Skocz do zawartości

Transport CD + DAC vs Budżetowe CD


Pajto02

Recommended Posts

Witam wszystkich w Nowym Roku, niedawno sprzedałem swojego Cedeka i mam dość spory problem ze znalezieniem następcy, dlatego też chciałbym zapytać czy może lepszym rozwiązaniem (o ile w budżecie około 1200zł to w ogóle możliwe) jest znalezienie transportu CD i dołożenie do tego jakiegoś DAC'a pokroju IFI ZEN/Cambridge lub któryś Topping? Przeglądałem wiele tematów dotyczących odtwarzaczy w tym budżecie, wiem że często proponowane są Marantze CD63/67, starsze Denony, ale w tych czasach ceny są tak napompowane, a stan tak daleki od tego, który bym oczekiwał, że niestety nie biorę ich pod uwagę.

Z odtwarzaczy CD interesowałem się, Arcamem CD73, Rotelem RCD-02/06, ale jak to ze sprzętem używanym, nie wiem jak zagra to u mnie, więc nie wiem jak by się sprawdziły - z resztą ta sama sprawa tyczy się transportu. Wiem, że około tej ceny da się dorwać nowego Cambridge'a AXC25, ewentualnie Denona DCD-600NE, NADa C538 ale na dzisiejsze czasy to najbardziej budżetowe opcje, byłyby one ewentualnie krokiem wzwyż względem byłego Onkyo C-7030? Jeśli tak, chętnie się zainteresuję.

Reszta toru: Creek A50iR, STX Electrino 150

Zależałoby mi, aby nowe elementy z charakteru grały klarownie, trochę napowietrzyły dźwięk, może poprawiły przestrzeń - z pewnością nie może to być coś co dociążyłoby lub zaciemniło zestaw.

Słuchana muzyka - dość uniwersalnie, jednak z naciskiem na rock, pop-rock, blues-rock.

Uprzedzając pytania, zależy mi na słuchaniu z płyt, nie chciałbym przerzucać się na pliki.

Pozdrawiam serdecznie, za ewentualne braki przepraszam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...