Skocz do zawartości

Dac i Streamer / Transport plików do 8000 zł


Enduro Knurów

Recommended Posts

8 godzin temu, degsterr napisał:

No to trochę wg mnie bez sensu bo inaczej malina gra po usb a inaczej po coax. 
U mnie akurat malina po usb do tego samego dac gra gorzej po usb niż po coax, ale za to komp po usb gra naprawde niezle. 

Ale ja nie słuchałem Maliny Po Coax, bo nie mam nakładki Digione, Malina po USB a Node po Coax. 
Sprawdzałem na swoich Ripach CD i plikach zakupionych z HD Tracks. Totalnie bez różnicy, na forum AS piszą, żeby zmienić zasilanie w Node, to wtedy zagra lepiej, ale pewnie jakbym zmienił zasilanie w Malinie, to ona też zagra lepiej - takie błędnę koło ;) 

Tak jak wspomniałem, Node broni się mocno aplikacją i łatwością, szybkością obsługi. Chyba spróbuje jeszcze Primare i porównam wszystkie 3 z transportem CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, degsterr napisał:

testowałem Ubuntu Studio, AVLinux i teraz na "ruszt"  idzie distro Audiophile Linux.

O to pytalem

Tidal connect u mnie odpada bo nie zamierzam kupować volumio, ani tym bardziej instalować jakiegoś dziwnego skryptu na urządzeniu w swojej sieci 

22 minuty temu, Enduro Knurów napisał:

zmienić zasilanie w Node, to wtedy zagra lepiej, ale pewnie jakbym zmienił zasilanie w Malinie, to ona też zagra lepiej

Nie wiem jak Node ale malina (usbridge sig) na impulsowym (oryginalnym do Rpi4) gra zwyczajnie źle. Nie byłem zwolennikiem liniowych zasilaczy co do zasady, a teraz mam w sumie 2, bo malinę i Rme kupiłem z liniowymi i teraz bez nich źle mi się słucha 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Enduro Knurów napisał:

Ale ja nie słuchałem Maliny Po Coax, bo nie mam nakładki Digione, Malina po USB a Node po Coax. 
 

A czy każdy dac , a przynajmniej ten do którego to podpinaleś ma równorzędne jeśli chodzi o jakość dźwięku wejścia USB audio i coax ?

Tu też są bardzo często różnice , tego nie bierzesz pod uwagę ? Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

A czy każdy dac , a przynajmniej ten do którego to podpinaleś ma równorzędne jeśli chodzi o jakość dźwięku wejścia USB audio i coax ?

Tu też są bardzo często różnice , tego nie bierzesz pod uwagę ? Pzdr

Musiałbym mieć Coax w Malinie, żeby to dokładnie sprawdzić na tych dwóch wyjściach. Ale Node gra tak samo z DAC po USB i COAX. Zmianiłem nawet kabel z Melodiki na Wireworld i bez różnicy moim zdaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Seb napisał:

Ponieważ jest tu sporo osób obeznanych z tematem, mam pytanie: jaki transport do Deezera przy sterowaniu z Windows? Odrzucamy wszelkie Maliny, protezy, przedłużki i granie dookoła. Czy tylko Node spełnia warunki? Niestety nic innego nie znalazłem

Powinno działać.

Screenshot_20220113_100027_com.hansong.primarelinkhd.jpg

Screenshot_20220113_100005_deezer.android.app.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seb napisał:

Dzięki. Chromecast chyba załatwił by sprawę. A czy dźwiękowo jako transport wnosi coś od siebie, czy raczej ,,słychać" daca.

Moim zdaniem nie.

Podłączyłem sobie to Primare  po coaxialu i Sotma Neo plus singxer F1 też po coaxialu do DAC-a( tak z ciekawości). 

Zero różnicy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem z transportem Cd i brzmi on lepiej. Jest lepsza dynamika, bas jest krótszy, precyzyjny i bardziej punktowy. Wokale mają większą głębie na scenie, na Node grają trochę między głośnikami. Nie są to kolosalne  różnice, ale słyszalne już  po kilku sekundach słuchania 😉 Sprawdziłem na tej samej płycie, Zripowanej do flac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Enduro Knurów napisał:

Porównałem z transportem Cd i brzmi on lepiej. Jest lepsza dynamika, bas jest krótszy, precyzyjny i bardziej punktowy. Wokale mają większą głębie na scenie, na Node grają trochę między głośnikami. Nie są to kolosalne  różnice, ale słyszalne już  po kilku sekundach słuchania 😉 Sprawdziłem na tej samej płycie, Zripowanej do flac :)

No nie ......  czy to możliwe? przecież wszystkie transporty/źródła "grają tak samo .......... tak słyszałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Enduro Knurów napisał:

No nie grają ;) Nie jest to jakaś przepaść, ale słychać od razu, że CD zagrał lepiej. 

Mistrzu, mnie nie musisz przekonywać, ja słyszę różnice pomiędzy PC - Node - Soundgenic - CD (transport CD) ale są i osoby z przeciwnym odbiorem. Zawsze się zastanawiam czy nie pomylili forum.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zawsze się zastanawiam czy nie pomylili forum.

Super, czyli według ciebie forum jest tylko dla osób słyszących, kable, streamery, pc i tym podobne rzeczy.

Oczywiście ludzie którzy mają to gdzieś a chcą w ciszy i spokoju posłuchać muzyki i oczekują, że znajdą tutaj parę porad , nie mają racji bytu na tym forum. 

Powiem ci tak, przestań słuchać sprzętu a zacznij słuchać muzyki. 

O pierwszym może coś tam wiesz, o drugim nie masz pojęcia. Tak więc zanim coś napiszesz , to dobrze to przemysl.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2022 o 14:53, ULV napisał:

Ależ ja nie jestem oburzony.

Użyłem złego słowa, mogłem użyć ogólnie nie warto.

Różnice są nie wielkie, jeden zapłaci 40 tyś by je mieć a drugi nie. 

Indywidualna sprawa każdego z nas. 

Ja zapłaciłem, ty byś przyszedł do mnie z qutestem i po paru godzinach byś stwierdził, że nie warto. 

Sami decydujemy o tym. Ja działam można powiedzieć zero- jedynkowo. Słyszę zmiany, jest lepiej,stać mnie na nie ,kupuje. Różnice minimalne lub ich brak , kupuje. Magia forum, opisów w kolorze na mnie nie działa.

 

Popieram, mam dość pseudo specjalistów im droższe tym lepsze jak mawiają. G... o prawda na mnie PR nie działa. Większość tych fachowców jakoś nie pokaże aktualnych badań słuchu większość z nich nawet nie wie że z różnych przyczyn narząd ten mają upośledzony a rozpisują się co to nie słyszą i gdzie to "nie byli". A gdzie tu muzyka i radość z słuchania jej sprzęt to przysłonił. Żenada 

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mistrzu, mnie nie musisz przekonywać, ja słyszę różnice pomiędzy PC - Node - Soundgenic - CD (transport CD) ale są i osoby z przeciwnym odbiorem. Zawsze się zastanawiam czy nie pomylili forum.

Proszę badania słuchu 

3 godziny temu, ULV napisał:

Super, czyli według ciebie forum jest tylko dla osób słyszących, kable, streamery, pc i tym podobne rzeczy.

Oczywiście ludzie którzy mają to gdzieś a chcą w ciszy i spokoju posłuchać muzyki i oczekują, że znajdą tutaj parę porad , nie mają racji bytu na tym forum. 

Powiem ci tak, przestań słuchać sprzętu a zacznij słuchać muzyki. 

O pierwszym może coś tam wiesz, o drugim nie masz pojęcia. Tak więc zanim coś napiszesz , to dobrze to przemysl.

Pozdrawiam

Popieram niektórzy ludzie z tego forum odrzucają na kilometr. Też wszedłem pierwszy raz na forum i zamiast porad czytałem samych fachowców, gdzie wczytując się w poziom ich porad bierze mnie konsternacja i faktycznie chęć zlikwidowania konta. Niestety ale fachowe porady otrzymałem dopiero na konkurencyjnym forum i zachodnich forach. Niestety nasze narodowe przywary są paskudne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dariusz Urbaniak napisał:
4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mistrzu, mnie nie musisz przekonywać, ja słyszę różnice pomiędzy PC - Node - Soundgenic - CD (transport CD) ale są i osoby z przeciwnym odbiorem. Zawsze się zastanawiam czy nie pomylili forum.

Proszę badania słuchu 

W sensie, że Twoim zdaniem nie ma różnicy między transportami ? Do czego pijesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Fafniak napisał:

349286649_such.thumb.jpg.d6c2d9d452f57262618389778982e117.jpg

trochę stary ale zawsze coś 🤪

Tylko aktualne stary teraz to masz z połowę :) i to nie takie, badanie w specjalnej komorze badanie obiektywne. Ale i tak gratuluję słuchu w młodym wieku :) starość nie radość młodość nie wieczność :)

No na pewno nie do lustra :)

38 minut temu, Enduro Knurów napisał:

W sensie, że Twoim zdaniem nie ma różnicy między transportami ? Do czego pijesz ?

No na pewno nie do lustra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Tylko aktualne stary teraz to masz z połowę

teraz to przesadziłeś

wtedy miałem 43 lata - teraz 50 :D

12 minut temu, Dariusz Urbaniak napisał:

i to nie takie, badanie w specjalnej komorze badanie obiektywne.

normalne badanie ma ograniczone pasmo do 8khz

To badanie bylo w klinice ratującej ludzi którzy słyszą piski szumy i inne cholerstwa. To badanie dość szczegółowe bo na jego podstawie robia urządzenia które w przeciw fazie likwidują to co niechciane

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

teraz to przesadziłeś

wtedy miałem 43 lata - teraz 50 :D

normalne badanie ma ograniczone pasmo do 8khz

To badanie bylo w klinice ratującej ludzi którzy słyszą piski szumy i inne cholerstwa. To badanie dość szczegółowe bo na jego podstawie robia urządzenia które w przeciw fazie likwidują to co niechciane

 

Latka lecą muzykę dalej chce się słuchać a słuch coraz gorszy, ja ostatnio robiłem badania i wyszły elegancko w wieku 53 lat :) .

Pozdrawiam i życzę wielu udanych albumów do przesłuchania  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...