Skocz do zawartości

Rotel Ra-1572 + B&W 603 s2 lub 703 s2


nixon

Recommended Posts

Focal bardzo ładnie grał już w wersji Aria 926. Niestety wygląd tej kolumny mnie nie przekonuje.  Generalnie wygląd nie powinien mieć znaczenia ale niestety u mnie ma.  Pod względem wykonania miażdży Sonus Sonetto. Naprawdę piękna kolumna, dźwięk też bardzo w porządku. Tutaj potrzebował bym jednak wersję Sonetto V i już wchodzę w wysokie koszty. Bowers wyjdzie taniej , gra bardzo dobrze i wygląda też fajnie. Póki co wygrywa wszystkie porównania.

 

Jak znajdę jednak czas to może spróbuję Sonetto V. Może się zakocham i zmienię budżet :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lysyrafal napisał:

Ma i to duże. Dla niektórych osób, nawet większe niż samo brzmienie. Także, co kto lubi. Dla mnie musi dobrze grać, ale wyglądać też musi.

 Właśnie dlatego u mnie Focal odpada. Uważam ,że grają super ale ten wygląd jakoś średnio do mnie przemawia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracając do tematu :) Zestaw został zamówiony. Wybrałem Bowersy 702 s2 ze wzmacniaczem Rotel RA-1592 mk2. Nie miałem wiele czasu na słuchanie więc jakoś wielu odsłuchów nie zaliczyłem. Ten zestaw miałem u siebie przez tydzień czasu i przekonał mnie do siebie :) W tej cenie uważam ,że ciężko o podobną precyzję , moc i czystość. Nie twierdzę ,że jest to najlepszy zestaw na świecie. Wcześniej słuchając kolumn Bowers and Wilkins 603 s2 i 703 s2 nie byłem specjalnie zachwycony. Model 702 s2 poprosiłem podłączyć z ciekawości , gdyż nie brałem pod uwagę takiego budżetu. Wyszło jednak ,że te kolumny zagrały naprawdę bardzo dobrze i warto było o nich pomyśleć. Generalnie usłyszałem to czego szukałem. 

 

Co do wzmacniacza to też uważam ,że w tej cenie to dobry wybór. Jeśli budżet mi kiedyś pozwoli to sam wzmacniacz z chęcią wymienię na coś jeszcze lepszego.  W tym przypadku jednak pewnie zaczekam jak częściej zacznie być stosowane wejście hdmi arc ,żeby sobie wygodnie podłączyć sprzęt pod telewizor.

 

Zaczynając od zera ciężko trafić od razu w docelowy sprzęt. Jednak baza będzie nie najgorsza a z czasem może jeszcze ją usprawnię. Łatwiej będzie testować przykładowo same wzmacniacze mając już kolumny , kable i inne elementy.

 

Muszę jeszcze dokupić właśnie kable głośnikowe ale dałem zapytanie o to w innej części forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...