Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe SLIM


Arturito

Recommended Posts

Cześć,

Panowie, prośba o pomoc. Szukam używanych kolumn podłogowych, do mojego nowego zestawu audio, wg poniższych założeń:

- przeznaczone do pokoju 10 m2 wiec bardzo niewielkiego, 

- będą grać pod Pioneerem z serii Blue Line i gramofonem jako źródło,

- nieduże, tj. przede wszystkim wąskie (mało miejsca po bokach kanapy) i również nie za wysokie (do max 90 cm),

- w kolorze czarnym, najchętniej matowym.

- w budżecie do 1500 zł za parę.

Muzyka jakiej słucham to głównie elektronika, rock, pop czyli raczej standard bez skrajności (żaden trance czy dnb, ani tez jazz).


Podpowiecie, co może się wpasować w te wytyczne? Z góry dziękuje, pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu, w takim ustawieniu nie ma prawa zagrać. Musisz pomyśleć o zmianie umiejscowienia kolumn. Przeczytaj artykuł z linku. Sam do tego dojdziesz jak prawidłowo ustawić kolumny. Ja widzę tu przynajmniej kilka opcji zmian.

Pozdrawiam

http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za lekturę, przeczytałem ale nie wyciągnąłem z tego specjalnie nowych wniosków. Układ który zaproponowałem jest zbliżony do tego, który autor prezentuje na 1 stronie.

Ewentualna zmiana którą wywnioskowałem, mogłaby dotyczyć ustawienia lewej kolumny bliżej szafy (ale wtedy mam kolizję przy jej otwieraniu) oraz skierowania frontu kolumn nieco do środka (1 załącznik):

 1463307461_PokjdopracyA.thumb.png.405479b404d864b89731f39555bfed86.png

 

Druga opcja, która rozważałem to umieszczenie na biurku lub ścianie nad biurkiem monitorów, ale wtedy siedzę 0,5m od głośników co wydało mi się złym pomysłem, bo ten dźwięk będzie mi po prostu przeszkadzać. A dodatkowo (jeśli nie podwieszę monitorów) stracę sporo miejsca do swobodnej pracy na biurku):

2036729352_PokjdopracyB.thumb.png.00f8223ea0da10a3a71f87b017a580f4.png

 

To mój pokój do pracy i w 90% będę słuchał muzyki siedząc na fotelu przy biurku, a nie na kanapie (jeśli tego nie zaznaczyłem a to istotne). Podpowiesz proszę, jakie inne opcje Ty widzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej drugiej opcji kup sobie monitory aktywne bliskiego pola.

Przy opcji pierwszej że obracasz się kiedy słuchasz to ELAC Uni Fi oni maja linie SLIM.

Ewentualnie Monitor audio Radius? Ale nie wyobrażam sobie że to gra bez suba.

Masz za duże oczekiwania w stosunku do budżetu.

Chyba że klasyczne monitory to ELAC B5.2 albo B6.2

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,

Dziękuje za odpowiedz. O Radiusach myślałem, choć nie do końca rozumiem czemu wg Ciebie niezbędny jest dodatkowo sub? Te ELAC tez bardzo mi się podobają. Choć jedne i drugie mają bass reflex z tylu, a myślałem ze ze względu na bliskość ściany powinnienem szukać takich z tą opcją od frontu?

Oczekiwań wbrew pozorom nie mam dużych, poza designem i rozmiarem. Nie oczekuje jakiejś super jakości czy mocy, bo to drugi zestaw w domu, tylko do obsługi gramofonu.

Myślałem również o opcji monitorów na podstawkach np. KEFach Q350, bo to rozwiązanie bliższe możliwości budżetowych. Co o tym myślicie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...