Skocz do zawartości

Rotel Ra-1572 + B&W 603 s2 lub 703 s2


nixon

Recommended Posts

To ampli gra ze wszystkim ,bez względu na impedancje, zupełnie przezroczyscie. Testowane z Cantonem, Triangle i Magnatem. Rotel 1572  nie będzie słabym ogniwem zadnego systemu Ale jesli czegoś brakuje duetowi kolumny+akustyka pomieszczenia  to można w  nim dodatkowo  regulować basy i soprany, przydatne  zwłaszcza przy cichym wieczornym odsluchu na 60 metrach.  Weź o tego dobre źródło i 603 na początek, to nie są złe kolumny, OK , maja absolutnie rozjechane pasmo przenoszenia i  impedancje Ale to akurat nie problem dla rotela, ten sobie radzi i przy 2 Ohm-ach.  Przetestuj w pokoju odsłuchowym we wszelkich dostępnych konfiguracjach  łącznie z zaślepianiem bassreflexu. Jeśli to ciągle gra źle to nie wina wzmacniacza czy kolumn, raczej modów pomieszczenia.  Akustyka to niestety koszmar z którym czasami próbujemy sie mierzyć za pomocą zupełnie absurdalnych rozwiązań ( kable, zasilanie, itp ) 

Powodzenia w poszukiwaniach 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w weekend tego Rotela z 603 s2 i 703 s2. Niestety nie miałem wiele czasu na odsłuch. Kiedyś miałem okazję posłuchać monitorów Xaviana. Wtedy powiedziałem sobie, że to jest minimum to co chciałbym mieć u siebie. Tutaj przy tym zestawie tego nie miałem.  Przy 603tkach mi mocno czego brakowało. Jakoś sama muzyka była trochę ciężka momentami. Przy 703 tkach było dużo lepiej.  Wokale mega , z muzyką różnie. Na ten moment chyba mnie ten zestaw nie zachwycił tak jak to było kiedyś z tańszymi xavianami. Też się  nie znam ale myślę, że muszę trochę poszukać jeszcze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Polecamy, kawał solidnego sprzętu, choć mnie nie do końca odpowiadało jego zestawienie z B&W706, które kiedyś sprawdzałem w domu.

A co byście polecali do tego wzmacniacza.  Jakoś całkiem mi się spodobał.  Zamiast zestawu Cambridge Audio cxa81 z odtwarzaczem strumieniowym może lepiej taki Rotel plus Node

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ww. monitorów, ale trochę o nich poczytałem i sprawdziłem, ile wtedy kosztowały. Także jeżeli chcesz coś lepszego to musisz celować w monitory lub zwiększyć budżet na podłogówki. Na tym pułapie cenowym kupisz o wiele lepsze monitory, niż podłogówki, bo na wyższym już niekoniecznie. Z racji wielkiego pomieszczenia wskazane są jednak podłogówki i tu np.

Dynaudio Emit 50

Kef R7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nixon napisał:

A sam wzmacniacz Rotela 1572 polecacie? Może łatwiej będzie mi kupić wzmacniacz i szukać dalej kolumn ? Jeśli nie bowersy to trzeba jeszcze sprawdzić inne firmy. Sam wzmacniacz ma dobre opinie ale czy są lepsze elektroniki w jego cenie?

Ja jestem zwolennikiem dobierania wzmacniacza do kolumn nie odwrotnie.

Dynaudio EMIT 50, Heco Revolution 7 albo 9

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem ponowne podejście do kolumn 603 s2 i 703 s2. 703 już mi się dużo bardziej podobały.  Słuchałem ich ze wzmacniaczem Nad 388 , Rotel 1572 oraz Hegel ale nie pamietam modelu. Ten Hegel najmniej mi pasował dlatego się na nim nie skupiłem. Później jeszcze podłączone zostały 702 s2 I tutaj kolejna zmiana na plus. Nie wiem czy bym nie chciał tego zestawu chociaż w planach mam jeszcze odsłuchać kilka innych firm. Najmocniej podobał mi się Rotel 1572 i 702 s2. Gdyby wybór padł na te kolumny to pewnie dobrze byłoby dobrać mocniejszy wzmacniacz. Czy do nich wystarczy model Rotela 1592 czy jeszcze powinienem coś konkretniejszego kupić. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z kolumnami 702 s2.  Możecie podzielić się Waszym zdaniem na temat tych kolumn?

 

Wszystkie opinie będą bardzo przydatne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RA-1592 to już dosyć wydajny piec i powinien wysterować ww. kolumny, chociaż pewnie można jeszcze lepiej. Moim zdaniem, warto wypróbować jakąś końcówkę mocy, zamiast wzmacniacza i do tego jakiś przedwzmacniacz:

Rotel RB-1552

Rotel RB-1582

Rotel RC-1572

 

 

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolumny 702s2 brzmią inaczej, a niż 703 szczególnie w zakresie basu. Mogłoby się wydawać, że dodatkowy głośnik basowy, w większym modelu jeszcze go dołoży, a tutaj...

jest go jakby mniej. Jest dokładniejszy, krótszy, inny. Reszta pasma może przez to być "do przodu" bo takie wrażenie wywiera ten grzeczny bas. Rotel RA1592 to już dobry punkt zaczepienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nixon napisał:

Miałem ponowne podejście do kolumn 603 s2 i 703 s2. 703 już mi się dużo bardziej podobały.  Słuchałem ich ze wzmacniaczem Nad 388 , Rotel 1572 oraz Hegel ale nie pamietam modelu. Ten Hegel najmniej mi pasował dlatego się na nim nie skupiłem. Później jeszcze podłączone zostały 702 s2 I tutaj kolejna zmiana na plus. Nie wiem czy bym nie chciał tego zestawu chociaż w planach mam jeszcze odsłuchać kilka innych firm. Najmocniej podobał mi się Rotel 1572 i 702 s2. Gdyby wybór padł na te kolumny to pewnie dobrze byłoby dobrać mocniejszy wzmacniacz. Czy do nich wystarczy model Rotela 1592 czy jeszcze powinienem coś konkretniejszego kupić. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z kolumnami 702 s2.  Możecie podzielić się Waszym zdaniem na temat tych kolumn?

 

Wszystkie opinie będą bardzo przydatne

Mam wrażenie że mówisz bardziej ale że to wciąż nie to. Czy tylko tak to odbieram?

Może wydz poza salony firmowe Bowersa będziesz miał większy wybór.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Mam wrażenie że mówisz bardziej ale że to wciąż nie to. Czy tylko tak to odbieram?

Może wydz poza salony firmowe Bowersa będziesz miał większy wybór.

Piotr

 Podobało mi się ale chcę jeszcze coś innego sprawdzić w kolejny weekend. Możliwe, że ten zestaw wypożyczę na tydzień.  Póki co nie jestem zadowolony ,że rośnie mi tak kwota przy której podoba mi się sprzęt 😀 mimo wszystko dobrze zagrały 703 i 702 z Rotelem. Bardziej 702

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2021 o 13:35, nixon napisał:

Witam. Czy ktoś z Was korzysta z takiego zestawu? Możecie się wypowiedzieć coś na jego temat?

Witam. Byłem na odsłuchu rotel 1572 z bowersami 603 i 703, gdzie te drugie wypadają sporo korzystniej. 703 słuchałem też z peachtree audio nova 150 i kolejny raz te kolumny uwolniły drzemiący w sobie potencjał. Poźniej do peachtree audio nova 150 podłączyli mi ProAc Response DT8 i po  odsłuchu wyszedłem z salonu z takim zestawem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mr Nervous napisał:

Witam. Byłem na odsłuchu rotel 1572 z bowersami 603 i 703, gdzie te drugie wypadają sporo korzystniej. 703 słuchałem też z peachtree audio nova 150 i kolejny raz te kolumny uwolniły drzemiący w sobie potencjał. Poźniej do peachtree audio nova 150 podłączyli mi ProAc Response DT8 i po  odsłuchu wyszedłem z salonu z takim zestawem :)

 

Miałem okazję słuchać troszkę sprzętu.  Z takich bardziej przystępnych zestawów był jakiś Kef R5, Monitor Audio Silver 300. To wszystko grało z Cambridge cx81. Niestety jakość tych zestawów zbytnio mnie nie zachwyciły i trzeba było wejść z półkę wyżej. Wzmacniacz Vincent 237 z kolumnami Focal Aria 926 oraz Sonus Faber Sonetto iii.  Najbardziej z tego wszystkiego podobały mi się kolumny Focala. Mówię o dźwięku bo wizualnie nie podobają mi się w ogóle i przez to niestety nie jestem w stanie ich kupić. Piękne wykonanie ma Sonus, chyba najładniejsze kolumny które dotychczas testowałem. Do dużego salonu wydaje mi się jednak ,że są zbyt słabe i musiałbym wejść w model Sonetto V.

Oprócz tego mam obecnie do testów kolumny bowersa 702 s2 , wzmacniacz Rotel 1592 i Bluesound.  I szczerze mówiąc pod względem dźwięku wygrywa ten zestaw. Podoba mi się bardzo barwa, czystość i siła tego zestawu. Jedyne co to mam problem z podłączeniem tv kablem hdmi. Nie chcę za bardzo mi puścić dźwięku i to jest dla mnie spory problem.. Przy zakupie takiego zestawu nie wyobrażam sobie nie móc włączyć dźwięku z tv przez kolumny. Muszę jeszcze zbadać temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rotela RA 1572 chyba z półtora roku. Dobry wzmacniacz. Na początku grał z B&W DM309 i byłem załamany. Co prawda niska półka B&W, ale szybko je pogoniłem.

Później były Spendory A5, Audium Compy % i Kappy 8,2. Z Audiumami grał najlepiej. Moim zdaniem fajnie gdybyś miał możliwość posłuchania z kolumnami z innej stajni niż Bowersy. Czytałem dużo opinii, że Dynaudio zgrywają się z Rotelem, ale to nie moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karolkos napisał:

Miałem Rotela RA 1572 chyba z półtora roku. Dobry wzmacniacz. Na początku grał z B&W DM309 i byłem załamany. Co prawda niska półka B&W, ale szybko je pogoniłem.

Później były Spendory A5, Audium Compy % i Kappy 8,2. Z Audiumami grał najlepiej. Moim zdaniem fajnie gdybyś miał możliwość posłuchania z kolumnami z innej stajni niż Bowersy. Czytałem dużo opinii, że Dynaudio zgrywają się z Rotelem, ale to nie moja opinia.

Trochę różnych kolumn słuchałem i póki co bowersy 702 s2 najbardziej mi pasują.  Fajny jest też Sonus ale musiałbym sprawdzić Sonetto V. Nie wiem czy będę jakoś dalej szukał. Nie za bardzo mam czas na to a ten zestaw jest niezły. Jeśli się zdecyduje na zakup to jest szansa ,że właśnie 702 s2 z Rotelem 1592 będzie u mnie. Chwilę zostawię sobie na decyzję. Może gdzieś będę jechał i będzie jeszcze okazja sprawdzić coś nowego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...