Skocz do zawartości

Potrzebna pomóc przy doborze wzmacniacza


emil barcelona

Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem głośników Magnat Quantum 673 i wzmacniacza technics SU-V560 obecnie zestaw podłączony jest do telewizora poprzez gniazdo słuchawkowe w TV i cinche w wzmacniaczu. Telewizor ma gniazdo optical i dla poprawy jakości dźwięku chciałbym poprzez niego podlaczyc zestaw. Mam pytanie czy lepiej dokupić Cambridge audio dacmagic 100 czy sprzedać wzmacniacz i w jego miejsce kupic SMSL Q5 pro?chodzi mi oczywiście o jakosc dzwieku.Jestem całkowicie ciemny w tej dziedzinie i będę bardzo wdzięczny za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Magnaty 723 (bardzo podobna konstrukcja), ale pomysł z zakupem Q5 Pro będzie zdecydowanie dobrym pomysłem. Inna sprawa, że na początek, jeśli jednak wolałbyś DACa, to może lepiej (bo taniej) wybrać D03K Taishan? TV nigdy nie będzie dobrym pomysłem na źródło. Jeśli za jego pomocą słuchasz platform streamingowych, pomyśl chociażby o ChromeCast Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się rozbija o budżet. Tishan to bardzo słaby dac. CA dac magic 100, też taki sobie. Miałem, przereklamowany. Zabawa zaczyna się od minimum 1000 zł za nowego Daca. Celowałbym np. używany Nostromo Wolf 1, Wolf 2. Ceny od 300 - 450 zł w zależności od generacji daca. Sam używam Nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona z dedykowanym zasilaczem. Taki zestaw polecam. 

Możesz szukać wzmacniacza typu Luxman LV-113, LV-117. Bardzo dobre wzmacniacze z przyzwoitymi dacami. LV-117 lepszy dac, bardzo wydajny prądowo, sporo mocniejszy od 113, brak przedwzmacniacza gramofonowego. Ale cena od około 2000 zł. LV-113 ceny od 1000 zł w górę. 

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 1Ender napisał:

Wszystko się rozbija o budżet. Tishan to bardzo słaby dac. CA dac magic 100, też taki sobie. Miałem, przereklamowany. Zabawa zaczyna się od minimum 1000 zł za nowego Daca. Celowałbym np. używany Nostromo Wolf 1, Wolf 2. Ceny od 300 - 450 zł w zależności od generacji daca. Sam używam Nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona z dedykowanym zasilaczem. Taki zestaw polecam. 

Możesz szukać wzmacniacza typu Luxman LV-113, LV-117. Bardzo dobre wzmacniacze z przyzwoitymi dacami. LV-117 lepszy dac, bardzo wydajny prądowo, sporo mocniejszy od 113, brak przedwzmacniacza gramofonowego. Ale cena od około 2000 zł. LV-113 ceny od 1000 zł w górę. 

Pozdrawiam

Teraz trochę poczytam o tym sprzęcie. Dziękuję Kolego za pomoc 

Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bądź wskazówki proszę pisać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...