Skocz do zawartości

Pierwsze Kino domowe do 4000 PLN


regenti88

Recommended Posts

Jasne. U mnie chyba skończy się na wyprowadzeniu kabli, a o głośnikach pomyślę za klilka miesięcy. 

Jeszcze drążąc temat: czy ten typ głośników: https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-atm202-black-kpl-glosnikow-atmos-magnat.bhtml

znaczy się w "ukośnej" obudowie zamontowany na suficie z odpowiednim przesunięciem (żeby zniwelować problem tego pochylenia) ma jakikolwiek sens? Czy to już kombinowanie?
Pytam, bo tego typu kolumienki da się znaleźć dużo taniej niż typowe "naleśniki" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serii durnych pytań ciąg dalszy...

Posiadam na stanie 2 małe kolumienki od mikrowieży. Podłączenie tam jest oddzielnie na wysokie tony oddzielnie na niskie - każdy głośnik ma 3 ohm.

Czy jeśli zepnę je szeregowo pod jeden kanał (w sensie jedna kolumienka pod jeden kanał, co powinno dać 6 ohm na kanał) to nic nie uszkodzę ?

Pytam, bo chciałbym podłączyć cokolwiek, ustawić na kartonach i zobaczyć co ten atmos tak naprawdę daje. Opinie czytam bardzo różne (przede wszystkim o bardzo małej ilości materiałów w atmos) i póki wydam >1000 PLN na głośniki efektowe chciałbym zobaczyć na czym to w ogóle polega :) Bo być może w moim budżetowym zestawie nie ma sensu ta kombinacja i lepiej te pieniądze zaoszczędzić na ciekawsze przetworniki przód/tył w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, regenti88 napisał:

Serii durnych pytań ciąg dalszy...

Posiadam na stanie 2 małe kolumienki od mikrowieży. Podłączenie tam jest oddzielnie na wysokie tony oddzielnie na niskie - każdy głośnik ma 3 ohm.

Czy jeśli zepnę je szeregowo pod jeden kanał (w sensie jedna kolumienka pod jeden kanał, co powinno dać 6 ohm na kanał) to nic nie uszkodzę ?

Ale nie kombinuj. O ile wiem to nie jest to tylko bi amping. To wieża posiadała zwrotnice i odcinała pasmo które szło na dany zakres.

Więc w takim połączeniu puścisz całe. Nie będzie to dobrze grało jeżeli w ogóle.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko.

Padło w tym temacie polecenie głośników do Atmos: CANTON PLUS MX.3 

Orientujecie się może, czy na tym oryginalnym uchwycie da się je jakoś regulować? To tak pod katem gdybym skiepścił miejscie montażu na suficie.

Pytam, bo wpadły mi w oko również POLK OWM3 i wygląda, że mają sporo róznych opcji montażu: tylko niestety dostępność zerowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, regenti88 napisał:

Jeszcze mam pytanko.

Padło w tym temacie polecenie głośników do Atmos: CANTON PLUS MX.3 

Orientujecie się może, czy na tym oryginalnym uchwycie da się je jakoś regulować? To tak pod katem gdybym skiepścił miejscie montażu na suficie.

Pytam, bo wpadły mi w oko również POLK OWM3 i wygląda, że mają sporo róznych opcji montażu: tylko niestety dostępność zerowa.

Ja mam OWM3 na suficie. Były niedawno na Amazonie w promocji. Podstawkę zdejmujesz i możesz kombinować nawet w narożnikach dzięki ich ksztaltowi. Dużo jest możliwości podwieszenia tych głośników. Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię!

Zdecydowanie mam w czym wybierać. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zaczynam "remont" salonu - wkuwanie kabli pod surroundy oraz puszczenie kabli do sufitówek. Jeszcze tych sufitówek nie kupiłem, bo ciągle się waham, a może akurat wpadnie jakaś promocja :)

Mega dziękuję wszystkim tu obecnym za pomoc :)

Edytowano przez regenti88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...
Zrobiłem remont w salonie i wyprowadziłem kable do górnych sufitowych oraz tylnych surround -  w ściany do surroundów i sufitówek dałem 2x 1.5mm2 OFC.

Sufitówki starałem się umieścić pod kątem 80 stopni do uszu. Szerokością niestety nie dało rady zrobić to tak, żeby były w linii frontów - są ciutkę węziej.

Generalnie testowałem (z żoną na drabinie :D) różne położenia sufitówek. Odsunięcie lewa/prawa nie robiło mi dużej różnicy jeśli chodzi o efekt przestrzeni, natomiast przód/tył robiło ogromną różnicę. I te 80 stopni dla mojego ucha wypadało najlepiej.

Kupiłem na start te Tagi 180 (za pół roku czy nieco dłużej wymienię na jakiś konkret). Z dwóch powodów:

- cena (i tak zakup TV plus kino wyszedł ponad 10k gdzie planowałem połowę tego)

- kształt - są bardzo płaskie - 3.5cm. Praktycznie jedyne głośniki, na które żona chciała się zgodzić pod względem wyglądu :) A trzeba przyznać, że po usunięciu badziewnego loga z maskownicy prezentują się na suficie naprawdę fajnie. 

 

Co do samych głośników: poddałem je lekkiemu tuningowi. Wyrzuciłem tylny terminal, swój kabel sufitowy wpuściłem bezpośrendio do obudowy i wymieniłem w środku wszystkie przewody do zwrotnicy jak i od zwrotnicy do głośników. Złączka wago zaciskowa do linki (100x lepiej to trzyma niż ori terminal), upchnąłem to w środku i złożyłem.

Wiadomo: te głośniki to nawet nie jest klasa moich magnatów. Niskich tonów tam nie ma, o rzeczach typu zejście czy szczegółowość nie ma co rozmawiać. Ale... nie ma tragedii. Na tę cenę jest ok.

No i efekt... Próbki w Atmos rozwalają mi mózg :) Próbowałem ustawiać głośniki na przednich kolumnach żeby zasymulować atmos i musiałem się naprawdę przysłuchać, żeby wyczuć jakąkolwiek różnicę. Teraz z sufitowymi jest szał. Zacząłem wczoraj oglądać od nowa "Dark" na Netflix. Pierwszy raz zobacyzłem magiczny napis "Atmos" na ampli i jest szok :D Nawet z takimi marnymi sufitówkami doznania są mega. 

Także wszystkim rozważającym "atmos czy nie atmos" polecam: zdecydowanie Atmos. Nawet w wersji "dla ubogich" jest sztos!

Dziękuję bardzo wszystkim tu obecnym za pomoc. Temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, regenti88 napisał:

cena (i tak zakup TV plus kino wyszedł ponad 10k gdzie planowałem połowę tego)

Haha... Standard :)

15 minut temu, regenti88 napisał:

Także wszystkim rozważającym "atmos czy nie atmos" polecam: zdecydowanie Atmos. Nawet w wersji "dla ubogich" jest sztos!

Poczekaj aż gdzieś usłyszysz 5.1.4... Znowu będziesz kuł w suficie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, regenti88 napisał:

Jeszcze jedno pytanie:

tylko głośniki oraz wzmak mają terminal na kable "na sprężynkę" - odsuwam przycisk, wsuwam kabel i puszczam. I tyle.

Średnio mi się to widzi i tu pytanie: czy są jakieś wtyki na kable dostosowane do tego typu zacisków?

Jest w czym wybierać :) 

Zerknij TU

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...