Skocz do zawartości

Czas na duże stereo - na co zamienić Denona M37? [używany wzmacniacz do 1500 zł]


Janusz82

Recommended Posts

Po wielu miesiącach obserwacji, czytania forum zdecydowałem się założyć nań konto, dlatego zanim wystąpię z pytaniem etykieta zaleca mi przywitanie - dzień dobry wieczór, Państwu! 

Przybywam z pytaniem, które starałem się streścić w tytule tego tematu. Jak można wnioskować, jeszcze do niedawna byłem w miarę szczęśliwym posiadaczem malutkiej wiezyczki, Denona M37. Po lekturze m.in. tegoż forum, zmieniłem jego najsłabszą część czyli kolumny na polecane Magnaty 673. Ów zestaw, czyli elektronika malutkiego Denka i Magnaty cieszyły me ucho do dnia, gdy Denon postanowił odmówić posłuszeństwa. Nie włączył się. Zaniosłem go do znajomego elektryka, który sprawiając mi skąd inąd niemałą radość odrzekł, że czas zmienić sprzęt.

Z zamiarem tym nosiłem się już od jakiegoś czasu. Awaria Denona jedynie przyśpieszyła decyzję o zakupie nowych „zabawek". Szczególnie, że od małżonki otrzymałem pod choinkę gramofon Audio Technica AT-LP120X. 

Czego więc szukam? Wzmacniacza i odtwarzacza CD. Na cel ten pragnę przeznaczyć nie więcej niż 1 500-2 000 zł. Budżet ów, w czasach szybujących cen, skazuje mnie bym wzrok swój skierował na rzeczy używane. Po researchu znanego portalu aukcyjnego udało mi się wytypować kilka wzmacniaczy (je uważam, za serce zestawu grającego) dostępnych w moim budżecie, a jednocześnie możliwych do kupienia w miejscu, w którym mieszkam. A są to:

- Denon PMA-720AE,

- Pioneer A-30.

Są to dwa wzmacniacze, które są w miarę nowe, ładnie wyglądają (wymóg małżonki), można do nich dobrać CD i cenowo nie „zabijają". Nie znaczy to jednak, że muszę się na nie zamykać. Jestem cierpliwy (do czasu…) i  po otrzymaniu sugestii będę śledzić portale aukcyjne wpisując konkretne kombinacje liter i cyferek. Nie wiem jednak, jakimi modelami powinienem się zainteresować.

Od razu uprzedzam - nie polecajcie mi proszę Toppinga czy innych chińskich wynalazków. Zawsze marzyłem o dużym, ciężkim „wzmacholu" i takiego też szukam. Najlepiej srebrnego.

Kłaniam się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jesli szukasz wzmacniacza uzywanwego to nie ma znaczenia czy on będzie trochę używany czy bardziej.

Po prostu kup coś lepszego od 720 czy A30

W moim odczuciu na przykład Denona PMA 1500R, jeszcze starszy PMA1060 ale też Marantz PM 80 czy starsze Harmany jak HK 680.

CD może od Marantza? Teac, albo pioneer. Co uda się znaleśc sprawnego w reszcie kwoty.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...