Skocz do zawartości

Wzmacniacz do KEF R7


K-roll

Recommended Posts

Witam,

Szukam wzmacniacza (ew. ampli ze streamerem), który napędzi moje R7. Obecnie mam końcówkę mocy na module Hypex Ncore NC252MP i Toppinga D90se.

Kolumny kupiłem z myślą o szczegółowości, rozdzielczości,  scenie, stereofonii i w tym układzie mi tego brakuje w wielu nagraniach.

Ogólnie wiele utworów brzmi kiepsko, a te, które są jak mi się wydaje są lepiej nagrane nie mają sceny, stereofonii, głębi i rozdzielczości. Właśnie: brak głębi i rozdzielczości, krystaliczności jest najbardziej odczuwalny. Jedyne czego nie brakuje to bas, w dobrych nagraniach potrafią zejść nisko, bas jest obszerny, ale wszystkiego innego mi brakuje.

Paradoksalnie najlepiej brzmią na nim filmy przez optyka, dźwięk potrafi być wtedy rozległy i zaskoczyć przestrzenią. Ale w muzyce jest płytko.

Słucham różniastej muzyki głównie chillout, jazz, elektronika, ale też rock i pop.

Budżet to około 10k zł i odsłuch w domu to must have. Zastanawiam się nad Arcamem SA30, Heglem H95 i NAD M10 V2. Kolega na forum poleca te kolumny z Roksanem K3 i lampowcem Luxmanem LX360.

Nie powiem, lampa bardzo mnie interesuje,  tylko LX360 jest trudne do zdobycia, a co dopiero do odsłuchu.

Co polecicie drodzy forumowicze?

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K-roll napisał:

brak głębi i rozdzielczości, krystaliczności jest najbardziej odczuwalny.

Czy jesteś przygotowany na zmierzenie się z myślą, że wymiana elektroniki nie rozwiąże Twoich problemów? R7 nie słuchałem, ale znam dobrze charakter R3. Jeśli brzmienie KEF-a na tyle Ci nie leży, co napisałeś, to musisz zmienić kolumny. 10 000+ to wystarczający budżet, by szukać czegoś lepiej wpasowującego się w Twój gust. Przeznacz tę kwotę na kolumny, zamiast na nową elektronikę. Ta którą masz, jest OK. Jak już koniecznie chcesz próbować poprawiać coś wzmacniaczem, to SA30 lub M10. Korekcja DL, którą mają wbudowaną, pewnie pozwoli Ci trochę dostosować brzmienie do Twoich preferencji. Jednak charakteru kolumn nie odmieni. Lepiej szukać takich bardziej pasujących.

Pytanie jeszcze, jak z akustyką?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kraft napisał:

Czy jesteś przygotowany na zmierzenie się z myślą, że wymiana elektroniki nie rozwiąże Twoich problemów? R7 nie słuchałem, ale znam dobrze charakter R3. Jeśli brzmienie KEF-a na tyle Ci nie leży, co napisałeś, to musisz zmienić kolumny. 10 000+ to wystarczający budżet, by szukać czegoś lepiej wpasowującego się w Twój gust. Przeznacz tę kwotę na kolumny, zamiast na nową elektronikę. Ta którą masz, jest OK. Jak już koniecznie chcesz próbować poprawiać coś wzmacniaczem, to SA30 lub M10. Korekcja DL, którą mają wbudowaną, pewnie pozwoli Ci trochę dostosować brzmienie do Twoich preferencji. Jednak charakteru kolumn nie odmieni. Lepiej szukać takich bardziej pasujących.

Pytanie jeszcze, jak z akustyką?

Akustyka: salon 39 m2, ok. 8x5 m,  z tym, że kolumny są ustawione 3 m od siebie na dłuższej ścianie i nie po jej środku ale na jednej jej polowie. Na ścianie za nimi cegła, po bokach i przed nimi welurowe zasłony, dojdzie jeszcze dywan. Pogłosów nie ma, do niedawna kolumny były ustawione do słuchacza pod kątem, ale parę dni temu wyprostowałem je prostopadle do ściany i wg mnie głębia się nieco polepszyła (o dziwo).

No nie wiem czy zmiana kolumn to jest to,  nie wiem co bardziej przezroczystego i zrównoważonego mógłbym nabyć 🙂

Ogólnie nie doświadczam sceny,  dźwięk jest albo z jednego, albo z drugiego głośnika lub po środku. Tyle w temacie stereofonii 🙂

2 minuty temu, K-roll napisał:

 

 

Edytowano przez K-roll
Coś popieprzyłem z edycją
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, K-roll napisał:

Ogólnie nie doświadczam sceny,  dźwięk jest albo z jednego, albo z drugiego głośnika lub po środku. Tyle w temacie stereofonii 🙂

A jak daleko masz odstawione kolumny od tylnej ściany? I ile miejsca od głowy do ściany za Tobą. Może wczesne odbicia tak Ci rujnują scenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? Słucham z miejsca z którego robione zdjęcie, po środku. Nie z boku 🙂 A kolumny skierowane na środek miejsca odsłuchu w jakiś sposób, ale brzmią gorzej. Ale jeszcze raz ustawie pod kątem.

Edit 2: teraz pod kątem jest znacznie lepiej niż wcześniej. Testuje dalej 🙂

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, najlepiej jest jak siądę bliżej,  a linia głośników przecina się za mną. Tylko w ten sposób siedzę 1,8 m od nich 🙂

Ale zmiana jest diametralna 🙂

Ogólnie dziękuję Wam, bo jest znacznie lepiej i teraz muszę poświęcić co najmniej kilka dni, jak nie tygodni żeby wszystko na nowo odkryć 🙂

Może obędzie się bez zmiany sprzętu, a poeksperymentuję z ustawieniami i akustyką 🙂

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kraft napisał:

U mnie najwięcej dały absorbery na ścianie za kolumnami. Zdaje się, że po bokach szafki masz na nie dobre miejsce.

Tak, miejsce jest. Czy masz na myśli mniej więcej takie jak poniżej na foto czy takie wystające i klockowate?

Screenshot_20220106-190107_Firefox.jpg

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba, to może być z taką płytą. Ale za kolumnami ona niewiele wskóra, więc taki bez płyty będzie tak samo dobry. Zwykły, albo w ozdobnej ramie.

Klockowate to dyfuzory. Za kolumnami się za bardzo nie sprawdzają. Za to dyfuzor mógłbyś dać za miejsce odsłuchu (wklej fotkę tylnej ściany, zobaczymy, czy warto).

ABSORBER-100x50-CZARNY-PANELE-AKUSTYCZNE-PIANKA.thumb.jpg.6d38849ee7f117b10e98eecfa0816d5d.jpgGrand-cherry4.thumb.jpg.9bbb5696426495d8c1c8e79aa0bbec8a.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, K-roll napisał:

Kolumny kupiłem z myślą o szczegółowości, rozdzielczości,  scenie, stereofonii i w tym układzie mi tego brakuje w wielu nagraniach.

Nie wiem czy poprawisz to wzmacniaczem.

21 godzin temu, K-roll napisał:

Budżet to około 10k zł i odsłuch w domu to must have. Zastanawiam się nad Arcamem SA30, Heglem H95 i NAD M10 V2. Kolega na forum poleca te kolumny z Roksanem K3 i lampowcem Luxmanem LX360.

Hegel, Roksan ale Caspian M2 nie K3 albo Moon

To sprawdź w pierwszej kolejności.

Zabawa z akustyka cały czas. Testowanie zmiany przy każdym innym wzmacniaczu.

Zapraszam to Ci wypożyczę jakieś klocki do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...