Skocz do zawartości

Ile prundu biorą nasze sprzęty


Fafniak

Recommended Posts

1 minutę temu, gienas napisał:

:D nie to cobym się kócił, ale wróć na poprzednią stronę i przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie , ten nad moim :)  ...

No, okej, coś tam się uzbiera ;) Ale słyszałem, że tarcza antyinflacyjna ma nas uchronić od podwyżek prądu, także luz.

 

Misiek, nie spinaj się tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

2,4 kilowatogodziny, to dużo?

Sporo. To około 2,2zł za godzinę słuchania muzyki przyjmując stawkę 0,92zł za 1kWh. A będzie jeszcze drożej :)

Dla porównania, Haiku Audio Bright MK5 i Hegel H95 pobierają około 100-110W. Mierzone kosmiczną listwą @tomek4446 na ostatnim zlocie.

/edit
@Bogusław Kożyczkowski - czekaj, bo chyba coś namieszałem, patrzę teraz na wykres który zamieściłeś. To jest całkowity pobór (łączny) z ostatnich dni?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amarok napisał:

Telewizor ponad 300W

Lampowy ? :) 

8 godzin temu, lpomis napisał:

Mierzone kosmiczną listwą @tomek4446 na ostatnim zlocie.

Referencyjną , kosmiczną listwą. 

9 godzin temu, Adi777 napisał:

Ale słyszałem, że tarcza antyinflacyjna ma nas uchronić od podwyżek prądu, także luz.

Właśnie się zastanawiam , czy nie rzucić roboty ? Ponoć ta tarcza ma objąć bezrobotnych , za nich zapłacą, robotnicy którym się powodzi , czyli zarabiają powyżej ok. 5k brutto. Co prawda nikt tych kułaków nie pyta co robią i ile godzin pracują, ale solidarność społeczna jak to wczoraj powiedział niejaki Zybertowicz musi być. Więc chyba przejdę na bezrobocie , i wtedy moje 700-800 W poboru wyda mi się śmiesznie małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lpomis napisał:

@Bogusław Kożyczkowski - czekaj, bo chyba coś namieszałem, patrzę teraz na wykres, który zamieściłeś. To jest całkowity pobór (łączny) z ostatnich dni?

Tak, to całkowite zużycie prądu mojego stolika Audio od "pierwszego" 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Lampowy ? :) 

LCD. Z tymi 300 tylko trochę przesadziłem, w pełnym trybie bez żadnych oszczędności to 200....250.

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Właśnie się zastanawiam , czy nie rzucić roboty ? Ponoć ta tarcza ma objąć bezrobotnych , za nich zapłacą, robotnicy którym się powodzi 

Cholera, i znowu mnie cos ominie. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lpomis napisał:

Sporo. To około 2,2zł za godzinę słuchania muzyki przyjmując stawkę 0,92zł za 1kWh. A będzie jeszcze drożej :)

Nawet jeśli wychodziłoby tyle, ile napisałeś, lub drożej, bo podwyżki prądu są dosyć sporawe, to muzyki nie można przeliczać na pieniądze 😀 Muzyka jest wartością niepoliczalną, i żadne pieniądze nie oddadzą Jej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na forach i telewizory Sony z adroidem i niestety mają tę przypadłość, że pobierają za dużo prądu w trybie st-by. Przejrzałem ustawienia punkt po punkcie, wyłączyłem wszystko co tylko było można z wifi łącznie. Odinstalowałem zbędne aplikacje. Obecnie jest tak, że po wyłączeniu TV miernik wskazuje zero (pewnie jakiś minimalny pobór jest, kwestia czułości miernika), ale po jakimś czasie coś się załącza i na mierniku jest 35 W. Trwa to jakiś czas, jak długo nie wiem, nie patrzę cały czas na miernik. Dziś zamówiłem inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia energii 😀. Od paru miesięcy korzystam z gniazda na pilot i odcinam zasilanie to TV w ten sposób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam - po włączeniu do 90 W, przeciętnie raczej 80 W. Po wyłączeniu do stand by  przez parę minut ok. 17W. W tej chwili pokazuje 0 czyli minimalny pobór, którego gniazdko nie pokazuje.

Będę zerkać od czasu do czasu. Led 75''.

Ledwie napisałam i okazuje się, że na chwilę pobór wzrósł do 20W, teraz znów 0.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ekologia + nowe ceny za prąd, ale …. nie dajmy się zwariować, sam musiał bym wyłączać dużo urządzeń (Ekspres do kawy/ TV/ oczyszczacz powietrza (Auto)/ osuszacz (Auto)/ oświetlenie na zewnątrz (czujnik zmierzchowy) / wszystkie PC-ty i zasilacz laptopa / dekoder Canal + (około 20W non-stop) / Ruter / wszelkie zasilacze do - Node/ Soundgenic/ telefonów i nie wiem co jeszcze ......................... bez przesady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nie dajmy się zwariować, sam musiał bym wyłączać dużo urządzeń (Ekspres do kawy/ TV/ oczyszczacz powietrza (Auto)/ osuszacz (Auto)/ oświetlenie na zewnątrz (czujnik zmierzchowy) / wszystkie PC-ty i zasilacz laptopa / dekoder Canal + (około 20W non-stop) / Ruter / wszelkie zasilacze do - Node/ Soundgenic/ telefonów i nie wiem co jeszcze

oj... straszne !!!

Takich jak ty są miliony. W skali kraju  są to wielkości gigantyczne, które są po prostu marnowane. 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...