Skocz do zawartości

Końcówka czy osobny system stereo?


janist

Recommended Posts

Witam,

Obecnie używam KD 5.1 gdzie kolumny na froncie to B&W DM603s3 a amplituner to Marantz SR5014. W stereo gra to ładnie jednak wiem, że może być lepiej. Natomiast nie jestem pewien jak to sensownie rozbudować i mam też pewne wątpliwości. Opcje widzę takie:

1.      Oddzielny system stereo czyli DAC, wzmacniacz stereo i przełącznik wzmacniaczy. Wadą tego rozwiązania jest koszt oraz brak możliwości podłączenia suba a jednak wolałbym w stereo też mieć subwoofer.

2.      Końcówka mocy podpięta pod amplituner. Myślę albo o używanie za ok. 1200 zł albo o np. nowym Atollu MA100. Ale tu mam wątpliwości. Po 1, czy zagra to lepiej skoro przedwzmacniaczem jest amplituner i czy on nie określi brzmienia? 2. Wybór końcówek mocy za 1200 jest dość ograniczony, mało też jest wzmacniaczy z wejściem bezpośrednio na końcówkę mocy. A jeśli podłączy się z pre out amplitunera na zwykłe wejście wzmacniacza stereo (czyli, jak mi się wydaje, przez 2 przedwzmacniacze)  to nie będzie jakiejś tragedii?

Jak to widzicie?

I czy to temat na stereo czy na KD? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, janist napisał:

   Oddzielny system stereo czyli DAC, wzmacniacz stereo i przełącznik wzmacniaczy. Wadą tego rozwiązania jest koszt oraz brak możliwości podłączenia suba a jednak wolałbym w stereo też mieć subwoofer.

Piszesz o DAC-u , mam więc mam pytanie co jest źródłem ?

Na Boga , po cholerę Ci przy tych podłogówkach subwoofer , jak nie masz do nagłośnienia 300 m2 to daj spokój. I jeszcze jedno , rozumiem , że masz suba w KD , nie każdy subwoofer sprawdzi się w stereo , a te co jakoś się sprawdzają to spory koszt , więc patrz punkt pierwszy , nie widzę sensu.

15 minut temu, janist napisał:

Ale tu mam wątpliwości. Po 1, czy zagra to lepiej skoro przedwzmacniaczem jest amplituner i czy on nie określi brzmienia?

Nie zagra , kolumny dostaną więcej prądu , ale sygnatura sygnału będzie identyczna jak masz obecnie z racji pre amplitunera KD.

Jak nie chcesz się bawić w półśrodki które z czasem okazują się zbędnym kosztem , rozdziel systemy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Piszesz o DAC-u , mam więc mam pytanie co jest źródłem ?

Na Boga , po cholerę Ci przy tych podłogówkach subwoofer , jak nie masz do nagłośnienia 300 m2 to daj spokój. I jeszcze jedno , rozumiem , że masz suba w KD , nie każdy subwoofer sprawdzi się w stereo , a te co jakoś się sprawdzają to spory koszt , więc patrz punkt pierwszy , nie widzę sensu.

Nie zagra , kolumny dostaną więcej prądu , ale sygnatura sygnału będzie identyczna jak masz obecnie z racji pre amplitunera KD.

Jak nie chcesz się bawić w półśrodki które z czasem okazują się zbędnym kosztem , rozdziel systemy. 

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Jeszcze nie wiem co będzie źródłem ale na pewno cyfrowe. Może na początek jeżynka a może jakiś streamer a może coś integrujące wszystko. Jestem nastawiony na to, żeby przez jakiś czas zmieniać dość często zaczynając od używanych wzmacniaczy i powoli dojść do czegoś fajnego. Na razie musze sie zdecydować na koncept. No i to co napisałeś chyba do mnie przemawia. Bardziej skomplikowane i taniej nie będzie ale liczy się końcowy efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, janist napisał:

Jestem nastawiony na to, żeby przez jakiś czas zmieniać dość często zaczynając od używanych wzmacniaczy i powoli dojść do czegoś fajnego

To bardzo słuszna droga , moja rada jest taka by bazować na najwyższych modelach wzmacniaczy w danym budżecie.

36 minut temu, janist napisał:

No i to co napisałeś chyba do mnie przemawia. Bardziej skomplikowane i taniej nie będzie ale liczy się końcowy efekt. 

Czy będzie drożej to zależy od Ciebie , mógłbyś kupić końcówkę mocy podłączyć do amp. KD ale .... no właśnie , postęp to żaden i doświadczenie marne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...