Skocz do zawartości

Dac i Streamer / Transport plików do 8000 zł


Enduro Knurów

Recommended Posts

21 godzin temu, ULV napisał:

Działa, sprawdzałem na Intel Atomie.

Wala mi się tych gratów po szafach.😀

IMG_20220110_151540.jpg

A działa Ci spotify? U mnie nie może castować muzyki. Streaming radia internetowego działa, urządzenie jest widoczne pod spotify, a jednak gdy wybieram je w spotku to nic się nie dzieje. Błąd w konsoli jest bardzo generyczny - mixer error. Na forum doczytałem, że niektórzy tak mieli ale przeszło :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bahzell napisał:

A działa Ci spotify? U mnie nie może castować muzyki. Streaming radia internetowego działa, urządzenie jest widoczne pod spotify, a jednak gdy wybieram je w spotku to nic się nie dzieje. Błąd w konsoli jest bardzo generyczny - mixer error. Na forum doczytałem, że niektórzy tak mieli ale przeszło :/

Nie używam Spotify, sporadycznie Tidal i qoubz . Normalnie jadę z plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak

Tak, znam ten żarcik, który robi volumio. Ale to nie to. Na komputerze/telefonie widzę że spotek próbuje się połączyć z volumio, chwilę mryga i wraca do oryginalnego źródła. 

@ULV

Gdzieś przy przeprowadzce schowałem dysk z muzyką, żeby było bezpieczenie. Jeszcze go nie znalazłem. Tak to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak

Ha, a wiesz, że mam mooda z 5 miesięcy już i ani razu mi się to nie zdarzyło. Aczkolwiek ja mam z kolei łączenie się z bluetoothem problematyczne. Wystarczy że uruchomię sparowany komputer w zasięgu mooda i bums, źródło się samo przełącza, a że niestety najnowsza wersja win10 zmieniła sposób zachowania się na sleepie to wystarczy że przejdę z komputerem w plecaku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@degsterr - pytam serio

Zadałem pytanie czy jest do tego asusa nakładka (która bardzo mi odpowiada) czyli allo digi one)

Ty wspomniałeś o sub bridge - które mnie z kolei kompletnie nie interesuje

 

Dnia 10.01.2022 o 14:39, ULV napisał:

Jest jeszcze Asus thinkerboard s. Z Volumio śmiga/ł aż miło.

 

Dnia 10.01.2022 o 14:41, Fafniak napisał:

jest do niego allo digi one ?

Gdzie ja napisałem o USB bridge?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

I to są właśnie całe "zalety" Maliny, .......... zawsze coś.

dobra reklama tego urządzenia.

U mnie po kablu - próbuje się doszukać jakiś cosiów i nie ma... bałem się kiedyś tego 500 stronicowego wątku nieszczęść i problemów które ogarnia koleżanka @Rucia1 na forum AS a nie spotkałem się z ani jednym (no można nazwać problemem konieczność manualnej instalacji drivera pod volumio). A tak to tylko moje zabawy z uzyskaniem jak najlepszego brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

U mnie po kablu - próbuje się doszukać jakiś cosiów i nie ma...

Z "cosiów" to jak dla mnie jest słaba ideowo/pomysłowo segregacja/układanie biblioteki

OD ponad miesiąca (może aktualizacja moode?)  nawet radio i spotyfaj działają bez żadnych problemów

Co nie znaczy ze to jest idealne rozwiązanie, ale przy mojej obudowie i niechęci do standardowych audiofilskich rozwiązań jest całkiem fajnym wyjściem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

I to są właśnie całe "zalety" Maliny, .......... zawsze coś.

dobra reklama tego urządzenia.

Kwestia kabli może? 
 

A tak na serio. Miałem dokłądnie to samo podejście. Ale jak się okazało że chromecasta za 400 pln można tylko trafić jako używkę, plus puszczanie przez niego plików z dysku to jest, hmm trudne. To zacząłem szukać alternatyw. PIerwszy na liście był bluesound, tylko że to koszt 2k wtedy był, gdzie mój wzmacniacz kosztował mnie 700, trochę się nie spinało. Kolega miał akruat okazyjnei na sprzedaż malinę, dorzuciłem wyświetlacz, lepsze zasialanie i kartę sd. Jakieś dwa dni roboty (chińczyki nie potrafią skopiować nazw zworek w malinie do działania wyświetlacza) i od tamtej pory był jeden problem z działaniem. A było to ponad rok temu. 
 

Ale nie namawiam. Naprawdę trzeba mieć zacięcie do tego. Linux jako system (bo pod kołerką volumio/moode to Linux), jest uważany przez swojego twórcę za porażkę, tak samo javaScript i nodeJS użyty do wydewelopowania volumio/moode to też technologia kiepska. Rzeczy, które mogą się zepsuć jest mnóstwo. Naprawianie tego to ból w tyłku. Ale działa i jest sotsunkowo tanie oraz dostępne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound dotarł i kilka godzin się nim pobawiłem. Naprawdę ta aplikacja robi robotę, ona praktycznie działa bez żadnego opóźnienia, niezależnie czy się zmienia utwory między tidal czy Qobuz lub plikami z dysku Nas. W porównaniu do Maliny to jest przepaść w szybkości działania. Dac też gra moim zdaniem nie najgorzej, jak na streamer za 2500 zł. 
Fajna jest też możliwość programowania przycisków na wyświetlaczu, nie trzeba tlefonu, żeby np. puścić radio albo jakąś swoją playlistę. Mam w domu 3 routery i da się sterować streamerem niezależnie od tego, do którego jestem podłączony. W Volumio mnie to trochę irytowało, że musiałem przed uruchomieniem zmienić sieć WIFI, żeby uruchomić aplikacje. 

Jedyne co mnie zdziwiło to odtwarzanie plików MQA, a  subskrybuje HIFI ?
Da się gdzieś zmienić w ustawieniach, żeby tylko jakość CD z Tidala odtwarzał ?

Dzisiaj będę go porównywał z Volumio i transportem CD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin @Bahzell

Szanuje Malinkę z jednego powodu .. jest lepsza dźwiękowo od PC-ta czy Laptopa. Niestety ... wszystko rozbija się o pieniądz i niestety im płacisz więcej, tym więcej dostajesz. Najbardziej powszechny jest komputer czemu? jest darmowy i jest w każdym domu, potem mamy Maline, za relatywnie nie wielkie pieniądze dostajemy specjalistyczny komp. przeznaczony pod muzykę (i nie tylko). Potem już zakres streamerów .... różnych. Z każda wydaną złotówką idzie się w górę czy to dźwiękowo czy funkcjonalnie.

----------

Tak, Node w tej materii, za te pieniądze, jest nie do pobicia. 

------------

Wracając do darmowego PC-ta ... kolega, który niedawno u mnie wizytował, przywiózł swoja muzykę na pen drive bo z płyt zrezygnował już dawno i wszystkie sprzedał, ... chciał by grać z kompa bo tak jest u niego, a że jeszcze u mnie JRiver 26 (ja i On, "nic" nie widzimy w słynnym Roon) to tak spędziliśmy 4 czy 5h (chyba ze 3X robiłem kawę) na koniec wstał do wyjścia, ale jeszcze poprosił by odpalić CD, mówię wybierz sobie coś z płyt? i wybrał ... "MIWAKU" stanął w drzwiach i gadamy dalej, zaczęła płynąć muzyka (wszystko grane przez mój DAC Moon, kolega ma lepszy ... kupiony z wyprzedaży w Top HiFi "Kalliope" Gryphon Audio Designs, mamy prawie te same kości DAC ale granie? nie to samo) po chwili przestał mówić i wrócił na kanapę, potem powiedział ......  nie mogę uwierzyć, że komputer tak degraduje dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

potem powiedział ......  nie mogę uwierzyć, że komputer tak degraduje dźwięk

Komputer pod audio to temat rzeka, a ustawić żeby dobrze było sztuką jest. 

Z malina to samo, różnice między playerami są bardzo duże, podobnie jak różnie softów. Nie wspominając już o sporej ilości parametrów do ustawiania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marcinmarcin napisał:

Z malina to samo, różnice między playerami są bardzo duże, podobnie jak różnie softów. Nie wspominając już o sporej ilości parametrów do ustawiania 

i tu przewagę mają dedykowane :)

Choć za każdym razme przypomina mi sie przypadek tomka i połaczenia jego (pioneera?) z rME

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

po chwili przestał mówić i wrócił na kanapę, potem powiedział ......  nie mogę uwierzyć, że komputer tak degraduje dźwięk.

Ale słychać to dopiero od pewnego pułapu cenowego zestawu audio, jak ktoś ma zestaw za 2-3 tys zł, to tej degradacji przez zwykły PC czy laptop nie dostrzeże ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Niestety ... wszystko rozbija się o pieniądz i niestety im płacisz więcej, tym więcej dostajesz

I tak, i nie. Czym więcej wydajesz, tym różnice są mniejsze. A na pewnym poziomie już żadne. 

Tak więc, jeżeli ktoś gra przez pryzmat pieniądza, to szkoda mi takiej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Komputer pod audio to temat rzeka, a ustawić żeby dobrze było sztuką jest. 

Z malina to samo, różnice między playerami są bardzo duże, podobnie jak różnie softów. Nie wspominając już o sporej ilości parametrów do ustawiania 

1 godzinę temu, g88 napisał:

Ale słychać to dopiero od pewnego pułapu cenowego zestawu audio, jak ktoś ma zestaw za 2-3 tys zł, to tej degradacji przez zwykły PC czy laptop nie dostrzeże ;) 

I macie racje.

 

----------

1 godzinę temu, ULV napisał:

I tak, i nie. Czym więcej wydajesz, tym różnice są mniejsze. A na pewnym poziomie już żadne. 

Tak więc, jeżeli ktoś gra przez pryzmat pieniądza, to szkoda mi takiej osoby.

Jesli dobrze kojarzę to masz 2xChord? czemu?

Teraz mam Node, ale był u mnie Ayon S10 II pamiętam, jak grał, to streamer, gdzie nie odróżniam płyty CD pomiędzy CEC TL5 a granej z Qobuz i jeszcze od plików z pena (rip CD) .. jedyny taki, do tej pory.

W piątek jest w salonie, na posłuchanie czeka Diablo 300 i Accu E5000 ... sprawdzę ... czy pieniądz NIE GRA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jesli dobrze kojarzę to masz 2xChord? czemu?

A co ma do tego mój Chord? Jeśli myślisz , że jak zmieniłem DAC-a z takiego za 10 tyś na taki za 50 tyś i wgniotło mnie w fotel, to źle myślisz. Różnica jest i to nie podlega dyskusji, ale czy warto wydać 40 tyś więcej. Nigdy w życiu.

Czemu ma służyć to porównanie gryphon do accuphase, to jest chyba ten sam level cenowy.  Jedno i drugie gra po jasnej stronie. To jest nie moje granie, bliżej mi do  Mcintosha , niż do obu tych firm.

Przymierzam się do wymiany pre i końcówki. Gryphon jest u mnie skreślony z listy, e5000 też raczej tak. Aczkolwiek muszę gdzieś ogarnąć klase A accuphase, może jakieś a47. Kto wie, narazie najbliżej mi do maca, z chordem gra on świetnie.  Słuchałem go razem z ma9000 ale jeszcze bez Mscalera. I było super. A ponoć dzielonka mcintosha, to jest dopiero coś. Myślę że takie c53+mc462 to byłby set optymalny dla mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ULV napisał:

A co ma do tego mój Chord? Jeśli myślisz , że jak zmieniłem DAC-a z takiego za 10 tyś na taki za 50 tyś i wgniotło mnie w fotel, to źle myślisz. Różnica jest i to nie podlega dyskusji, ale czy warto wydać 40 tyś więcej. Nigdy w życiu.

Czemu ma służyć to porównanie gryphon do accuphase, to jest chyba ten sam level cenowy.  Jedno i drugie gra po jasnej stronie. To jest nie moje granie, bliżej mi do  Mcintosha , niż do obu tych firm.

Przymierzam się do wymiany pre i końcówki. Gryphon jest u mnie skreślony z listy, e5000 też raczej tak. Aczkolwiek muszę gdzieś ogarnąć klase A accuphase, może jakieś a47. Kto wie, narazie najbliżej mi do maca, z chordem gra on świetnie.  Słuchałem go razem z ma9000 ale jeszcze bez Mscalera. I było super. A ponoć dzielonka mcintosha, to jest dopiero coś. Myślę że takie c53+mc462 to byłby set optymalny dla mnie. 

nie wiem skąd takie Twoje oburzenie? równie dobrze możesz używać cenowo tańsze urządzenia, po co przepłacać jak "nie warto" nikt nie zmusza prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nie wiem skąd takie Twoje oburzenie? równie dobrze możesz używać cenowo tańsze urządzenia, po co przepłacać jak "nie warto" nikt nie zmusza prawda?

Ależ ja nie jestem oburzony.

Użyłem złego słowa, mogłem użyć ogólnie nie warto.

Różnice są nie wielkie, jeden zapłaci 40 tyś by je mieć a drugi nie. 

Indywidualna sprawa każdego z nas. 

Ja zapłaciłem, ty byś przyszedł do mnie z qutestem i po paru godzinach byś stwierdził, że nie warto. 

Sami decydujemy o tym. Ja działam można powiedzieć zero- jedynkowo. Słyszę zmiany, jest lepiej,stać mnie na nie ,kupuje. Różnice minimalne lub ich brak , kupuje. Magia forum, opisów w kolorze na mnie nie działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, degsterr napisał:

Linux mi nie straszny i imho komp podłączony do systemu z linuxem gra lepiej od windy.

A napisz coś więcej bo mnie też nie przeraża 😉

Póki co u mnie najlepiej stryming gra z usbridge signature, moode (directhw, wyłączona głośność i pierdoły), a bubble upnp na które kręciłem nosem (jakość dźwięku) zagrało w trybie Open Home chyba nawet lepiej niż Mconnect w UPNP. 

Z Volumio jest dziwnie bo zauważyłem że nieźle gra z radii internetowych i to kiepskich bitrate, a  przy upnp mi siada dźwięk, coś może robię nie tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, degsterr napisał:

Zestawimy kiedyś z malinka u Ciebie, a innego dnia u mnie :)

Sorka gdzieś między wierszami mi ten asus umknął, moje nie dopatrzenie

Dokładnie!
Wg mnie różnice między playerami są znaczne, już nie raz o tym pisałem. Miałem płatne Volumio, mo0deaudio, HifiBerryOS, Dietpi, rożne mpd LMS Squeezelite, zabawy jest sporo i różnic też do wychwycenia, troche tego przerobiłem. Linux mi nie straszny i imho komp podłączony do systemu z linuxem gra lepiej od windy.

Ooooł! jutro dzwonie może mnie kolega zabierze 

Robiłem bodaj dwa miesiące temu porównanie linuch winda w parę osób i winda wygrała oczywiście mikser windy pominięty .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...