masy w niskim basie. Ale bez buły, szybko z dobrą kontrolą. Góra bez utraty blasku, szczegółowa, ale bez wyostrzenia. Środek wypełniony.

Np. Brimare.

Oczywiście mówimy o NOS-ach, ale nie wiem czy zmieściłbyś się w budżecie.

Ja w poprzedniej hybrydzie używałem jak ECC82 Mullardów, ale za główne lampy (ECC83) służyły najlepiej także Mullardy, a to dlatego, że źródło mam analityczne, wyczynowe, z neutralnym brzmieniem, a kolumny mam na wstędze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1Ender napisał:

@Melo-man

Więcej dołu, dociążenia, masy w niskim basie. Ale bez buły, szybko z dobrą kontrolą. Góra bez utraty blasku, szczegółowa, ale bez wyostrzenia. Środek wypełniony.

Zobacz w TubeStore eu.Lub zadzwoń do gościa zna się  na lampach.Sam brałem lampki do Vicka po rozmowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, 1Ender napisał:

Kupiłem od Witka RTF. Zobaczę jak zagra. 

To nie są dobre lampy.

Spojrzyj proszę tutaj:

 

the best of 12au7.gif

ps. poszukam w szafie jakiś NOSów. Ja już ich nie będę potrzebował. Mullardy zostawiam, bo stary wzmacniacz jest za dobry, abym go teraz sprzedawał więc muszę mieć je w posiadaniu.

Mogę przesłać nawet gratis paczkomatem. Ale nie wiem co tam odszukam w swoich "skarbach"...

Osobiście dla mnie najlepsze lampy ECC83 i ECC82 to są Mullardy i Telefunkeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.12.2021 o 22:26, Melo-man napisał:

To nie są dobre lampy.

Spojrzyj proszę tutaj:

 

the best of 12au7.gif

ps. poszukam w szafie jakiś NOSów. Ja już ich nie będę potrzebował. Mullardy zostawiam, bo stary wzmacniacz jest za dobry, abym go teraz sprzedawał więc muszę mieć je w posiadaniu.

Mogę przesłać nawet gratis paczkomatem. Ale nie wiem co tam odszukam w swoich "skarbach"...

Osobiście dla mnie najlepsze lampy ECC83 i ECC82 to są Mullardy i Telefunkeny.

Cześć! Masz wiadomość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W które lampy warto pójść by jeszcze bardziej dociążyły dół pasma w zakresie niskiego basu? Ale jednocześnie nie tracić szczegółowości i blasku? No i by dolne pasmo nie było zmulone, gumowate? Może być lekko wolniejsze, ale na tyle szybkie by wyrabiało się w metalu. Szukam takiego "efektu loudness" z tym, że bez mocnego podbicia górnego pasma.

Obecne lampy to RTF od @audiowit'a.

Mam jeszcze Silvany od Conn.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów lampowców. Może ma ktoś jakieś ciekawe lampy na E82CC, ECC82, 12au7 i mógłby wypożyczyć na odsłuch? Mogę oczywiście wpłacić jakąś kaucję. O oczekiwaniach dźwiękowych w poście wyżej. 😁

BTW. Teraz Silvany wpiąłem. Jest całkiem ciekawie!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...