Skocz do zawartości

DAC do telewizora TCL 43P615


Piotrekk

Recommended Posts

Witam serdecznie. Uprzejmie proszę o poradę.

Telewizor: TCL43P615

Głośniki: Edifier R1600TIII

Obecny DAC: Novaza Tech 011

Chciałbym dowiedzieć się, czy:

1. Warto zamienić ten DAC na FIIO D03 TAISHAN?

2. Czy wypadałoby dokupić lepszego optyka, niż taki, które standardowo dają w zestawie?

3. Czy warto dokupić ciut lepsze kable RCA, niż standardowe, które dali do głośników?

4. Czy telewizor puszcza dźwięk przez "siebie" i dopiero na DAC przez optyka, czy chip audio w telewizorze jest pomijany i od razu optyk puszcza je na urządzenie.

Chodzi też o to, że mam Mi Boxa, chyba model S i puszczając przez Jacka (bez żadnych DAC) odnoszę wrażenie, że muzyka (głównie rock itp) brzmiała dużo lepiej... Stąd moje pytania.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotrekk napisał:

Warto zamienić ten DAC na FIIO D03 TAISHAN?

Fioo ma niskie napięcie wyjściowe, szału nie będzie. 

Ja mam Tcla tylko jakiś inny model i na optyku do RME Adi u mnie jest zaskakująco dobra jakość dźwięku. 

Polecę Ci Topping E30 albo smsl 10mk2 , grają zaskakująco dobrze jak na cenę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi się o to że nie jestem audiofilem i wszystko co zagra jak dokanałowe Meee  jest ok. Wiele barachala za wudzdane ceny tj coś warte 100 Zeta za 1k już przerobiłem 🙂 ok nie zamierzam zamieniać tych głośników. Rozchodzi się o to, jaki dac. Bo obecny za40 Zeta z przesyłką, robi gorzej, niż jakaś stara karta USB z mi box s... 

 

Edytowano przez Piotrekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Kiedyś wymienisz kolumny, (głośnik to element kolumny). A dac zostanie. Za 250 zł to bezsens. Zwiększ budżet. Myślę, że od 300-350 zł można już coś szukać wśród używanych.

Weź ten. Przy odsprzedaży nie stracisz. Napisz że masz budżet 250 zł i zapytaj czy może Ci zrobić lepszą cenę.

https://m.olx.pl/d/oferta/dac-przetwornik-analogowy-nostromo-3-CID99-IDIjPT2.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi przyjdą kabelki Prolinka obadam sobie Tashiana. (Zawsze mogę zwrócić)

 

Mam pytanko odnośnie kabla optycznego firmy Choseal, jaki otrzymałem do DACa. Jakiś chyba nietypowy, bo nie znalazłem na szybkiego w necie. Ile wart cenowo, no nie sądzę, żeby dodawali za 30 Zeta kabel do zestawu, a tylko taki podobny na szybko znalazłem.

 

https://ibb.co/zNXQZP0 (ten z zestawu)

Edytowano przez Piotrekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...