Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo


Pawel Laszenko

Recommended Posts

Rozumiem że wzmacniacz też zmieniasz?

Jak jest U Ciebie z akustyką?

Z tych kolumn osobiście dla siebie wybral bym KEF Q 950 albo Fyne F 502. Ale to moje indywidualne preferencje jak napisali koledzy wyżej.

Gusta na pewno mamy inne, moga byc zbliżone. Akustykę na 100% mamy inną.

Dlatego moim zdaniem kolumny powinieneś wypożyczyć do domu i sprawdzić.

Dajemy taką możliwość.

Najpierw jak wybierzesz kolumny to wtedy poradzimy także z wzmacniaczem. Jaki budżet na niego?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawel Laszenko napisał:

Tak wiem że warto się wybrać na odsłuch.

Ale chciałem zaczerpnąć jakiś informacji.

Nie wspominałeś nic o twoich preferencjach muzycznych czy jakiego dźwięku szukasz. Lepsze gorsze co osoba to opinia najlepiej przetestować w domu przy własnej akustyce żeby później nie było zdziwienia że zagrały inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Rozumiem że wzmacniacz też zmieniasz?

Jak jest U Ciebie z akustyką?

Z tych kolumn osobiście dla siebie wybral bym KEF Q 950 albo Fyne F 502. Ale to moje indywidualne preferencje jak napisali koledzy wyżej.

Gusta na pewno mamy inne, moga byc zbliżone. Akustykę na 100% mamy inną.

Dlatego moim zdaniem kolumny powinieneś wypożyczyć do domu i sprawdzić.

Dajemy taką możliwość.

Najpierw jak wybierzesz kolumny to wtedy poradzimy także z wzmacniaczem. Jaki budżet na niego?

Piotr

 

Pomieszczenie do salon z kuchnią 40m2.

Miejsce odsłuchu to 3m od kanapy wzmacniacz na razie by został ten co mam czyli nad 326

 

IMG20211213132044.jpg

6 godzin temu, rms.pl napisał:

Nie wiadomo też jakiej wielkości pomieszczenie odsłuchowe, a to też ma duże znaczenie do doboru kolumn.

40m2 

Odsłuch z 3 m od kanapy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zmieniłbym Nada na coś lepiej grającego. Tu poszedł bym w hybrydę, albo lamę, albo zestaw dzielony typu preamp lampowy i końcówka mocy tranzystorowa, by wyciągnąć z tych kolumn to co najlepsze. Zauważ, że gdyby doliczyć marże dystrybucji to za te kolumny musiałbyś zapłać od 4 do 6k. W tym wypadku cena zakupu nie do końca jest wyznacznikiem.

Napisz jakiego dźwięku oczekujesz i jaki masz maksymalny budżet. Oraz czy wymieniasz wzmacniacz, czy jednak kolumny.

Pozdrawiam.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2022 o 18:26, Piotrekk napisał:

Powodzenia w szukaniu. Ale, czy kolega nie sądzi, że ew. Czerń nie pasuje do ładnego, jasnego wnętrza?? Pozdrawiamsz

Dzięki za odp. Rozumiem że według Ciebie kolumny są dobre i z lepszym wzmacniaczem zagrają podobnym charakterem jak pozostałe wyżej wymienione kolumny.

A poszukać jakiegoś lepszego wzmacniacza do i8.

I z czym osobiście byś je podłączył

Edytowano przez Pawel Laszenko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Laszenko

Witam. Zapytałem tylko kolegę, czy nie rozglądał się za jaśniejszymi (z koloru) kolumnami 😳😉 mi by czarny kolidował z jasnym wnętrzem, bez złośliwości oczywiście. 

W kwestii audio i doboru powyżej 500 zł nie śmiem się wypowiedzieć. To nie na mój budżet i słuch.

 

Powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam

Edytowano przez Piotrekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel Laszenko napisał:

Dzięki za odp. Rozumiem że według Ciebie kolumny są dobre i z lepszym wzmacniaczem zagrają podobnym charakterem jak pozostałe wyżej wymienione kolumny.

A w jakim kierunku grania chcesz iść, czego w odtwarzanym dźwięki brakuje i co byś chciał poprawić. Obecne Twoje kolumny mają podkreślone skraje pasma, średnica cofnięta. Jak ten styl grania Ci pasuje, a chcesz osiągnąć lepszą jakość dźwięku, to tak jak koledzy radzili, warto pomyśleć lepiej o nowym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel Laszenko napisał:

A czy Emotiva TA 100 warta jest zakupu czy szukać używanego nad 356.

Zmiana z 326 na 356, powinna dociążyć dół, lepiej budowana scena dźwiękowa, trochę łagodniejsza góra. Ze wzmacniaczy grających ciepła, nie eksponujących góry polecam sprawdzenia Musical Fidelity M2si lub Magnat MR 780. Zapraszam do naszego salonu na odsłuch i porównanie, na miejscu mamy też kolumny Klipsch, podobne do Twoich z wyglądu i grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...