Skocz do zawartości

Klipsch RP 600 M v RP 8000


bisti30

Recommended Posts

7 minut temu, bisti30 napisał:

Jakaś propozycja?

Zależy od Twojego budżetu.

Nie słuchaj żadnych subiektywnych, kwiecistych opisów brzmienia czy ludzi, którzy mówią, że "te głośniki są dobre do filmów/jazzu/rocka", bo to bezsensowne podejście. Nie ważne, czy słuchasz Niemena, czy Behemotha, bo koniec końców jedno i drugie to po prostu muzyka i chcesz mieć sprzęt, który ją możliwie najlepiej odtworzy. Pytanie raczej, jaki dźwięk lubisz i ile basu potrzebujesz.

W podobnym budżecie co Klipsch RP 600 M masz Polk Reserve r200 - nieporównywalnie lepszy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karaluch napisał:

Zależy od Twojego budżetu.

Nie słuchaj żadnych subiektywnych, kwiecistych opisów brzmienia czy ludzi, którzy mówią, że "te głośniki są dobre do filmów/jazzu/rocka", bo to bezsensowne podejście. Nie ważne, czy słuchasz Niemena, czy Behemotha, bo koniec końców jedno i drugie to po prostu muzyka i chcesz mieć sprzęt, który ją możliwie najlepiej odtworzy. Pytanie raczej, jaki dźwięk lubisz i ile basu potrzebujesz.

W podobnym budżecie co Klipsch RP 600 M masz Polk Reserve r200 - nieporównywalnie lepszy sprzęt.

Jeżeli chodzi o budżet to do skompletowania front plus centralka i sub to oki=. 8 tys. Jak bym sprzedał rp 402 s to byl by budżet 12 tys. Chciał bym zestaw 7.1 z możliwością rozbudowy do 7.1.4.  I teraz pytanie czy kompletować do końca klipsch czy isc w nowy calkiem inny zestaaw .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża po weekendzie na pewno coś Ci zaproponuje, a każda racjonalna odpowiedź zakończy się zaproszeniem na odsłuch by porównać różne typy grania i najlepiej tak zrób zamiast kupować w ciemno. I nie daj sobie wmawiać że coś jest be, a inne cacy. Posłuchaj sam i podejmij subiektywną decyzję bo to Ty będziesz tego słuchał w domu a nie jakiś anonimowy karaluch. Dla mnie Klipsch był i jest optymalny, o ile to seria RP. Może być tak, że coś innego Cię zauroczy, więc nie ograniczaj się w wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bisti30 napisał:

Jeżeli chodzi o budżet to do skompletowania front plus centralka i sub to oki=. 8 tys. Jak bym sprzedał rp 402 s to byl by budżet 12 tys. Chciał bym zestaw 7.1 z możliwością rozbudowy do 7.1.4.  I teraz pytanie czy kompletować do końca klipsch czy isc w nowy calkiem inny zestaaw

No na to pytanie raczej Ci jednoznacznie nie odpowiemy, ale

21 godzin temu, bisti30 napisał:

Odnośnie mojego zestawu to posiadam Rotel RB O3- jako końcówka mocy do której były podłączone glośniki frontowe. Końcówka Rotela zostala przerobiona przez Pana Adama na audiofilską.  Mam Marantza SR 7010.

Sprzedałem całą serię reference ( fronty 820 f, centralke 34 c, atmos 41SA, 51 M). Zostawilem sobie bipole rp 402 s.

Miałeś Klipsch-a i wiesz jak grają (chodzi mi o sposób grania), R820F to niższa seria niż RP8000 (gabarytem paczki podobne) i na pewno grają nieco inaczej, najlepszą metodą byłoby odsłuchać RP8000, będziesz miał porównanie. W końcu był chyba jakiś powód sprzedaży, a może z R820 miałeś podobny problem jak @Butler z RP8000 w małym pomieszczeniu? i warto by spróbować RP6000. Ale jeżeli nie do końca pasuje Ci "granie" Klipsch-a (bo tego na razie nie wiemy) wtedy idź w coś innego. W co to musisz sobie (czy na forum) odpowiedzieć na podstawie co nie pasuje Ci u Klipsch-a. Wtedy ktoś może zaproponuje coś o innym dźwięku, bliższym Twoim wymaganiom. A dalej to już tylko odsłuch, najlepiej u siebie w domu, to jest jedyna słuszna metoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek72 napisał:

No na to pytanie raczej Ci jednoznacznie nie odpowiemy, ale

Miałeś Klipsch-a i wiesz jak grają (chodzi mi o sposób grania), R820F to niższa seria niż RP8000 (gabarytem paczki podobne) i na pewno grają nieco inaczej, najlepszą metodą byłoby odsłuchać RP8000, będziesz miał porównanie. W końcu był chyba jakiś powód sprzedaży, a może z R820 miałeś podobny problem jak @Butler z RP8000 w małym pomieszczeniu? i warto by spróbować RP6000. Ale jeżeli nie do końca pasuje Ci "granie" Klipsch-a (bo tego na razie nie wiemy) wtedy idź w coś innego. W co to musisz sobie (czy na forum) odpowiedzieć na podstawie co nie pasuje Ci u Klipsch-a. Wtedy ktoś może zaproponuje coś o innym dźwięku, bliższym Twoim wymaganiom. A dalej to już tylko odsłuch, najlepiej u siebie w domu, to jest jedyna słuszna metoda.

Planuje złożyć taki zestaw - Klipsch 600m ( ewentualnie 8000)plus 2x Klipsch R-12SW Subwoofer, centralka 600 c i 4x rp 402 s. Ktoś użytkuje Klipsch R-12SW Subwoofer ? Jakieś opinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdefiniować bliżej co znaczy natłok? Potykałeś się o te głośniki? Wizualnie Ci się to nie podobało? Dźwiękowo był problem z "natłokiem"?

9 godzin temu, bisti30 napisał:

centralka 600 c

Nie bierz go. Lepiej grają RP-404C lub większy RP-504C

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Butler napisał:

Możesz zdefiniować bliżej co znaczy natłok? Potykałeś się o te głośniki? Wizualnie Ci się to nie podobało? Dźwiękowo był problem z "natłokiem"?

Nie bierz go. Lepiej grają RP-404C lub większy RP-504C

Mam teraz 34 c i chce przejść na serię rp w układzie 7.2 a w przyszlości 7.2.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maciek72 napisał:

Centralny nie jest z tej serii  , reszty nie znam .

Do Twoich m2 wystarczy RP 620 , centralny 504  i najlepiej 2 X sub :)

Ja mam zestaw jak wyżej. Zostawic chcialem tylko 4 x RP 402 S i dokupic do tego Klipsch 600m ( ewentualnie 8000)plus 2x Klipsch R-12SW Subwoofer, centralka 600 c lub 404 c ( 504 c mi nie wejdzie)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...