Skocz do zawartości

NAD 316BEE V2 + ELAC Debut Reference b6 czy co innego


Tron Einmusik

Recommended Posts

Hej!

Proszę o pomoc. Mam NAD 316BEE V2 i poszukuję do salonu 19m2 podstawkowych kolumn. Dużo słyszałem dobrego o Elacach D. Reference b6, czy ewentualnie coś innego polecicie?

Czym więcej czytam tym mniej wiem. 

 

Budżet 2 max 3 tyś 

Byłem w pewnym salonie i bardzo miły Pan zaproponował mi odsłuch Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition twierdząc, że zagrają nieporównywalnie lepiej niż Elacki (niestety akurat nie miałem możliwości porównania odsłuchu) - powiem tak. Bowersy wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale zastanawiam się czy na dłuższą metę to jasne brzmienie nie będzie zbyt męczące?. No, ale cena ponad 3 tyś czyli górna granica. 

  • Lubię ciepłe, analogowe wręcz brzmienie (choć paradoksalnie te Bowersy miło zagrały w salonie)
  • Pod muzykę 60% elektroniczną, a 40% lekki rock 
  • Lubię słuchać komfortowo, raczej ciszej niż głośniej

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Miałem NAD316 z B&W606. Teraz już nie mam ani wzmacniacza ani tych kolumn. Rzeczywiście, początkowe wrażenie jest bardzo dobre. Biorąc pod uwagę Twoje upodobania, po kilku miesiącach możesz jednak stwierdzić, że to jednak nie to. Moja rada, to zostaw ten wzmacniacz, za takie pieniądze jest po prostu rewelacyjny na początek. Ma kilka specyficznych cech: wysunięte wokale, fajną, bardzo szczegółową górę i niezbyt wielki, ale punktowy bas, ale najważniejsze, gra po prostu fajnie, z taką jak to mądrzejsi ode mnie określają "oleistością" dźwięku. 

B&W606 grają jak... Bowersy. Bardzo szczegółowo, detalicznie i z akcentem na górne pasmo. W połączeniu z tym NADem był to zestaw grający wręcz ekstremalnie szczegółowo, bardzo poprawnie i niestety często jakoś tak syntetycznie, ale to zasługa modelu 606, które właśnie takie trochę są. Granie bardzo techniczne i syntetyczne, do elektroniki - jak najbardziej. Innych kolumn Ci nie doradzę, bo takich w tym budżecie po prostu nie znam. Moja rada: zostaw tego NADa i kombinuj z kolumnami, bo Twoje obawy mogą być słuszne.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...