Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu naglosnienia


Karateka

Recommended Posts

Witam mam ogromny problem gdyz jestem laikiem w tych sprawach a jednoczesnie bardzo chcialbym posluchac muzyki na wyzszym poziomie od moich pierdziawek komputerowych (creative t6060) Uprzedzam moje pytania beda bardzo lamerskie dla ludzi znajacych sie narzeczy otoz:
Mam do wydania okolo 500 zl i chcialbym za ta kwote poczuć wyrazna roznice miedzy komputerowymi glosnikami lub glosnikami od mikrowierzy kupionej okolo 4 lata temu za smieszne pieniadze . Swoja kwote chce wydac na wszystko co jest potrzebne aby wkoncu normalnie posluchac muzyki kwota jest stal (tj zadne wiecej)
Moje zrodla muzyki :
komputer - karta dzwiekowa integra
xbox 360
microwieza bardzo slaba
dekoder cyfrowego polsatu (mozna posluchac radia)
I teraz pytania icon_smile.gif
1.Co mi potrzebne aby posluchac na wyzszym poziomie niz mam obecnie czyli
2.Muzyki chcialbym sluchac glownie na xboxie 360 tylko nie wiem czy kolumny bedzie mozna jakos podpiac pod mojego ixa
3.Planowalem kupic glosniki komputerowe Microlab solo6c tylko nie wiem czy np za ta cene (okolo 400 zl) nie umodze jakiegos lepszego efektu icon_smile.gif

Jezeli nie chcesz pomoc to lepiej sie wogole nie wypowiadaj !

A zapomnialbym Preferowana muzyka : Trance , Vocal trance , dance
Jakosc : mp3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy; a masz już sprecyzowane czy chcesz stereo czy moze zestaw 2.1 ?
Powiem tak, należy cały czas mieć pod uwagą, że są to głośniki komp. (lub zestawy) i nie ma co sie spodziewać nie wiadomo czego..
Mnie osobi scie zasoczył mały biurkowy zestaw Creative T20..na biurku do kompa..zaskakują..
kwestia jak chcesz je wykorzystać...w sesnie swoj planowany zakup..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jest mi to obojetne czy stereo czy 2.1 Moze byc to cokolwiek aby poprawilo jakosc odsluchu . Chcialbym takze aby zestaw pasowal do xboxa ( bardzo mi na tym zalezy bo glosniki od tv najlepsze nie sa ) Jakby ktos mogl niech podaje jakies konkretne przyklady mam jeszcze jedno pyt
czy kupilbum np jakis wzmacniacz + jakies kolumny czy pasowalby do tego xbox lub jakies dvd czy koniecznie trzeba kupowac odtwarzacz cd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, uwazam ze cena 400 - 600zł za głośniki komputerowe..to max wydawane wieksza kasa chyba mija sie z celem
wiekszość głośników z bardzo podobnego przedziału cenowego bedzie grała b. podobnie

co do konfiguracji do stereo (wzmacniacz + monitorki) odradzam w tak niskiej kwocie można się tylko zrazić..
co do doboru, natralnie odsłuch (z czym moze być problem) jedynie proponuje zakupić głośniki - upewnić się czy sklep w ciagu 10 dni przyjmie nienaruszny towar posłuchac jezeli się spodoba zostawić
Jezeli nie wybrać coś innego..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wezme te microlaby solo6c slyszalem na ich temat bardzo wiele dobrych opini tylko cena troche odstrasza (kiedys byly tansze ) Widzialem na ceneo rozne kolumienki np
Koda AV 51 F v.2
Magnat Monitor 880
i sie zastanawiam czy te microlaby sa lepsze . Chcialem wynalezc jakas alternatywe z poruwnywalnym brzmieniem lub lepszym za nizsza cene

Edit:
Znalazlem jeszcze cos takiego http://www.allegro.pl/item564524123_stx_ec...kurencyjny.html
zaciekawily mnie wygladem i cena ciekawe jak jest z najwazniejszym czyli dzwiekiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu muzyki wlasnie prawie caly czas slucham na sluchawkach ( jakies manhattany :/) ale wydac ponad 300 zl na sluchawki troche by mi bylo szkoda kasy mam zamiar kupic jakies z sredniej półki typu senheiser hd 202
Ciekawi mnie dlaczego takie glosniki maja tak niska cene KOLUMNY VK 766 http://www.allegro.pl/item559325390_kolumn...sc_gratisy.html ciekawe jak takie "niszowe" kolumny brzmia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie przy każdej okazji odradzamy na tym Forum zakup "wynalazków" jak właśnie VoiceKraft - lepiej kupić uzywane firmowe niż coś takiego!
Wystarczy przejrzeć tematy w dziale STEREO i znajdziesz sporo propozycji i odpowiedzi na Twoje pytania.

Najprościej - z ogłoszeń lub na aukcjach możesz uzbierać taki zestaw:
200zł - wzmacniacz (lub amplituner)
200zł - kolumny stereo
100zł - odtwarzacz CD (zagra lepiej niż DVD)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podejdz do jakiegos sklepu z swoja płyta cd najlepiej sklepu audio i popros o podłaczenie słuchawek do jakiegos cd i posłuchaj , dla mnie HD 555 to minimum ale sa inne firmy które robia słuchawki posłuchaj , niestety jakość kosztuje



Jakbym posluchal i by mi odpowiadaly mysle ze bym sie skusil icon_smile.gif jak sie na cos napale to to nie ma sily zebym tego nie kupil icon_smile.gif tylko kurcze watpie zeby w moim miescie takie highendowe sluchawki byly miasto male i sklepow nie za duzo :/
Edit:
A wiec na prosbe muzyczny_gość jeszcze raz podkreslam ze szukam glosnikow ktore beda konkurencja do microlabow w przystepnej cenie i zeby sie to dalo jakos polaczyc do xboxa np 2x chinche na minijacka lub jakos po optyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowicie ze jakosc kosztuje to moze ktos sklecic jakis zestaw komletny ampli + kolumny + jakis odtwarzacz w cenie w granicach rozsadku np do 1500 zl a jezeli sie nie da moze byc drozszy najwyzej bym sie wstrzymal i poczekal na przyplyw gotowki icon_smile.gif Ale zeby tez bylo w granicach rozsadku np zeby nie byly to kolumny jakies studyjne o wielkosci mojego pokoju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alghar
Bez przesady z tymi kosztami, Karateka kupuje używany sprzęt- jak trochę poszukać, to można coś ciekawego skompletować!
Poza tym chodzi o to, by konkretnie coś zaproponować (tok postępowania i czego szukać, lub konkretne modele i aukcje), a nie sypać ogólnikami...

Karateka
poczytaj inne wątki - choćby ten
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry34153

Pozdrawiam
PS. Dla lepszego zrozumienia o co chodzi w tym wątku - wystarczy wejść na pierwsze posty icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...