Skocz do zawartości

Dac i Streamer / Transport plików do 8000 zł


Enduro Knurów

Recommended Posts

14 godzin temu, degsterr napisał:

Aha czyli jak grałem na nakładkach do Rpi tj. signature, digi+ pro wykorzystując ją jako transport lub z Sabre DAC z kostką ES9028Q2M to rozumiem, że mam czuć się gorszy? aha i pewnie głuchy. Dodam, że żadnego piekarnika nigdy nie uświadczyłem, czy na 3B+ czy na 4B z podłączonym dyskiem 500GB cały zawalony FLAC'ami. Więcej niż 192kHz/24bit nie kompletuje i nie potrzebuje z jednej strony zważając na ilość zajętego miejsca, a drugiej nie doszukuje się różnic w plikach od 384kHz/32bit wzwyż, tylko cieszę muzyką.
Na bazie mikrokomputerów jak malinka właśnie jest zbudowane wiele streamerów, w tym także i z polskich manufaktur, które notabene się też nieźle cenią.
Piotr @S4Home dobrze napisał... ;)

Też wychodzę z założenia iż najważniejsza jest muza ale... zawsze znajdzie się lepszy system i jeżeli ktoś chce porady bo ma wątpliwości to jak zmienia nośnik i napęd to niech to robi raz a dobrze szkoda ciężko zarobione pieniądze wyrzucać w błoto. Nikt tutaj nie ma monopolu na wiedzę jak i nigdzie, dlatego doradzajmy jak my byśmy chcieli swój zestaw ulepszyć. Bez obrazy, miłej niedzieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enduro Knurów

Jak najbardziej ... trzeba spróbować, problemem niestety jest jego "oszczędne" zasilanie. Nowe Node gra fajnie, miło, moze się spodobać, ale gdy porównać go z czymś wartościowym/sprawdzonym, to wychodzi, że ma ograniczoną dynamikę, gra tak jakby uśredniał wszystko, jego bas jest dość  .. jednolity z drobnymi kłopotami na kontroli, średnica? - jeszcze gra przyzwoicie, ale na wysokich są już ponownie braki. Taki obraz "grania" zastaniesz na dzień dobry, niestety bierzesz sprzęt na próbę wiec nic nie możesz zrobić z zasilaniem, a to jego zmiana na liniowe pozwala Node rozwinąć skrzydła.

Gdybyś mieszkał gdzieś w mojej okolicy, to jeszcze mógłbym Ci pożyczyć mojego Node, który notabene nada czeka na jeszcze lepszy zasilacz, ale na odległość niestety ... nie pożyczę.

@degsterr tak .... Ty to mieszkasz wyjątkowo blisko, przyjeżdżaj po Node.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ale gdy porównać go z czymś wartościowym/sprawdzonym, to wychodzi, że ma ograniczoną dynamikę, gra tak jakby uśredniał wszystko, jego bas jest dość  .. jednolity z drobnymi kłopotami na kontroli, średnica? - jeszcze gra przyzwoicie, ale na wysokich są już ponownie braki. Taki obraz "grania" zastaniesz na dzień dobry

Ale piszesz tutaj o roli jako transportu, czy przez wyjścia analogowe, używając DAC w bluesound ?

1 godzinę temu, degsterr napisał:

BS Node i zmiana płytki zasilania i będzie "cacy"

Będzie nowy, więc chyba taki zabieg odpada, aby nie ruszać gwarancji ?
Spróbuje na razie z jego własnym zasileniem, a później przetestuje coś lepszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ULV napisał:

Z tego co pamiętam, to resampling a upsamling, to dwie zupełnie inne rzeczy.

Upsampling tylko w górę, resampling na ustawione parametry (może wyjść z tego również downsampling) . Tak przynajmniej ja to rozumiem. Upsampling w teorii ma poprawić filtrowanie wysokich. W praktyce wolę pozostawić oryginalny sygnał. Jako ciekawostka - Rme Adi zgłasza się do moode z formatem S32_LE, w związku z tym wszystko idzie na 32bit. (jest na stronie moode info ze jest to tylko wypełnienie brakujących bitów bez wpływu na dźwięk - psuć może upsampling do wysokości nie będącej wielokrotnością oryginału) 

Ja już chyba z 5 miesięcy mam usbridge signature na moode i ani raz mi się nie udało zwiesić skurczybyka. A Deezer nawet na PC się potrafi zwiesić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ULV napisał:

I to dwa razy. 🤪

Jak mogli... 😉

A poważnie, nigdy nie słuchałem. Z Chorda słuchałem Qutesta i gra to przyzwoicie, ale nie chcesz chyba porównać dedykowanego do upsampling HW za 20k do darmowego softu który można odpalić na malinie za 300 PLN 😉 tu więcej zaszkodzisz... 

Czy Mscaler coś daje? Nie wiem, może.. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Czy Mscaler coś daje?

Musi, w końcu kosztował masę kasy.😀 A może lepiej byłoby kupić node i jego cudowne zasilanie 🤪🤪.

Tak na serio, mscaler z chordem daje dużo. Sam Chord gra bliżej Sabre, mscaler temperuje jego zapędy w tamtą stronę ( Sabre). Po podłączeniu Mscalera niby nic nie słyszysz ale nagle do ciebie dociera, że nie słuchasz muzyki od godziny a od czterech godzin. Poprostu zapominasz o świecie. Dziwne uczucie, gra muzykę a nie dźwięki. Strasznie przyjemne urządzenie dla ucha. No ale pod warunkiem jak ma się DAC-a Chorda. Bo wtedy wykorzystujemy po Dual BNC jego możliwości w 100 procentach.

Jest program gdzieś w necie, który robi to samo co Mscaler. No ale jest problem, raz że kosztuje chyba 500 dolarów za roczną licencję. To jeszcze trzeba mieć w komputerze minimum 32gb RAMu ( optymalnie 64 GB RAM) by program działał. No i konwerter USB- Dual BNC, no i DAC Chorda. Strasznie droga zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Enduro Knurów napisał:
2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ale gdy porównać go z czymś wartościowym/sprawdzonym, to wychodzi, że ma ograniczoną dynamikę, gra tak jakby uśredniał wszystko, jego bas jest dość  .. jednolity z drobnymi kłopotami na kontroli, średnica? - jeszcze gra przyzwoicie, ale na wysokich są już ponownie braki. Taki obraz "grania" zastaniesz na dzień dobry

Ale piszesz tutaj o roli jako transportu, czy przez wyjścia analogowe, używając DAC w bluesound ?

Tak, u mnie jest transportem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że aktualnie malina wypadła z obiegu. Na allegro malina 4 z 8gb ramu jest raptem w trzech ofertach? Nowa kosztuje prawie 800 pln. Jak do tego jeszcze jakiś przyzwoity wyświetlacz i obudowę plus chłodzenie to z 1.2k wyjdzie. Trochę drogo jak na coś co później trzeba samemu porobić. 
Lepiej chyba kupić poleasignowego pcta w jakiejś małej obudowie. Spokojnie za 400 pln można wyciągnąć coś co ma 120gb ssd plus i3 np: https://allegro.pl/oferta/nowoczensy-micro-tiny-m72e-8-120ssd-w10-4k-dp-wifi-10541408051, jako transport powinno się nadawać idealnie. Można na tym postawić volumio/moode, wymaga trochę zabawy z odblokowaniem boot loadera ale to akurat 30 minut googlania. Inna sprawa, że nowe volumio jest niedopracowane delikatnie. Lepiej zostać na starym, albo na moodzie, który niby brzydki a działa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marcinmarcin napisał:

hmmm mam usbridge z 1gb (rpi 3) i jest tak szybka i responsywna z moode czy volumio, że w miarę świeża I7 z czystym systemem W10 i natywnymi apkami deez/tidal/qobuz się może schować

edit: teraz widzę że 2/4gb niedostępne

Na malinie świat się nie kończy.

Jest jeszcze Asus thinkerboard s. Z Volumio śmiga/ł aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fafniak

Nie żartuję

rpi 4 

https://allegro.pl/listing?string=raspberry pi 4 8gb

rpi 3

https://allegro.pl/kategoria/raspberry-pi-komputery-254505?string=raspberry pi 3&order=pd

Też szału nie ma. Aczkolwiek już bym brał maline 3. 

@marcinmarcin

Ale ja nie mówię o w10 na tym kompie. Ja mówię o volumio na nim. Jest wersja na x86 architekturę i działa. To znaczy volumio3 działa trochę, zobaczę jak volumio2 działa w weekend

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, degsterr napisał:

Najlepszy jako transport jest USB Bridge Signature z dedykowanym zasilaniem

USBridge Sig - Ultra low noise RPI

Jest dobry, ale czy najlepszy... Na pewno jest bardzo naturalny dźwięk bez cyfrowego nalotu. Na niczym nie mam takich wokali i głębi oraz przestrzeni ale znowu laptok który dedykowałem sobie do audio z natywną apką qobusa gra o włos bardziej detalicznie (z tym że bardziej sztucznie). Muszę chyba spróbować Shanti, bo mam jakiegoś chinola na talema 25va. Na impulsowym od Rpi4 gra to zwyczajnie źle. 

Więc jest wrażliwe mocno na zasilanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...