Skocz do zawartości

Jaki amplituner stereo do klipach RP6000f


Lukasz85

Recommended Posts

40 minut temu, lysyrafal napisał:

Szukasz amplitunera, czy wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy też bierzesz pod uwagę?

Opisz jakie brzmienie lubisz, ponieważ można niektóre cechy kolumn podkreślić lub trochę poskromić?

Witam.

Bardziej chciałbym się skupić na amplitunerze stereo plus sub, z wejściami HDMI i innymi cyfrowymi dodatkami.

Co do dźwięku, teraz przy tym zestawieniu co mam, kolumny grają bardzo ciepło z mocnym dołem szczególnie to słychać jak się siedzi na sofie na przeciwko i nie ukrywam że mi się to podoba, góra też nie odstaje i jak trzeba to pokazuje pazur, ogólnie lubię mocny dół z górą które nie będzie odstawała.

Może to zabrzmi śmiesznie ale ciężko mi opisać preferencje, ponieważ wcześniej miałem zestaw głośników Wharfedale Diamond 10.4 przód i 10.1 tył i tam brakowało dołu, ale góra radziła sobie całkiem spoko, a tu przy tych Klipach zmiana o 360 stopni ogień nie ma nudy i jak zauważyliście miałem tylko dwa zestawy tak że ciężko mi opisać jaki dźwięk by mi pasował 

Muzyki słucham trance, pop,rap

39 minut temu, S4Home napisał:

Nie znajdziesz 8390

Nowego nie ma szans używany to chyba tylko po jakimś znajomym. 

Jeśli amplituner to do tych kolumn pasuje magnat mr780.

Jeśli wzmacniacz atoll in80.

Odtwarzacz sieciowy ieast, triangle czy malina. 

Piotr

Właśnie od jakiegoś czasu się rozglądam i zaowarzylem że są braki, a czy jest jakiś amplituner, porównywalny do Onkyo

45 minut temu, S4Home napisał:

Nie znajdziesz 8390

Nowego nie ma szans używany to chyba tylko po jakimś znajomym. 

Jeśli amplituner to do tych kolumn pasuje magnat mr780.

Jeśli wzmacniacz atoll in80.

Odtwarzacz sieciowy ieast, triangle czy malina. 

Piotr

Czy ten magnat ma wejście na sub?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukasz85 napisał:

Właśnie od jakiegoś czasu się rozglądam i zaowarzylem że są braki, a czy jest jakiś amplituner, porównywalny do Onkyo

Magnat

16 godzin temu, Lukasz85 napisał:

Czy ten magnat ma wejście na sub?

WYJSCIE. I nie ma.

16 godzin temu, Lukasz85 napisał:

Bardziej chciałbym się skupić na amplitunerze stereo plus sub, z wejściami HDMI i innymi cyfrowymi dodatkami.

Masz Denona DRA 800 albo Marantza 1200.

Ale oba nie są poziomu 8390 i MR 780

Denon gra wyjątkowo ciepło, z wycofaną góra i rozluźnionym dołem. Pasuje do konkretnych kolumn. Z kolei Marantz nad wyraz jasno, mocno w górze pasma, delikatnie na dole.

Przemyśl czy to HDMI jest dla Ciebie konieczne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, S4Home napisał:

Magnat

WYJSCIE. I nie ma.

Masz Denona DRA 800 albo Marantza 1200.

Ale oba nie są poziomu 8390 i MR 780

Denon gra wyjątkowo ciepło, z wycofaną góra i rozluźnionym dołem. Pasuje do konkretnych kolumn. Z kolei Marantz nad wyraz jasno, mocno w górze pasma, delikatnie na dole.

Przemyśl czy to HDMI jest dla Ciebie konieczne.

Piotr

HDMI to taka droga na skróty, przyzwyczaiłem się przy moim Onkyo, ale masz rację , tak naprawdę nie potrzebuje.

Bardzo mi się podoba Magnat, ale problem ze niema wyjścia na subwoofer, a ja nie zamierzam  się pozbyć mojego Klipsch, bo gra wyśmienicie i tłuściutko.

Wiedz gdzieś muszę znaleźć kompromis.

Co do Denona i Marantza troszkę boje się, że nie dadzą mi tego co oczekuje, wiem że dopóki nie odsłucham to nie będę wiedzial.

Znów do Onkyo mam sentyment bo nawet przy moim starym Onkyo Tx-sr608 te głośniki grają fajnie, ktoś się może zapytać to po co chcesz wymienić amplituner, poprostu wydaje mi się że czas na upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Początkowo na pewno sporo. Albo nie tyle sporo co rynkowo patrząc na konkurencję.

Ale jak to w magnacie. Cena z czasem spadnie a on będzie zyskiwał na popularności.

Piotr

Cały czas czytam i analizuje i chyba zdecyduje się poczekać na któryś z wybranych ampli Onkyo 8390 albo Magnat 750. Z Magnatem na pewno będę miał kilka pytań jeżeli chodzi o podłączenie, ale to dopiero jak już będzie dostępny.

A co myślicieo Onkyo 8250, bo trafiło mi się że mogę go wyrwać w dobrej cenie,ale używkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2022 o 18:42, Lukasz85 napisał:

Cały czas czytam i analizuje i chyba zdecyduje się poczekać na któryś z wybranych ampli Onkyo 8390 albo Magnat 750. Z Magnatem na pewno będę miał kilka pytań jeżeli chodzi o podłączenie, ale to dopiero jak już będzie dostępny.

A co myślicieo Onkyo 8250, bo trafiło mi się że mogę go wyrwać w dobrej cenie,ale używkę.

Na 8390 mozna bardzooo długo poczekać. Spodziewam się że Magnat będzie znacznie wcześniej.

8250 gra inaczej od amplitunera 608. Moim zdaniem ciekawiej. Zwłaszcza tez pod 6000F. Te amplitunery mają inną barwę.

Ale jednak polował bym na coś lepiej grającego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2022 o 06:27, S4Home napisał:

Na 8390 mozna bardzooo długo poczekać. Spodziewam się że Magnat będzie znacznie wcześniej.

8250 gra inaczej od amplitunera 608. Moim zdaniem ciekawiej. Zwłaszcza tez pod 6000F. Te amplitunery mają inną barwę.

Ale jednak polował bym na coś lepiej grającego.

Piotr

Witam. Właśnie zamówiłem Magnat Mr 750, mega się cieszę. Z Onkyo niby będą problemy i że niby nie będzie ta sama firma, a tak że, ze sprzęt nie będzie taki sam jak poprzednio, ale to akurat nie moja opinia, ale na pewno pomogła w wyborze.

Jakie kable głośnikowe moglibyście mi polecić.

Dzięki😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukasz85 napisał:

Witam. Właśnie zamówiłem Magnat Mr 750, mega się cieszę. Z Onkyo niby będą problemy i że niby nie będzie ta sama firma, a tak że, ze sprzęt nie będzie taki sam jak poprzednio, ale to akurat nie moja opinia, ale na pewno pomogła w wyborze.

Jakie kable głośnikowe moglibyście mi polecić.

Dzięki😉

Zmienił się właściciel firmy a nie firma.

Będą to te same produkty. Chyba że wprowadzą coś nowego. Co było zapowiedziane w amplitunerach AV.

Ale jak kontynuacja produkcji modeli istniejących to będzie to ten sam produkt. Tak to działa.

Kable QED albo Chord clearway.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2022 o 06:30, S4Home napisał:

Zmienił się właściciel firmy a nie firma.

Będą to te same produkty. Chyba że wprowadzą coś nowego. Co było zapowiedziane w amplitunerach AV.

Ale jak kontynuacja produkcji modeli istniejących to będzie to ten sam produkt. Tak to działa.

Kable QED albo Chord clearway.

Piotr

 

Dzwoniłem do kilku sklepów z zapytaniem o Onkyo, to albo w jednym powiedział mi gościu, ze niema i niewiadomo kiedy będą, a znów w kolejnych że to nie będzie to samo co było, tak czy siak brałem poprawkę na nich to co mowia, tu w UK, przynajmniej w tej czesci gdzie mieszkam jest mały wybór jak jedziesz do sklepów z audio, tylko i wyłącznie trzeba szukać w necie, No chyba że sami ci zamówią  skądś indziej. 

Pytanie jeszcze mam o wtyki banany.

Czy jest tylko jeden rozmiar? I jakie by pasowały?

Czy pozłacane, czy srebrne?

Czy bez, sam kabel?

Przymierzam się do zakupu Chord Shawline X z ich bananami i dlatego pytam.

Dzięki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 13.01.2022 o 19:55, Lukasz85 napisał:

Witam. Właśnie zamówiłem Magnat Mr 750, mega się cieszę. Z Onkyo niby będą problemy i że niby nie będzie ta sama firma, a tak że, ze sprzęt nie będzie taki sam jak poprzednio, ale to akurat nie moja opinia, ale na pewno pomogła w wyborze.

Jakie kable głośnikowe moglibyście mi polecić.

Dzięki😉

Jak się sprawuje mr750?

Czy brałeś też pod uwagę 780 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2022 o 19:47, JKacper napisał:

Jak się sprawuje mr750?

Czy brałeś też pod uwagę 780 ?

Witam. 

Jeszcze nie miałem okazji tak sprawdzić, bo trzy dni temu wrócił do mnie głośnik nowy po gwarancji na szczęście nowy. Czekam jak się wszystko wygrzeje, co zaowarzylem to że z dnia na dzień wszystko lepiej gra szczególnie dol.

Tylko że zaowarzylem jeden problem a mianowicie jak wyłączam Magnata to pojawia się dziwny dźwięk w głośnikach jak by trzask, a potem dopiero klik w amplitunerze i się wylacza. Może ktoś wie o co może chodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...