Skocz do zawartości

Dac i Streamer / Transport plików do 8000 zł


Enduro Knurów

Recommended Posts

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Odmłodziłem się troszkę 

Pokaż Twój cfanianiaczku 🤪

 

Właśnie rzuciłem się robić skan ale niestety musiałem zostawić u laryngologa, wiem słabo to brzmi żałuję iż sobie nie zrobiłem scanu. Parametry wyszły mi w porządku na obu uszach  :)

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Ale mnie nie ciekawi specjalnie kto ile 😏 myślę że nic więcej nie słyszę a nawet mniej .

Więc taki ze mnie cwaniaczek jak to mówisz 🤭. Pzdr

Ja to badania zrobiłem z ciekawości jak to jest z moim słuchem i na ile mogę sobie pozwolić ze sprzętem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

Czyli jaki zakres i jak ci wyszło 

Po za tym u mnie nie 13 a 14 i 15 na drugim uchu :)

 

A mnie interesują wyniki wyczynowych ;) ale oni nigdy nie opublikowali swoich badań

Niestety nie zrobiłem scanu doktorka powiedziała mi że jest ok, pamiętam też że wykresy na uchu lewym i prawym były takie same. Robiłem badania parę lat temu do sterowania specjalistycznymi pojazdami, poważne badani i wyszły też oki. Teraz poszedłem z ciekawości bo nie słyszę różnic jak niektórzy w kablach i pomyślałem iż coś jest nie tak ze mną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MariuszZ napisał:

Panowie! Ukryłem kilka niepotrzebnych postów. Proszę nie obrzucać się "błotem" i trzymać się tematu bez personalnych odnośników. Pozdrawiam.

Tak jest 😁 Pozdro

Wracając do transportu plików i streamerów, naprawdę gorąco polecam Intel NUC z foobarem, oczywiście odpowiednio skonfigurowanym. Można zdalnie sterować, odtwarzać każdy format plus jak ktoś będzie chciał filmy 4k i do tego cena rozsądna w zależności od ram, dysku no i procesora. U mnie z denonem 1600 fajnie brzmi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seb napisał:

Też używam Foobara. Dla mnie świetny program. Pliki czy radio odtwarza doskonale.  Mam go na lapku, co niestety wiąże się z koniecznością używania kabla usb. 

Zwróć uwagę że nowe wzmacniacze z DAC są wyposażone w usb-b do przesyłu danych. Coaxial i optyk z tego co się orientuję nie da rady przesłać bardzo gęstych plików w pełnym wymiarze, natomiast usb-b tak. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Zwróć uwagę że nowe wzmacniacze z DAC są wyposażone w usb-b do przesyłu danych. Coaxial i optyk z tego co się orientuję nie da rady przesłać bardzo gęstych plików w pełnym wymiarze, natomiast usb-b tak. Pozdrawiam 

Ja w domku na wsi używam sobie wraz z komputerem Nad dac 2. Komputer z nadajnikiem jest w drugim pokoju i działa wszystko super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ULV napisał:

Ja w domku na wsi używam sobie wraz z komputerem Nad dac 2. Komputer z nadajnikiem jest w drugim pokoju i działa wszystko super.

No i o to chodzi. Miłego słuchania polecam posłuchać parę płyt SACD lub plików DAC robią robotę. I naprawdę polecam foobara2000 tylko dobrze go skonfiguruj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal75 napisał:

 

Co to znaczy dokładnie ? Pzdr

Nie uważasz że ten wątek nie jest od podawania tutorialu konfiguracji foobara2000 ? Owszem brakuje takiego wątku na forum, jeżeli chcesz porady załóż takowy na forum. A na ten czas pełno jest gotowych porad chociaż by na forum Foobara2000. Serdecznie pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam rpi4 z allo digione na zasilaniu liniowym. Koszt dużo poniżej 8000 :)

Na malinie DietPi z halo steruje przez BubbleUPnP. Działa bardzo szybko i stabilnie, powiedziałbym, że lepiej od Volumio. Podłączone do dac Mytek, z digione wyjście bnc do wejścia spdif w dac.

Co do dźwięku to jeszcze za wcześnie ale wydaje mi się, wydaje mi się, wydaje mi się, zaznaczam że wydaje mi się, że jest mniej basu :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dedal75 napisał:

Wiec takie rady zachowaj dla siebie 👌 

Więc jeśli w prostych słowach nie potrafisz odpowiedzieć tylko pouczać nie pisz nic 😕

 

On chyba nabija posty 😉 Może jakaś nagroda za to jest.

1 godzinę temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Nie uważasz że ten wątek nie jest od podawania tutorialu konfiguracji foobara2000 ? Owszem brakuje takiego wątku na forum, jeżeli chcesz porady załóż takowy na forum. A na ten czas pełno jest gotowych porad chociaż by na forum Foobara2000. Serdecznie pozdrawiam. 

Chyba kolega, który pytał nic nie wspominał o Foobar 😒 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Od obrzucania się błotem z Kolegą wcześniej również .

Wiec takie rady zachowaj dla siebie 👌 

Więc jeśli w prostych słowach nie potrafisz odpowiedzieć tylko pouczać nie pisz nic 😕

Pzdr

O następny filozof  😁👍

2 minuty temu, Dariusz Urbaniak napisał:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dariusz Urbaniak napisał:

O następny filozof  😁👍

 

Kolego nie napisałem tego złośliwie, chodziło mi o to iż konfiguracja Foobara to temat rzeka a ten wątek nie jest od tego. Co tu jest do zrozumienia ? Napisałem iż jest bdb forum Foobar2000 gdzie wszystko tam jest i tylko tyle i aż tyle. Nie powołuj się na kolesia który tak samo zaareagował nerwiwo jak Ty i zaczął dziwne rzeczy wypisywać. Pozdrawuam

Przed chwilą, Dariusz Urbaniak napisał:

Kolego nie napisałem tego złośliwie, chodziło mi o to iż konfiguracja Foobara to temat rzeka a ten wątek nie jest od tego. Co tu jest do zrozumienia ? Napisałem iż jest bdb forum Foobar2000 gdzie wszystko tam jest i tylko tyle i aż tyle. Nie powołuj się na kolesia który tak samo zaareagował nerwiwo jak Ty i zaczął dziwne rzeczy wypisywać. Pozdrawuam

Sorry za literówki  😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

A co to jest halo? Dietpi jeszcze nie próbowałem. Miałeś na tym systemie jakiś inny OS już? Bubble idzie po UPNP czy Open Home? 

Halo to telefon 😊

Nie miałem, mam aplikację BubbleUPnP na telefonie, odpalam wybieram między Tidal a Qobuz. Tak to wygląda, szybko łatwo, stabilnie. Dac pokazuje takie częstotliwości jak pliki w Qobuz. 

 

 

 

Screenshot_20220115-103416_BubbleUPnP.jpg

Screenshot_20220115-103113_BubbleUPnP.jpg

Screenshot_20220115-103923_BubbleUPnP.jpg

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soberowy napisał:

Nie miałem, mam aplikację BubbleUPnP na telefonie, odpalam wybieram między Tidal a Qobuz. Tak to wygląda, szybko łatwo, stabilnie. Dac pokazuje takie częstotliwości jak pliki w Qobuz. 

😉 U mnie z tą różnicą ze nie wiedzieć czemu przy protokole Open Home pokazuje aktualny bitrate w danym momencie 

Screenshot_20220115_103926_com.bubblesoft.android.bubbleupnp.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...