Skocz do zawartości

Jakie lampy 12au7?


Recommended Posts

22 godziny temu, 1Ender napisał:

W które lampy warto pójść by jeszcze bardziej dociążyły dół pasma w zakresie niskiego basu? Ale jednocześnie nie tracić szczegółowości i blasku? No i by dolne pasmo nie było zmulone, gumowate?

Wymiana na inne lampy nie wiele zmieni, raczej zmiany w samym układzie mogą pomóc w uzyskaniu efektu.

Masz zrobione pomiary pasma (18Hz - 22kHz) ?

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2022 o 10:32, 1Ender napisał:

W które lampy warto pójść by jeszcze bardziej dociążyły dół pasma w zakresie niskiego basu? Ale jednocześnie nie tracić szczegółowości i blasku?

U mnie Mullardy ECC82 trochę rozmiękczały bas i nie dociążały niskich tonów w najniższym ich zakresie. Góra nie traciła szczegółowości, ale trochę brakowało właśnie blasku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 5.04.2024 o 17:25, Grzesiek202 napisał:

Dzięki @elektron6. Myślę, że sobie kupię te lampki. Pytanie, czy usłyszę różnicę 😊.

Potwierdzam, Tak jak pisze @elektron6, Lampy RCA 5963 są kapitalne. U siebie w Pier MS680SE miałem 12au7 i 12at7 RCA 5963 black plate z końca lat 50. I tak jak podaje 1Ender zapytaj o lampy u Jestep, dużo lamp u niego kupiłem. Została mi jeszcze jedna parka lamp RCA 5963 ale Grey Plate. Ogłaszam na OLX jeżeli się do mnie po nie zgłosisz dostaniesz forumowy rabat. I tak ogłaszam za połowę wartości.  Mam też Telefunkena, które kupiłem od naszego forumowego kolegi, ale one będą 3 razy droższe.

25 minut temu, 1Ender napisał:

https://allegro.pl/uzytkownik/jestep?order=pd

Zapytaj o lampy z lat 50-60

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...