Skocz do zawartości

Brak dynamiki dźwięku Denon x2700h + TAGA HARMONY 806


mj9111

Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem zestawy 5.1 zbudowanego na Denonie x2700h oraz zestawie 5.1 TAGA 806.

Problem polega na tym, że nijak bym majstrował z ustawieniami to praktycznie brak basu, nawet gdy ustawiam głośno to ten mas jest stukający nijaki. Zestaw doposażyłem o sub REL 1003 i w filmach zestaw się sprzawdza jednak nie daje mi spokoju fakt, że bez suba ten zestaw po prostu gra płasko. Zastanawia mnie również fakt, że po wymaksowaniu wszelakich ustawień w denonie jeżeli chodzi o podbicie basów, przy dużej głośności ruch membran jest praktycznie niezauważalny, po dotknięciu czuć tylko wibracje i minimalne wysunięcie.  Nie zależy mi na niszczeniu okien ale nie wierze, że te kolumny grają tak płasko. Czy to wina, że to zestaw 5.1 i przy wzmacniaczu stereo byłaby inna bajka czy gdzie szukać jeszcze rozwiązań.

Dziękuje z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mj9111 napisał:

Witam,

Jestem posiadaczem zestawy 5.1 zbudowanego na Denonie x2700h oraz zestawie 5.1 TAGA 806.

Problem polega na tym, że nijak bym majstrował z ustawieniami to praktycznie brak basu, nawet gdy ustawiam głośno to ten mas jest stukający nijaki. Zestaw doposażyłem o sub REL 1003 i w filmach zestaw się sprzawdza jednak nie daje mi spokoju fakt, że bez suba ten zestaw po prostu gra płasko. Zastanawia mnie również fakt, że po wymaksowaniu wszelakich ustawień w denonie jeżeli chodzi o podbicie basów, przy dużej głośności ruch membran jest praktycznie niezauważalny, po dotknięciu czuć tylko wibracje i minimalne wysunięcie.  Nie zależy mi na niszczeniu okien ale nie wierze, że te kolumny grają tak płasko. Czy to wina, że to zestaw 5.1 i przy wzmacniaczu stereo byłaby inna bajka czy gdzie szukać jeszcze rozwiązań.

Dziękuje z góry za pomoc.

Sam czekam na x2700 więc jeszcze ciężko pomóc w oparciu o doświadczenie, ale może coś się uda zadając kilka pytań, bo trochę to dziwne skoro denon raczej właśnie powinien mieć bas. Robiłeś kalibrację z mikrofonem? Czy tak jest od samego początku? Zmienia się coś jak zmieniasz ustawienia? Te ledwo ruszające się membrany mnie zastanawiają. 

Edytowano przez gutozaur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak od początku. Oczywiście ustawienia zmieiają bas ale tak jak mówiłem, nawet wszystko wymaxowane i daje 70% mocy to one nadal tylko drżą. 2700h to przecież dość mocny amplituner...

BTW. Serio 2700h teraz ponad 5k kosztuje? Ja za swojego płaciłem 3000 w salonie denona rok temu...

Edytowano przez mj9111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mj9111 napisał:

Witam,

Jestem posiadaczem zestawy 5.1 zbudowanego na Denonie x2700h oraz zestawie 5.1 TAGA 806.

Problem polega na tym, że nijak bym majstrował z ustawieniami to praktycznie brak basu, nawet gdy ustawiam głośno to ten mas jest stukający nijaki. Zestaw doposażyłem o sub REL 1003 i w filmach zestaw się sprzawdza jednak nie daje mi spokoju fakt, że bez suba ten zestaw po prostu gra płasko. Zastanawia mnie również fakt, że po wymaksowaniu wszelakich ustawień w denonie jeżeli chodzi o podbicie basów, przy dużej głośności ruch membran jest praktycznie niezauważalny, po dotknięciu czuć tylko wibracje i minimalne wysunięcie.  Nie zależy mi na niszczeniu okien ale nie wierze, że te kolumny grają tak płasko. Czy to wina, że to zestaw 5.1 i przy wzmacniaczu stereo byłaby inna bajka czy gdzie szukać jeszcze rozwiązań.

Dziękuje z góry za pomoc.

Nie wiem czy używałeś mikrofonu do kalibracji( jak to napisał kolega gutozaur) ale jeśli tak to sprawdź jak są ustawione kolumny (czy nie są ustawione jako małe , jakie odcięcie w tym przypadku). A może spróbuj  zrobić kalibracje przy nieco innym ustawieniu kolumn (bardziej lub mniej skręcone do miejsca odsłuchu-nie wiem czy to pomoze ale można pokombinować).Poza tym , może to prozaiczne ale czy  nie masz włączonego trybu Direct?Lub wyłączony Audyssey? Ja mam AVR-X1500H i na brak basu nie narzekam (Tannoy M1). A wręcz przeciwnie.

15 minut temu, mj9111 napisał:

Jest tak od początku. Oczywiście ustawienia zmieiają bas ale tak jak mówiłem, nawet wszystko wymaxowane i daje 70% mocy to one nadal tylko drżą. 2700h to przecież dość mocny amplituner...

BTW. Serio 2700h teraz ponad 5k kosztuje? Ja za swojego płaciłem 3000 w salonie denona rok temu...

No może nie 5k (może taki przypadek się zdarzy jak jest dostępny od ręki) , ale ponad 4K z pewnością. Podstawowy AVR-X1700 ponad 3 tysiące kosztuje, efekty pandemii a ściślej mówiąc słabej dostępności elektroniki

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mj9111 napisał:

Zestaw doposażyłem o sub REL 1003 i w filmach zestaw się sprzawdza

I tak ma być , bo nie wiem czy się orientujesz , ale kupiłeś zestaw do KINA DOMOWEGO. Domyślam się , że cała reszta narzekań dotyczy stereo i znowu przypominam co masz w chałupie. Na pocieszenie powiem Ci , że mam flagowca sprzed paru lat Yamahy i też stereo jest do dupy :)

Do muzyki stereo wyłącz w ustawieniach suba / masz podłogówki ,więc jest w stereo zbędny/ , włącz tryb Direct , wyłączysz wszystkie sztuczne polepszacze i dopiero zobaczysz co wart jest Twój amplituner.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem konfigurować z mikrofonem oraz manualnie. Każda możliwa konfiguracja nie zmienia nic konkretnie. Słychać różnice jednak membrany to nadal tylko wibrują. Miałem wcześniej zestaw kina domowego 5.1 na ampli jakimś Panasonic i do tego Tonsol Voyager 250 i w stereo grało wybornie. A tonsile szalały na zawieszeniu jak trzeba. Tutaj wszystkie możliwe podbicie basów a membrany zaspane. Słyszałem kiedyś o możliwości kupienia do tego wzmacniacza stereo i podłączeniu wszystko w kupę, aby fronty były na osobnym a reszta na ampli. Czy to dobra droga? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mj9111 napisał:

Tak, próbowałem konfigurować z mikrofonem oraz manualnie. Każda możliwa konfiguracja nie zmienia nic konkretnie. Słychać różnice jednak membrany to nadal tylko wibrują. Miałem wcześniej zestaw kina domowego 5.1 na ampli jakimś Panasonic i do tego Tonsol Voyager 250 i w stereo grało wybornie. A tonsile szalały na zawieszeniu jak trzeba. Tutaj wszystkie możliwe podbicie basów a membrany zaspane. Słyszałem kiedyś o możliwości kupienia do tego wzmacniacza stereo i podłączeniu wszystko w kupę, aby fronty były na osobnym a reszta na ampli. Czy to dobra droga? 

A jeszcze co mi przychodzi do głowy to czy przewody są poprawnie zapięte? Plus do plusa itd oraz czy dobrze są zakręcone w kolumnach i amplitunerze? Słuchasz w trybie stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mj9111 napisał:

Połączenie aktualnie jest w bi-amp. Owszem wszystko jest solidnie spięte, polaryzacja również prawidłowa...

Robiłem odsłuchy w każdym możliwym trybie, również stereo

BI AMP ?? 🤔

zobacz link i sprawdź jeszcze raz

http://www.avstore.pl/baza-wiedzy/jak-dziala-bi-wire-i-bi-amp/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz odfiltrowane fronty na small albo na zwrotnicy. więc ile byś tam basu nie dodawał to nic nie zmienisz.

To kwestia ustawienia.

Jesli filmy graja ci dobrze i jesteś zadowolony to zapisz sobie to ustawienie.

Potem spróboj zmienić fronty na full band duże i zmienic ustawienia LFE + main.

Do tego zapewne ustawienia audyssey dynamic.

Sprawdzaj, testuj.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @mj9111, moim zdaniem problem tkwi w ustawieniach. Zgodzę się z tym co pisze @Khedron że Twoje głośniki nie są powiedzmy najwyższych lotów, ale z tego co opisujesz to raczej nie w nich tkwi problem. Miałem TAGA 606SE i o ile z Onkyo niskie tony były OK, to jak kupiłem Marantz-a wymieniłem je na lepsze, ze względu na niedostatki w zakresie niskich tonów, ale nie było to na pewno zjawisko jakie opisujesz.

Moja rada jest taka, po pierwsze na początek podłącz je normalnie (nie na BI-AMP, @Sqter83 tak w Denonie (Marantz) podłączasz Bi-Amp jedne przewody do końcówki frontów, drugie do końcówki głośników tylnych/górnych jeżeli korzystasz z układu 5.1 możesz zrobić takie podłączenie frontów, jeżeli korzystasz z 7.1 lub 5.1.2 już nie). Jeżeli pogubiłeś się w ustawieniach audio, może warto zrobić reset do ustawień fabrycznych i rozpocząć całą konfigurację od nowa.

Jeżeli masz wszystko prawidłowo podłączone odtwórz jakąś płytę z odtwarzacza CD najlepiej w trybie Direct i zobaczysz jak grają. Tryb Direct wyłączy wszystkie "polepszacze" i poda pełne pasmo na fronty. Jeżeli nie masz odtwarzacza CD tylko BD lub DVD to sprawdź w jego ustawieniach czy przypadkiem nie jest włączony jakiś "UP-MIX" który sztucznie dwukanałową ścieżkę stereo będzie miksował do "pseudo dolby".

Wejdź kolejno: Ustawienia>>Głośniki>>Konfig. głośników i sprawdź czy frontowe masz ustawione jako "Duże", jeżeli tak nie jest zmień na Duże

obraz.thumb.png.4d0af9bcad21279a81143f0c549ebf70.png

Następnie: Ustawienia>>Głośniki>>Odcięcie i sprawdź czy przy frontowych masz "Pełne pasmo", jeżeli nie ustaw na Pełne pasmo

obraz.thumb.png.6cdc6cb3a0a46033d82c3c53afcc1646.png

to są co prawda zrzuty sterowania przez przeglądarkę, możesz to również zrobić w Denonie jeżeli masz go skonfigurowany pod domowe Wi-Fi, ale menu w tym samym układzie jest wyświetlane na ekranie TV. Gdybyś chciał jednak wejść przez przeglądarkę to najpierw w menu głównym wejdź w sieć>>informacje i zapisz sobie adres IP, następnie ten adres wpisz w pasku adresu przeglądarki np. 192.168.x.x i powinieneś dostać się do menu.

W następnej kolejności, jeżeli "bas" odżyje we frontach, ale mimo wszystko będzie go dla Ciebie za mało możesz zrobić co napisał @S4Home, czyli włączyć opcję dublowania basu, czyli ustawienie "Tryb subwoofera" ustawisz LFE + Main, ale tutaj bas będzie już odtwarzany z frontów + subwoofer. Może to dać różne efekty, ale co kto lubi.

obraz.thumb.png.383123f60d0a8c77cffe6614fedb0b3c.png

Posprawdzaj i zobaczymy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim denonie opcją która najbardziej podbija bas w stereo jest dynamic eq na on

Jak chcesz sprawdzić swoje tagi to podłącz ampli pod kompa albo nawet telefon, ściągnij prosty equalizer i mocno podbij niskie częstotliwości (np 40 i 60 hz o 6db +dynamic eq on) zacznij od niskiej głośności i testuj.

Fronty na large, suba wyłącz (wyłącz w opcjach, nie z prądu :))) Jak teraz membrany nie będą się ruszać to chyba masz kable źle podpięte/nie dokręcone/ blaszki nie stykają czy cuś

 

 

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ,

a czy Kolega sprawdził czy Sub stoi we właściwym miejscu w stosunku do punktu odsłuchu ? Proszę postawić Suba tam gdzie  (na fotelu lub sofie) gdzie Kolega normalnie dokonuje odsłuchu i metoda " na kolanach"   przy podłodze sprawdzić gdzie ten Sub najlepiej brzmi. Jeżeli Kolega siedzi w "dziurze basowej " to nie ma znaczenia jaki Subwoofer będzie stal w tym pomieszczeniu .Ja podejrzewam ze Kolega wszystko zmienił  , ale nie pozycje Suba .W takim wypadku opłaca się Suba postawić na rolki i do odsłuchu stawiać go w pasujące miejsce.

Pozdrawiam i powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ustaw poziom sygnału na +12dB. Denon jest bardzo zapobiegawczy. W Onkyo kolumny mi grały tak że suba wywaliłem bo za dużo basu było. W denonie musiałem do 80%  vol podkręcać żeby mieć to samo. Po zmianie poziomu sygnału gra i buczy tak jak trzeba. to samo musisz ustawić jednorazowo na każde wejście. 
https://manuals.denon.com/AVRX2700H/EU/PL/GFNFSYyvbqibdw.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ustawienie poziomu sygnału źródła na max czyli +12dB nie jest najlepszym pomysłem, może doprowadzić do przesterowania przy dużych poziomach głośności wskutek czego może dojść do uszkodzenia sprzętu - wzmacniacz / kolumny. To ustawienie powinno być jak najbliżej zera, a służy głównie do wyrównania różnic poziomów między źródłami jeżeli takowe występują i np. zmieniając źródło mamy duży skok / różnicę głośności między źródłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...