Skocz do zawartości

Imponujący używany ampli Denon


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Jak jest z amplitunerami na rynku - wiadomo. Kloc od 3500 zł do... bez limitu. Wciąż nowe funkcje, jakieś 4K, jakieś Atmosy. Ale nic nowego nie było mi tu potrzebne, a analogowe wejścia (chciałem component do konwersji retro konsol) z nowych konstrukcji zniknęły. Nowy Xbox jest podłączony do TV bezpośrednio. Chciałem tylko ARC. Głośników na suficie nie mam.

No więc kupiłem Denon AVR-2113 od miłego pana z Poznania. Za 900zł.

Tenże sprzęt sprzed prawie 10 lat ma wszystko, czego chcę: bezbłędnie włącza i wyłącza się, sam zmienia źródło intuicyjnie jak cholera, brzmi w porządku, ma te formaty, co trzeba, intuicyjny setup, AirPlay (!!!) - miał być do iPhone 4S a mój telefon na iOS 15 się bezbłędnie łączy.

Ma także coś, czym najnowsze fancy konstrukcje pochwalić się nie mogą (wprawdzie ma 4K ale bez sensu bo nie przy 60fps): konwersję sygnału component na HDMI - która działa.

No raj. Nic mi więcej nie potrzeba!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Khedron napisał:

A czemu Ty sie dziwisz? Pewnie od dawna firma korzysta ze sprawdzonej architektury wnetrza a zmienia jedynie uklady na dajace dostep do nowych funcji. Sam mam Denona AVR-X2600H i to rewelacyjny amplituner, dajacy rade nawet takim kolumnom jak PolkAudio RtiA9, z masa ciekawych funkcji a nawet bardzo sprawnym wejsciem gramofonowym. Gra, jal na taki sprzet z duza werwa i muzykalnoscia. Tyle, ze korzystam tylko z czesci funkcji, przez amplituner podlaczony jest tylko odtwarzacz 4K a konsole juz bezposrednio do telewizora zeby lag byl minimalny. Wychodzi wiec na to, ze zostanie na baaaardzo dlugo a gdybym mial starszy model, taki jak Twoj, pewnie nawet bym nie myslal o zmianie. 

Teoretycznie właśnie o to mi chodziło. Ale wkradały się obawy, że różnie to bywa na rynku używanych, że może HDMI-CEC dziwnie chodzić (fora roją się od "złośliwych" urządzeń które się nawzajem włączają i wyłączają... ale dla mnie to wszystko chodzi dość logicznie), że nie będzie brzmiało, itd.

Ale moje oczekiwania i przekonanie, że wiem, czego mi trzeba, w końcu doprowadziły mnie do dobrej decyzji. No i oczywiście research o tym, co niby wprowadzono od tamtego czasu, i czy mi to potrzebne. Daje radę Pylonom Pearl L/C/R i Cambridge Minx 12 efektowym, kalibracja spoko, brzmi mega, w ogóle to na razie wstrzymuję się z subwooferem.

A satysfakcja z wybrania, zakupu i podłączenia wszystkiego samemu to dodatkowy nie-dźwiękowy bonusik nad przyniesieniem jakiegoś fancy soundbaru z MediaExpert ;)

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Khedron napisał:

Tyle, ze korzystam tylko z czesci funkcji,

Jak tak sobie gaworzymy o funkcjach to czy ktoś np. korzysta ze stref ? Mój amp ma cztery /???/ , nie znam nikogo kto by z tego korzystał. Mam 11 trybów dźwięku filmowego i 13 trybów dźwięku muzyki / ??? / po co , nie mam pojęcia. Czy ktoś z państwa przełącza codziennie tryby dźwiękowe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Khedron wiesz co mnie najbardziej bawi ? Takie tryby DSP jak poniżej ,no chyba że kupujesz płyty wyłącznie z koncertów z sal : Wiedeńskiej , Monachium , Amsterdamie lub wyłącznie z kościoła we Freiburgu. Ręka do góry osoby słuchające koncertów z tegoż kościoła ! Czy to nie nabijanie klientów w butelkę ? :)3030.PNG.c780e4b6768e0092a075b77e379bdcf0.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham sobie teraz Bill Evans, zaciekawiło mnie jak to by brzmiało w kościele we Freiburgu 😀, no ale nie chce mi sie kabli przekładać.

Wszystkie te dodatki tylko ludziom w głowach mieszają, nikt  z tego nie korzysta bo i po co. Mam ustawione w trybie auto, do oglądania filmów najlepiej się sprawdza, poza tym do niczego innego amplitunera KD nie używam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Khedron napisał:

No patrz, a takie prymitywne coś jak stereo , nie dość, że robi to na dwóch głośnikach to pewnie jeszcze o niebo lepiej. 

Nie bardzo rozumiem. Czyli wg Ciebie system dwukanałowy odtworzy lepiej koncerty czy filmy nagrane w systemie wielokanałowym? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

@Khedron wiesz co mnie najbardziej bawi ? Takie tryby DSP jak poniżej ,no chyba że kupujesz płyty wyłącznie z koncertów z sal : Wiedeńskiej , Monachium , Amsterdamie lub wyłącznie z kościoła we Freiburgu. Ręka do góry osoby słuchające koncertów z tegoż kościoła ! Czy to nie nabijanie klientów w butelkę ? :)

Koncert Noworoczny hall in vienna jak znalazł , raz do roku ale jednak jest możliwość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ludzie psioczą na Denon'a w wielu przypadkach, a ja nie wiem czemu.

Ja posiadam Ampli denona stereo sprzed 35 lat, model DRA 75VR kupiony od mojego przyjaciela 4 lata temu i dokupiłem resztę klocków z serii do niego. Co prawda nie słuchałem wielu wzmacniaczy na moich kolumnach, ale brzmi to wszystko świetnie na kablach melodika. Żadnych szumów słyszalnych, żadnych przydźwięków. Teraz postanowiłem dokupić najwyższy model z tamtej serii DRA 95 bo ma więcej mocy i strasznie ciekaw jestem czy jakaś różnica w brzmieniu będzie także. 

Gratuluję autorowi wątku zadowolenia ze swojegoo ampli. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...