Skocz do zawartości

Dac i kable do Stereo


TomAsh

Recommended Posts

Stałem się szczęśliwym posiadaczem głośników Triangle Esprit Comete ez napędzanych Atolem In100se. Do pełni szczęścia brakuje mi daca oraz nowych kabli. Obecnie używam w pełni miedzianych przewodów nieznanej firmy jakie pozostały mi po starym sprzęcie. Chciałbym uzyskać detaliczne brzmienie ale bez kłującej w uszy góry z ładnie podkreślonym basem. Prosiłbym o rozsądne propozycje adekwatne cenowo do wymienionego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym, jak słuchałeś tego sprzetu przed zakupem?

Te kolumny grają

10 godzin temu, TomAsh napisał:

uzyskać detaliczne brzmienie

Więc pytanie jak odbierasz połączenie z Atollem.

Czy chcesz ta górę jeszcze złagodzić?

Wtedy uzywany Arcam rDAC, M2Tech Young, nowy Musical Fidelity V90DAC. nie wiem jaki masz budżet.

Co do kabli też nie wiem czy Twoje sa złe? Jak je odbierasz?

Kimber 4PR / 8PR albo Chord clearway.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2022 o 08:50, TomAsh napisał:

Mam możliwość zakupu Atolla HD120 w cenie ok 1500 zl. Czy to będzie dobry typ?

Myślę, że Atoll to dobry kierunek, niskie tony są solidne, nie odczuwa się ich niedoboru. Góra i średnica jest lekko ocieplona, a przy tym granie jest dalej żywe. Ewentualnie możesz poszukać jeszcze używanego NuPrime DAC-9, które oferuje podobny styl grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomAsh napisał:

A co powiecie na Bluesound node 2i? Wiem, że to bardziej streamer z funkcjami dac.

Node jako transport sieciowy + oddzielny dobry DAC jak najbardziej.  DAC Bluesounda to nie ten poziom jakości dźwięku co wymieniony przez Ciebie Atoll HD120. Kwestia też kto jakie ma wymagania co do dźwięku, ponieważ może się okazać że Bluesonund całościowo będzie wystarczający, ale skoro wziąłeś na celownik Atolla HD, to raczej szukasz wyższej jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...