Skocz do zawartości

Stereo do pokoju 15 m2 Airplay/Bluetooth


Orcoreleep

Recommended Posts

Witam, wszystkich.

Aktualnie jestem przed wyborem swojego pierwszego zestawu stereo, jednak na forach i na youtube jest tyle zupełnie sprzecznych sobie informacji, że sam już nie wiem co wybrać.

Zastosowanie sprzętu to głównie muzyka przesyłana bezprzewodowo z telefonu lub przewodowo z telewizora (Youtube). Dodatkowo będzie wykorzystywany czasem do oglądania filmów lub grania na konsoli.

Gatunki jakie będą słuchane to głównie szerokopojęta muzyka elektroniczna, ale również rap, pop, a czasem nawet jakiś lekki rock.

Z dostępnych aktualnie na rynku opcji w oczy rzuciły mi się takie wzmacniacze jak:

Maranz PM6007

Nad 338

Cambridge audio axr100d

Magnat MR7806

Z niedostępnych Yamacha R-N803D.

Co do głośników podobają mi się Kef Q350, ale jestem też otwarty na inne propozycje.

Budżet to około 5 tysięcy, ale jak ktoś stwierdza, że do takiego pokoju wystarczy coś mniejszego to też chętnie poczytam.

Z innych to może głośniki aktywne np. Audio Pro A26

Nie słyszałem jeszcze żadnego z tych zestawów, jednak w najbliższych dniach przejdę się gdzieś je sprawdzić, ale na początek chciałem mieć jakiś zakres urządzeń które mnie interesują by nie iść jak jakiś gamoń do salonu.

Niestety wymiar pokoju nie powala co widać po załączonym obrazku. Zielone po lewej to przejście do kuchni bez drzwi, na dole kanapa, czerwone kółka to oczywiście przybliżone miejsce stania głośników.

Z góry dzięki za pomoc i miłego dnia dla wszystkich którzy tu zaglądną.

pokojaudio.png

Edytowano przez Orcoreleep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orcoreleep napisał:

Gatunki jakie będą słuchane to głównie szerokopojęta muzyka elektroniczna, ale również rap, pop, a czasem nawet jakiś lekki rock.

Do Twojego metrażu i muzyki jaką słuchasz, proponuję sprawdzenie zestawu Klipsch Reference Base R-610F a do napędzenia tych kolumn sprawdzi się amplituner Magnat MR 780 . Kolumny podłogowe zapewnią Ci lepiej wypełnione niskie tony. Twoje ustawienie kolumn w pokoju wygląda dobrze, po zakupie i tak trochę będziesz musiał posprawdzać jakie jest dla nich optymalne ustawienie (szerokość, odległość od ściany, skierowanie do środka). Polecam lekturę:

https://rms.pl/feed/com_content/716

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orcoreleep napisał:

Co do głośników podobają mi się Kef Q350, ale jestem też otwarty na inne propozycje.

Do nich np. Nad C338 lub Nad C368

Od siebie proponuję posłuchać np. Denon PMA-800NE plus Q Acoustics 3030i

Kolumny aktywne: Argon Audio Forte A55 choć ja wolę system tradycyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...